اطلاعات دارویی پاورگل

Powergol

پاورگل Powergol

گروه دارو: جنسی

کپسول پاورگل در کمک در رفع ضعف و ناتوانی قوای جنسی در مردان استفاده می شود. کپسول پاورگل حاوی عصاره خشک سبل، عصاره خشک دامیانا، پودر ریشه جین سین، ژل رویال، یوهمبین هیدروکلراید، ویتامین‌های C وE، روی و سلنیوم می باشد.
مهمترین مواد موثره موجود در پاورگل به ترتیب گیاهان موجود در فرآورده عبارتند از سبل: استرول‌های بتا سیتوسترول، و فلاونوئیدهای ایزوکوئرستین.
جین سینگ:جین‌ سنوزیدهای مختلف. دامیانا: اسانس با ترکیبات اصلی سینئول، آلفا و بتا پی‌نن و پاراسیمن.
ماده طبیعی ژل رویال : پروتئین‌های رویالزین، ترکیبات لیپیدی، ویتامین‌های مختلف و فیتواسترول‌ها. افزون بر این، ویتامین‌ C , ویتامین E و املاح روی و سلنیوم و ماده موثره یوهمبین می باشد.

مکانیسم اثر

مکانیسم فیزیولوژیک نعوظ آلت تناسلی شامل آزاد شدن اکسید نیتریک (NO) در کورپوس کاورنوزوم در حین تحریکات جنسی است. اکسید نیتریک آنزیم گوانیل سیکلاز را فعال می‌کند، در نتیجه میزان cGMP افزایش یافته، موجب اتساع عروق آلت شده و گردش خون آن زیاد می‌شود.
مواد موثره گیاهی بخصوص ساپونین و اسانسها و استروئیدهای موجود در گیاهان بکار رفته درکپسول پاورگل در برطرف نمودن ناتوانی جنسی موثر می باشد و با مکانیسم فوق موجب اتساع عروق آلت و در نتیجه با تجمع خون در این عضو باعث نعوظ می‌گردد. همچنین تمایلات جنسی را افزایش داده و از انزال های زودرس و ناقص پیشگیری نموده و موجب ظهور یک عمل جنسی رضایت بخش می شود. مطالعات بالینی متعدد نشان داده است که یوهمبین موجب تقویت و جلوگیری از ناتوانی نعوظ شده وبا اثر گشاد کننده عروق موجب افزایش خون در بافت های اسفنجی آلت تناسلی و در نتیجه ایجاد نعوظ می شود.
ژل رویال یا عسل سلطنتی دارای خاصیت انرژی زایی فوق العاده بوده و دارای اثر قاطع در افزایش توانائی جنسی می باشد. برگ های گیاه دامیانا دارای اثر بارز تحریک جنسی بوده و به عنوان یک افزایش دهنده توانائی جنسی از زمانهای دور تا به حال مورد استفاده می باشد. مطالعات متعدد آزمایشگاهی نشان داده است که دامیانا موجب افزایش میل جنسی در رت های نر می گردد و دراکثر فرآورده ها برای افزایش میل جنسی بکار می‌رود.

مقدار مصرف پاورگل

۲ ساعت قبل از نزدیکی ۱ کپسول پاورگل مصرف شود. حداکثر میزان قابل مصرف این کپسول ۲ عدد در روز می‌باشد.

هشدارها

1-مصرف الکل همراه با این دارو مجاز نیست.
2-در بیماران قلبی مصرف دارو با نظر پزشک معالج انجام شود.
3-افرادیکه از داروهای ضد صرع یا از داروهای نارکوتیک، نالوکسون، نالترکسون، سیبوترامین مصرف می نمایند مجاز به مصرف این دارو نمی‌باشند.

نکات قابل توصیه

1-دارو دور از دسترس کودکان نگهداری شود.
2- بیمارانی که نسبت به اسانس های گیاهی حساسیت نشان میدهند می بایستی این دارو را با احتیاط مصرف نمایند. در صورت بروز حساسیت مصرف فرآورده را قطع نمائید.
3-درمان طولانی مدت بیش از ۱۰ هفته توصیه نمی شود.


جهت اطلاع از موجودی داروهای تک نسخه ای در موسسه خدمات دارویی رضوی، با واحد داروهای تک نسخه ای تماس بگیرید .
۰۵۱-۳۱۹۰۸ (داخلی ۱)
و یا شماره 09045416138
موسسه خدمات دارویی رضوی
بانک اطلاعات دارویی | جدیدترین اخبار دارویی | مشاوره داروییدمنوش های گیاهی رضوی| دارای خواص درمانی متنوع

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
  • علیرضا | 1399/05/28

   سلام ایا برای الات کوچیک هم اثر گذار هس

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر،کپسول پاورگل در کمک در رفع ضعف و ناتوانی قوای جنسی در مردان استفاده می شود.


