اطلاعات دارویی لیورگارد

Liver Guard


لیورگارد Liver Guard

گروه دارو: ضد ویروس کبدی

کپسول لیورگارد بعنوان محافظت کننده کبد، صفراآور، بهبود دهنده هپاتیت حاد و مزمن و سیروز کبدی و کاهش دهنده عوارض سمی داروهای ضد سرطان کاربرد دارد. این فرآورده از میوه خار مریم تهیه شده است.

مکانیسم اثر لیورگارد

سیلیمارین با تغییر غشا دیواره خارجی سلولهای کبد موجب بلوکه کردن محلهای اتصال سموم کبدی و در نتیجه ممانعت از ورود آنها به داخل سلول می گردد.سیلیکریستین و سیلیبینین اثرات تحریکی قابل ملاحظه ای بر روی سرعت تکثیر و بیوسنتز پروتئین و DNA نشان داده اند.
سیلیمارین با تحریک RNA پلیمراز یک در هسته سلولهای هپاتوسیت منجر به افزایش سنتز پروتئین ریبوزومال و در نتیجه افزایش توانایی بازسازی کبد و تشکیل هپاتوسیت های جدید می گردد.
همچنین میتوان اثر محافظت کنندگی سیلیمارین از سلولهای کبد را به خاصیت آنتی اکسیدانی آن نسبت داد.سیلیمارین باعث از بین بردن رادیکالهای آزاد و افزایش غلظت داخل سلولی گلوتاتیون (ماده مورد نیاز جهت واکنشهای مسمومیت زدایی در سلولهای کبد میگردد).

مقدار مصرف لیورگارد

2 الی 3 کپسول همراه با ناهار و شام با یک لیوان آب.

هشدارها

1- در کودکان زیر 12 سال مصرف نگردد.
2- مصرف کپسول لیورگارد در دوران بارداری و شیردهی با نظر پزشک انجام پذیرد.

نکات قابل توصیه

اختلالات خفیف گوارشی ، اثر ملینی ملایم و واکنشهای ضعیف آلرژیک با مصرف سیلیمارین گزارش شده است.

مصرف در بارداری

در صورت صلاح دید پزشک مصرف شود.


توجه :کاربران گرامی؛ اطلاعات دارویی موجود در وبسایت صرفا جهت افزایش اطلاعات دارویی شما میباشد و لزوما به معنای موجود بودن دارو در داروخانه مرکزی امام نیست .
جهت اطلاع از موجودی داروها میتوانید در ساعات 7 الی 22 با شماره 05131908 داخلی های 228 و 229 تماس حاصل نمایید. ( صفحه اینستاگرام موسسه خدمات دارویی رضوی ) .

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.