قیمت مصوب تمام داروها در دسترس مردم قرار می گیرد

قیمت مصوب تمام داروها در دسترس مردم قرار می گیرد

سخنگوی سازمان غذا و دارو از امکان دسترسی مردم به قیمت مصوب تمام اقلام دارویی در قسمت جستجوی دارو و سامانه اطلاعات دارویی این سازمان خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت بهداشت، دکتر کیانوش جهانپور روز یکشنبه از دسترسی مردم به قیمت مصوب تمام داروها خبر داد وگفت: با توجه به ضرورت اطلاع رسانی به هنگام در باره فهرست و قیمت مصوب اقلام دارویی و حسب دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تاکید رییس سازمان غذا و دارو، جزئیات لیست و قیمت مصوب تمام اقلام دارویی قابل عرضه در داروخانه های سراسر کشور در قسمت جستجوی دارو، سامانه اطلاعات دارویی سازمان غذا و دارو به نشانی اینترنتی http://irc.fda.gov.ir/nfi قابل جستجو و بازیابی است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو در ادامه افزود: همچنین فهرست و قیمت مصوب اقلام مورد اشاره از طریق قسمت اطلاعات دارویی اپلیکیشن TTAC به صورت برخط، قابل جستجو و در دسترس خواهد بود.
جهانپور با اشاره به اینکه این سامانه قابلیت نصب بر روی گوش های همراه را دارد، تصریح کرد: این سامانه بر روی گوشی های تلفن همراه قابل نصب بوده و همزمان استعلام اصالت و سلامت کالا، دسترسی به اطلاعات و بهره گیری از اطلاعات دارویی اعم از قیمت و... از امکانات این نرم افزار به صورت آنلاین می باشد.

موسسه خدمات دارویی رضوی | اخبار دارویی ، پزشکی و سلامت

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.