انجام اولین تست واکسن کرونا در آمریکا

انجام اولین تست واکسن کرونا در آمریکا

انجام اولین تست واکسن کرونا در آمریکا

به گزارش مشرق، خبرگزاری آمریکایی آسوشیتد پرس روز دوشنبه گزارش داد که محققان آمریکایی ساعاتی پیش برای اولین بار واکسنی را که ادعا می‌شود واکسن مؤثری برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ (بیماری ناشی از ویروس کرونا) است، روی یک فرد داوطلب آزمایش کرده‌اند.

دانشمندان مؤسسه تحقیقاتی «کایرز پرماننته» در ایالت واشنگتن روز دوشنبه واکسنی را که در زمانی کوتاه برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ تولید کرده‌اند را به بازوی یک فرد سالم تزریق کردند.

دکتر «لیزا جکسون» رئیس تیم تحقیقاتی مؤسسه کایزر پرماننته در خصوص آزمایش این واکسن بر روی یک فرد سالم برای اولین بار گفت: «همه می‌خواهند در این شرایط اضطراری، هر کاری از دستشان برمی‌آید، انجام دهند.»

خبرنگار آسوشیتد پرس در سیاتل واشنگتن ادعا می‌کند که شخصاً شاهد تزریق واکسن بیماری کووید-۱۹ به اولین فرد داوطلب بوده است. به گفته وی، این فرد داوطلب مادر دو دختر نوجوان و همچنین مدیر تولید و عملیات یک شرکت کوچک فعال در حوزه فناوری اطلاعات است،

همچنین خبرنگار آسوشیتد پرس در سیاتل گزارش داده است که تعداد دیگری نیز برای مورد آزمایش قرار گرفتن با این واکسن جدید داوطلب شده‌اند که قرار است ظرف یک ماه آینده واکسن جدید به ۴۵ نفر از آنها تزریق شود.

منبع : مشرق نیوز

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

برچسب ها: اخبار کرونا

درج نظر


تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.