مداوای سفارشی بیماران سرطانی

دانشمندان اغلب داروهایشان را بر روی موش‌ها آزمایش می‌کنند اما در تعدادی از پروژه‌های پزشکی آمریکا، بیماران سرطانی می‌توانند با امید به درمان خود، این عمل را بر روی موش‌های سفارشی‌شان انجام دهند.

 به گزارش سرویس علمی ایسنا، در این روش، بیماران باید مبلغی را به یک آزمایشگاه خصوصی پرداخت کنند تا موش‌هایی را که حامل تومور آن‌ها هستند، برایشان پرورش دهد. با استفاده از این پروژه‌ها، می‌توان برای نخستین بار درمان‌ این افراد را بر روی موش‌های سفارشی‌شده آزمایش کرد.

 ایده انجام چنین آزمایش‌هایی این است که چه داروهایی بر روی بیماری سرطان شخصی خاص، بهترین کارآیی را دارند. این موش‌ها همچنین به بیماران کمک می‌کنند که چه انتخاب‌های درمانی را تحت شرایط دشوار داشته باشند.

 شیمی‌درمانی می‌تواند برای درمان بیماران سرطانی کارآمد باشد، اما بیماران همواره با این پرسش مواجه‌اند که آیا این فرآیند بر روی آن‌ها تاثیرگذار است یا خیر.

 درباره انجام این آزمایش‌ها توسط بیماران سرطانی در امریکا گزارش‌های امیدوارکننده‌ای منتشر شده و در یکی از بررسی‌های انجام‌شده بر روی 70 بیمار، موش‌ها نشان دادند بیماران به چه میزان به داروهای مختلف واکنش نشان می‌دهند. با این حال، مشخص نیست استفاده از موش‌ها بهتر از مراقبت‌های دارو‌محور یا آزمایش‌های ژنتیکی است یا خیر.

 بهای انجام پرورش موش‌های سفارشی برای هر بیمار 10 هزار دلار یا بیشتر است، این در حالی است که شرکت‌های بیمه در آمریکا این شیوه درمانی را پوشش نمی‌دهند و همچنین این روش چندین ماه زمان می‌برد.

 در حال حاضر، چندین آزمایشگاه در آمریکا این موش‌ها را پرورش می‌دهند اما تجهیزکننده اصلی در این زمینه شرکت ChampionsOncology واقع در نیوجرسی است که در سنگاپور و لندن نیز فعالیت می‌کند.

 گفته می‌شود درباره کارآیی این درمان، تناقضات زیادی در جامعه علمی آمریکا وجود دارند.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: سرطان

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.