اطلاعات دارویی فایبر پاتیرا

Fiber Patira

فایبر پاتیرا Fiber Patira

گروه دارو: مکمل ورزشی

فایبر پاتیرا به دلیل اینکه حاوی مقادیر زیادی فیبر میباشد و کربوهیدرات آن نیز ناچیز است ایده آل برای کاهش وزن و چربی خون میباشد.
مواد تشکیل دهنده:آلبومین،سبوس گندم،پروتئین شیر،پودر شکلات.
ارزش تغذیه ای:فیبر ۵۴٪،پروتئین ۲۰٪،کربوهیدرات ۱۴٪،مواد افزودنی مجاز ۱۰٪،چربی ۲٪.
سایر فواید فایبر پاتیرا :
درمان یبوست ٬ پیشگیری از بواسیر ٬ کاهش فشار خون ٬ اسید اوریک ٬ کلسترول ٬ تری گلیسیرید ٬ مبتلایان به چربی خون بالا و پیشگیری از بروز بیماریهای قلبی و عروقی، در برداشتن ید برای ساخت هورمون تیروئید ٬ بهبود زخم ٬ بلوغ و رشد بهتر ٬ از بین برنده عفونت به دلیل وجود روی ٬ از بین برنده عوارض سندروم روده تحریک پذیر

مکانیسم اثر فایبر پاتیرا

فایبر پاتیرا با دو مکانیسم باعث کاهش وزن میشود.درمرحله اول باپر کردن حجمی از معده باعث تحریک نرون های حسی معده وارسال پیام سیری به هیپوتالاموس میشود و فرد احساس سیری کاذب میکند. در مرحله دوم حرکات دودی روده ومعده را افزایش میدهد وباعث میشود کالری که فرد از غذا دریافت میکند کاهش یابد و ضمنا باعث کاهش جذب اسیدهای چرب موجود در غذا میشود

موارد مصرف فایبر پاتیرا

زیادی چربی خون , کاهش وزن در چاقی ها

مقدار مصرف فایبر پاتیرا

روزانه ۲ الی ۳ وعده – هر وعده ۱ پیمانه در ۲۵۰ الی ۵۰۰ میلی لیتر شیر کم چرب یا آب انگور یا عرق کاسنی مصرف شود.
برای مصرف ۱۰ الی ۱۵ روز کافی می باشد که انتظار می رود ۱۲۰۰ الی ۱۶۰۰ گرم از وزن شما کم شود که قطعا جهت رسیدن به وزن ایده آل کافی نمی باشد. جهت رسیدن به وزن ایده آل ٬ دوره سه ماه مصرف را کامل کتید تا اولا ماهش وزن چشمگیر باشد و ثانیا این کاهش وزن پایدار باشد و پس از کاهش مصرف ٬ دوباره دچار افزایش وزن نشوید .

موارد منع مصرف فایبر پاتیرا

انسداد روده , دربیماران مبتلا به فنیل کتونوری

مصرف در بارداری

در صورت صلاح دید پزشک مصرف شود.


توجه : اطلاعات دارویی موجود در وبسایت صرفا جهت افزایش اطلاعات دارویی شما میباشد و لزوما به معنای موجود بودن دارو در داروخانه نیست .
نظرات
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

پرسش از دکتر داروساز

دارو های مشابه