اودوراتا Odorata


اودوراتا جهت پیشگیری و درمان کمکی سرطان به خصوص در سرطان های دستگاه گوارش و متاستاز بعد از جراحی تومورها استفاده می شود.

مکانیسم اثر

مطالعات گسترده انجام شده نوین اثرات بارزسیکلوتایدهای موجود در بنفشه معطر را به عنوان ضد کانسرهای مختلف، از جمله کانسر معده، کانسر روده، کانسر مقعد، کانسر پستان، کانسر زبان، کانسر رحم، کانسر مفاصل و کانسر گلو به اثبات رسانده است.
این گروه از مواد همچنین دارای اثرات قاطع ضد میکروبی، آنتی نوروتنسیو و بالاخص ضد ویروس(HIV) می‌باشد افزون براین برای گیاه بنفشه معطر از دیرباز خـواص درمان کننده برونشیت حاد و مزمن، آسم، نزله های حاد و مزمن اندام تنفسی و برطرف کننده علائم سرماخوردگی قائل بوده‌اند.
مطالعات انجام شده در مورد مکانیسم اثر سیکلـوتایدها بر روی سلولهـای سـرطانی، نشـان داده اسـت کـه این مـواد با بکارگیری مکانیسمی متفاوت از داروهای رایج ضد سرطانی مثل Doxorubicin، Vincristine، Cytarabine، Melphalan و Topotecan عمل می نماید. پژوهش های جدید مؤید تاثیر ضد سرطانی این مواد از طریق اختلال در تشکیل دیواره سلولی یاخته های سرطانی می باشد.

مقدار مصرف اودوراتا

روزی سه بار هر بار ۲ قاشق مرباخوری شربت نیم ساعت قبل از غذا میل شود. شربت اودوراتا را میتوان برای حصول نتیجه مطلوب‌تر بطور مستمر مصرف نمود.

هشدارها

بیمارانی که نسبت به داروهای گیاهی حساسیت دارند مصرف اودوراتا را با احتیاط شروع نمایند.

نکات قابل توصیه

اودوراتا را میتوان جهت پیشگیری از متاستاز بلافاصله بعد از جراحی تومور و رادیوتراپی مورد مصرف قرار داد.

مصرف در بارداری

در صورت صلاح دید پزشک مصرف شود.

"داروهای معرفی شده و مشاوره دارویی به معنای تجویز نمی باشند. لطفا پیش از مصرف هر دارویی با پزشک مشورت کنید."

بنر مشاوره دارویی
 
برای دسترسی به کانال های شرکت خدمات دارویی رضوی بر روی پیام رسان مدنظر کلیک کنید:

🟣 اینستاگرام 🟡 لینکدین 🔵 تلگرام 🟠 ایتا 🟢 بله

نظر خود را درباره خدمات ما بگویید:

لینک نظرسنجی
 

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.