آیا امکان ابتلای مجدد به COVID-19 وجود دارد؟

آیا امکان ابتلای مجدد به COVID-19 وجود دارد؟

آیا امکان ابتلای مجدد به COVID-19 وجود دارد؟

این مقاله توسط الیزابت هانس در15 ژوئیه 2020منتشر شده است.

ممکن است گزارشاتی را خوانده باشید که برخی از افراد که از کووید-19 بهبود پیدا کرده بودند ، بار دیگر آزمایششان مثبت شده است و این سؤال مطرح می شود:
آیا می توانید بیش از یک بار به این بیماری مبتلا شد؟
حقیقت این است: ما هنوز نمی دانیم سیستم ایمنی چگونه به این ویروس پاسخ می دهد. بنابراین، تصور اینکه ابتلا به کووید- 19 شما را از ابتلای مجدد به آن مصون می کند، اشتباه است.
برای دستیابی به ایمنی طبیعی در برابر ویروس، بدن باید میزان بالایی آنتی بادی (سلولهای سیستم ایمنی بدن که مهاجمان خطرناک مانند ویروس ها را کشف و با آن مبارزه می کند) تولید کند و مدت طولانی در بدن بماند. محققان با اطمینان اعلام می کنند که افرادی که کووید- 19دریافت می کنند آنتی بادی را علیه ویروس تولید می کنند و احتمالاً این پادتن ها برای مدتی موجب ایمنی بدن می شوند اما در مورد این که این مصونیت چقدر طول می کشد اطلاعاتی در دست نیست.

محققانی که گونه ای از میمون ها را با ویروس عامل کووید-19 آلوده کرده اند، دریافتند که ایمنی طبیعی میمونها حداقل یک ماه به طول انجامید. اما این بدان معنا نیست که مصونیت میمون ها با گذشت زمان باقی می ماند - یا اینکه آیا سیستم ایمنی بدن انسان مانند میمون عمل می کند. ما هنوز جواب این سؤالات را نمی دانیم.
از آنجا که ممکن است (اگرچه مشخص نیست و یا اثبات نشده است) که مردم بیش از یک بار به کووید-19 مبتلا شوند، باید اقدامات احتیاطی لازم را حتی اگر قبلا یکبار به آن مبتلا شده اید؛ انجام دهید تا از قرار گرفتن در معرض ویروس جلوگیری شود.
*در مجامع عمومی از ماسک استفاده کنید، دستان خود را در طول روز کاملاً بشویید، از تماس نزدیک با افراد دیگر خودداری کنید حتی اگر آنها نیز ماسک زده بودند. انجام این اقدامات می تواند در پیشگیری از ابتلای اولیه یا مجدد، به شما کمک کند.

مترجم : خانم دکتر نرگس الهدادی
منبع : webmd

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

درج نظرسوالات کاربران
تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.