روسیه واکسن ابولا را ثبت کرد

روسیه با ثبت واکسن ابولا ساخته شده توسط پژوهشگران پزشکی این کشور، اعلام کرد که برای عرضه جهانی آن برنامه ریزی خواهد کرد.به گزارش ایرنا، روسیه در ماه پایانی سال گذشته میلادی از ارائه اسناد لازم برای ثبت واکسن ضد ابولا خبر داده و «اولگا گولودتس» معاون نخست وزیر دولت این کشور نیز موفقیت آمیز بودن آزمون های تزریق انسانی آن را اعلام کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک امروز (یکشنبه) گزارش داد که ، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه با اعلام ثبت این واکسن، گفت: واکسن ضد ابولا تولید شده در داخل آزمون های لازم را سپری کرده و تست ها نشان می دهد که کارایی بالاتری از سایر واکسن های مورد استفاده در جهان دارد.
بیماری ویروسی ابولا یا تب «هموراژیک ابولا» نوعی بیماری انسانی است که می تواند از طریق تماس مستقیم با خون یا ترشحات فرد مبتلا به این بیماری و همچنین از طریق تماس با اشیای آلوده شده تویط بیمار منتقل شود.
نشانه های این بیماری تب، ضعف شدید، درد عضلانی، سردرد و گلودرد است که معمولاً پس از مدت کوتاهی به تهوع، استفراغ، اسهال، بثورات پوستی، اختلال در عملکرد کبد و کلیه و حتی در بعضی موارد خونریزی داخلی و خارجی منجر می شود که اگر درمان دیر انجام گیرد مرگ را در پی دارد.
به گزارش سازمان جهانی بهداشت، از دسامبر سال 2013 تاکنون حدود 28 هزار و 500 نفر به ابولا مبتلا شده اند و 11 هزار و 300 نفر جان خود را در سه کشور گینه، لیبریا و سیرالئون از دست داده اند.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.