اطلاعات دارویی گاسترو-فیکس

GASTRO-FIX

گاسترو-فیکس GASTRO-FIX

English

گاستروفیکس غذای کامل و مناسب در اسهال حاد نوزادان 1 هفته تا کودکان بالای یکسال با هضم راحت می باشد. غذای مخصوصی است که جهت کودکانی که از اسهال حاد رنج می برند تولید گردیده است.
این محصول را تنها باید در یک دوره محدود مصرف نمود(حدود یک هفته)، تا اینکه حرکات لوله گوارش مجدداً منظم گردد و کودک آب از دست رفته از بدن در طی اسهال را بدست آورد. گاستروفیکس را بایستی بصورت ماده غذایی موقتی مصرف نمود تا اینکه دستگاه گوارشی کودک توانایی تحمل را نسبت به غذای معمولی بدست آورد.
ترکیبات:برنج پیش پخته شده، پودرموز، پروتئین تغلیظ شده فاقدلاکتوز، پودرسیب، مالتودکسترین، روغن های گیاهی و موادمعدنی ، کازئینات سدیم و ویتامین ها.
ویژگیهای محصول:
غذایی ویژه فاقد لاکتوز و گلوتن لذا هضم آن بسیار آسان بوده و در صورت نیاز از بدو تولد نیز قابل مصرف است.
دارای تمامی مواد مؤثره که به طور طبیعی در گونه های Angustifolia و Purpurea یافت می شود.
بدلیل طعم دلپذیری که دارد و با توجه به دلائل فوق پذیرش بالاتری توسط شیرخواران دارد.
جایگزین موقت غذا به مدت 5 تا 7 روز تا دستگاه گوارشی کودک تحمل به غذای معمولی را بدست آورد.
بلافاصله پس از ORS درمانی موفق ،مصرف می شود.

گروه دارو: مکمل غذایی

موارد مصرف گاسترو-فیکس

مکمل غذایی

مقدار مصرف گاسترو-فیکس

طریقه مصرف گاستروفیکس درست همانند سایر فرآورده های موجود جهت شیر خواران است. شیشه شیرخوری، پستانک و سرپوش شیشه را قبل از استفاده به دقت بشویید و 10 دقیقه بجوشانید. آب آشامیدنی تمیز را بجوشانید حدودا 40 درجه سانتیگراد و بگذارید آب ولرم شود.
حدودا دو سوم آب جوشانده شده ولرم مورد نیاز را در داخل بطری تمیز و ضد عفونی شده بریزید. پیمانه داخل قوطی را از پودر شیر پر کرده و با لبه کند کاردک سطح آن را صاف کنید و میزان مورد نیاز را برابر جدول تغذیه در بطری بریزید.
درب بطری را ببندید و حدودا 15 تا 20 ثانیه بطری را خوب تکان دهید و بقیه آب مورد لزوم را به آن اضافه کنید و بطری را مجددا تکان دهید. پستانک را سر بطری قرار دهید و دقت نمایید شیر آماده شده دارای درجه حرارت مناسب باشد، حدودا 37 درجه سانتیگراد.

هشدارها

این فراورده غیرقابل تزریق است و جایگزین شیرمادر نمی باشد.

نکات قابل توصیه

به هر حال گاستروفیکس را بر خلاف سایر فرآوردها می توان در غلظت های طبیعی (نرمال) بلافاصله پس از تامین آب از دست رفته شیر خوار مصرف نمود.
پس از عبور از مرحله حاد اسهال، توصیه به آغاز مصرف مواد غذایی متداولی که شیر خوار قبل از بروز اسهال مصرف می کرده شده است. به عنوان مثال شیرخوار می تواند بیومیل 1 و یا 2 را بصورت تدریجی آغاز به مصرف مجدد نماید.

نظرات
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

پرسش از دکتر داروساز

دارو های مشابه