نوراگل Neurogol


قرص نوراگل بعنوان ضد اضطراب و در بی خوابی عصبی، آرامبخش و برطرف کننده نامنظمی ضربانات قلب استفاده می شود.مقدار مواد بکار رفته درهر قرص روکش دار عبارتند از: عصاره خشک ریشه سنبل الطیب ۱۶۰ میلی گرم ، عصاره خشک برگ بادرنجبویه ۸۰ میلی گرم می باشد.

مکانیسم اثر

مطالعات آزمایشگاهی بر روی حیوانات نشان داده است که گیاه سنبل الطیب دارای اثر آرامبخش بوده واین اثر مربوط به روغن فرار و ترکیبات والپوتریات است. همچنین معلوم شده اســت که والرنال و اسید والرنیک از قوی ترین ترکیبات آرامبخش موجود در سنبل الطیب هستند.
مطالعات بیوشیمیائی مستند نشان داده اند که اسید والرنیک سیستم آنزیمی مسئول کاتابولیسم گابا را مهار می سازد و افزایش غلظت گابا در مغز موجب بروز اثرات آرامبخش و مضعف این دارو می گردد. مطالعات بالینی مستند اثرات آرامبخش سنبل الطیب را در انسان به ثبوت رسانیده اند.
اثر خواب آوری سنبل الطیب در افراد دارای خواب طبیعی و هم در افراد کم خواب ظاهر می شود. در مطالعه ای که روی 100 بیمار به مدت دوهفته با روش بی خبری مضاعف انجام گرفته است نشان داده شده است که اثر سنبل الطیب در برطرف نمودن علائم اضطراب موثر تر از دیازپام بوده است .
اثرات توام سنبل الطیب و بادر نجبویه موجب ظهور اثر آرامبخش پایا و بادوامی می شود که بیماران تحت شرایط استرس روحی را آرام ساخته و خواب مطبوعی برای آنها بوجود میآورد .

مقدار مصرف نوراگل

2 نوبت در روز، هر بار 2- 1 قرص

هشدارها

- همزمان با بنزودیازپین ها و باربیتورات ها نباید مصرف شود زیرا سبب افزایش اثر این داروها می شود.

نکات قابل توصیه

- تا 2 ساعت پس از مصرف این دارو از رانندگی کردن وکار با ماشین آلات خودداری شود.
- چنانچه داروی دیگری استفاده می نمائید پزشک و یا داروساز خود را مطلع نمائید.
- محدودیت زمانی برای مصرف این فرآورده وجود ندارد. با این وجود چنانچه علائم بیماری بیش از دو هفته ادامه داشت یا بدترگردید بایستی به پزشک مراجعه کنید.
- چنانچه دچار عوارض جانبی خاصی شدید که در این بروشور ذکر نگردیده بایستی پزشک خود را مطلع نمائید.
- قرص های روکشدار نوراگل را نباید در حالت خوابیده میل کرد. لطفاً قرص های روکشدار را بدون جویدن و با مقدار کافی مایعات (یک لیوان آب) میل نمائید.
- در هنگام مصرف داروی نوراگل از نوشیدن الکل خودداری شود.

"داروهای معرفی شده و مشاوره دارویی به معنای تجویز نمی باشند. لطفا پیش از مصرف هر دارویی با پزشک مشورت کنید."

بنر مشاوره دارویی
 
برای دسترسی به کانال های شرکت خدمات دارویی رضوی بر روی پیام رسان مدنظر کلیک کنید:

🟣 اینستاگرام 🟡 لینکدین 🔵 تلگرام 🟠 ایتا 🟢 بله

نظر خود را درباره خدمات ما بگویید:

لینک نظرسنجی
 

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
  • نازنین | 1399/08/07

   باسلام وقتتون بخیر. جایگزین دم نوش گیاهی این قرص چه گیاه یا گیاه هایی میتونه باشه؟من به دمنوش های گیاهی عادت دارم. برای ضداضطراب و استرس و دلدرد و بیرون روی عصبی چه دم نوش هایی پیشنهاد میکنین؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام برای علایم گفته شده باید حتما به روانپزشک مراجعه کنید گیاه سنبل الطیب و گل گاوزبان نیز به صورت دم نوش آرام بخش هستند


  • مهنوش احمدی | 1399/07/14

   با سلام و روز بخیر . من بنا بر توصیه دکتر و انجام تست تراکم استخوان وآزمایش روماتیس، دارای پوکی استخوان و آرتروز مفصلی و کمر تشخیص داده شده ام . دکترم به همراه دیگر دادروها این قرص نورا گل را تجویز کردند آیا لازم هست؟ در ضمن اسم و آلرژی تنفسی هم دارم . با تشکر

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   در صورتی که از داروهای اعصاب و خواب آور استفاده نمیکنید، استفاده از نوراگل منعی ندارد و مفید هم خواهدبود.


  • آقاجانی | 1399/04/25

   سلام، مادرم بی حوصله شده و اکثراوقات گریه میکنه، نوراگل کمکی به رفع این مشکلاتش میکنه؟ در ضمن معده ش هم اذیتش میکنه که فکر کنم از مشکلات اعصاب بهم ریخته ش باشه،این دارو به معده که آسیبی نمیزنه!؟ تشکر از پاسخگویی شما

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام به عنوان ضداضطراب و آرام بخش گیاهی می توانند از این دارو استفاده کنند. البته با معده پر.


  • فاطمه کیانی هرچگانی | 1399/04/15

   سلام نوارگل OTC ست؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله با مشورت با داروساز میتونید تهیه کنید.