  • حمید | 1399/04/02

   سلام ،وقت بخیر،آیا پایین بودن ویتامین Dدر بدن یک مرد تاثیری بر روی قوای جنسی دارد؟ با تشکر

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   در برخی مقالات نشان داده شده است که میتواند سبب اختلال در نعوظ گردد.


  • م | 1399/03/16

   آیا اثر قرص پاور گل دائمی است؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام خیر کپسول پاورگل در کمک در رفع ضعف و ناتوانی قوای جنسی در مردان استفاده می شود.


  • رفیعی | 1398/11/21

   خسته نباشید برای قوای جسمانی ورزشکاران هم توصیه میشه؟؟ اگ مفیده چند ساعت قبل از فعالیت ورزشی؟؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر،این دارو افزایش دهنده میل جنسی در مردان میباشد


  • ایمانی | 1398/09/12

   باسلام لطفاراهنمای بفرمایید من بخاطر فشارروحی واسترس وسن بالامشکل نعوظ دارم مدتی هست ازپاورگل استفاده می کنم فقط کمی بلندوسفت میشودکاررابه اخرنمی رساندبه اندازه یک دقیقه . لطفا ازجنابعالی خواهش می کنم راهنمای کنیدممنون ومتشکرم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این دارو در ایجاد نعوظ موثر میباشد اما اگر با مصرف این دارو بهبود حاصل نشد بهتر است با یک متخصص اورولوژی برای بررسی و تجویز داروهای قوی تر مشورت نمایید.


  • ح ط | 1398/07/18

   سلام خسته نباشید ببخشید من چندین سال هستش دبابت نو 2 دارم الان مدتی است التم بصورت شل هستش میخوام بدون با خوردن گپسول پاورگل مشگلم حل خواهدشد منا راهنمایی کنید از لطقتون ممنون میشم

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   ساپونین و اسانسها و استروئیدهای موجود درکپسول پاورگل در برطرف نمودن ناتوانی جنسی موثر می باشد و با مکانیسم فیزیولوژیک آزاد شدن اکسید نیتریک (NO) در کورپوس کاورنوزوم در حین تحریکات جنسی باعث نعوظ آلت تناسلی میشود. اکسید نیتریک آنزیم گوانیل سیکلاز را فعال می‌کند، در نتیجه میزان cGMP افزایش یافته، موجب اتساع عروق آلت شده و گردش خون آن زیاد می‌شود.همچنین تمایلات جنسی را افزایش داده و از انزال های زودرس و ناقص پیشگیری مینماید.


  • رضا | 1398/06/29

   سلام ابا برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند هم اثر دارد ؟ و مقدار مصرف را بفرمایید با سپاس

   پاسخ خانم دکتر اسکناطی:

   روزانه دو عدد کپسول مصرف شود و در صورت نیاز دو ساعت قبل نزدیکی 1 عدد مصرف گردد.
   در بیماران قلبی منع مصرف دارد . 


  • محمود ن | 1398/06/23

   با سلام ۲ سئوال داشتم: ۱- آیا مصرف یک کپسول پاورگل، ۲ ساعت قبل از نزدیکی کفایت میکنه یا حتماً باید هر روز، روزی یک عدد مصرف بشه و روزهایی که انجام نزدیکی وجود داره ۲ ساعت قبل هم یکی دیگه استفاده بشه؟ و آیا این تجویز درمان دائمیه؟ ۲- آیا برای میل جنسی خانمها هم دارویی دارید؟ با توجه به اینکه ایشون چندین ساله که بیماری شوگرن داره و هفته‌ای یک قرص "هیدروکسی کلروکین سولفات" مصرف میکنه و خیلی میل جنسی کمی داره و خیلی دیر تحریک میشه، شاید میتونم بگم که تحریک نمیشه، مگه با دیدن فیلمهای پورن. "ممنون"

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   1- باید دو ساعت قبل از نزدیکی ۱ کپسول پاورگل مصرف شود. حداکثر میزان قابل مصرف این کپسول ۲ عدد در روز می‌باشد.درمان طولانی مدت بیش از ۱۰ هفته توصیه نمی شود.
   2-بله،برای خانمها داروهای مختلفی نظیر آفرودیت وجود دارد.