اجرای طرح تحول سلامت باعث ارتقای کیفیت تجهیزات پزشکی شده است

اجرای طرح تحول سلامت باعث ارتقای کیفیت تجهیزات پزشکی شده است

سیاست های وزارت بهداشت در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت باعث ارتقای کیفیت تجهیزات پزشکی و کاهش قیمت آنها شده است.

مهندس سید حسین صفوی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (وب دا)؛ ضمن بیان این مطلب گفت: وزارت بهداشت نظارت دقیقی بر روی کیفیت محصولات و تجهیزات پزشکی دارد و این نظارت ها در طول یکسال اخیر به دلیل فعال شدن کمیته های تخصصی نظارت بر واردات و تولید تجهیزات پزشکی تشدید شده است.

وی با اشاره به این که متاسفانه پدیده قاچاق از گذشته در کشور وجود داشته است، گفت: با همکاری اداره کل تجهیزات پزشکی و وزارت بهداشت، دستورالعمل مبارزه با قاچاق ، مختص تجهیزات پزشکی از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه و ابلاغ شده است که بر اساس آن به صورت جدی برای مقابله با پدیده قاچاق اقدام شده که نتایج خوبی نیز در پی داشته است.

مهندس صفوی افزود: بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت، با  توجه به شفاف تر شدن فرآیند  تهیه تجهیزات و ملزومات پزشکی در سطح مراکز درمانی دولتی که براساس آن، بیمار و همراهان بیمار برای تهیه ملزومات پزشکی به خارج از بیمارستان ارجاع داده نمی شوند، عرضه کالاهای فاقد کیفیت و غیرمجاز در مراکز دولتی بسیار کم شده و در حد صفر رسیده است.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در ادامه گفت: با مجموع اقدامات انجام شده ، عرصه برای افراد سودجو و افرادی که اقدام به ورود کالاهای غیرمجاز از مبادی غیر قانونی می کنند، تنگ شده است و اجازه ورود این گونه محصولات به مراکز درمانی داده نمی شود.

مهندس صفوی خاطرنشان کرد: سیاست هایی که وزارت بهداشت در طرح تحول نظام سلامت اتخاذ کرده است، باعث ارتقای کیفیت ملزومات پزشکی و کاهش قیمت آنها شده است و به بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی اطمینان خاطر می دهیم که روند درمانی آنها با تجهیزات پزشکی باکیفیت انجام می شود.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: وزیر بهداشت

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.