نگاه وزیر بهداشت به دوران پسابرجام

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار مطلبی در کانال تلگرامی خود با عنوان «تحول؛ با تغییر نگرش»، دیدگاهش درباره دوران پسابرجام در حوزه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی نوشت: «روز سه‌شنبه در حالی میزبان همایش ملی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت بودیم که این رویداد با اجرای برجام قرین بود.

ی‌شک لغو تحریم‌ها افق‌هایی تازه پیش روی کشور قرار داده؛ موضوعی که بی‌شک ورود بخش خصوصی را به حوزه‌های مختلف از جمله عرصه سلامت تسهیل می‌کند و البته لازم است مدیریت کلان کشور نیز امنیت سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان را تامین و تضمین کند. فراموش نکنیم که سرمایه‌گذاری در حوزه سلامت علاوه بر ریسک‌پذیری بسیار پایین، توجیه اقتصادی نیز دارد.

مرور تجربه کشورهای جهان، به‌ویژه آنهایی که نظام‌های سلامت موفقی دارند، نشان می‌دهد که در آنها دولت، تامین‌کننده تجهیزات و دستگاه‌های پزشکی نیست؛ روندی که سال‌ها در کشور ما حکمفرما بوده است و با تصمیمی شجاعانه باید تغییر کند.

کمپانی‌های بزرگی مانند توشیبا، فیلیپس، سونی، فوجی و همچنین مپنا در کشور ما، در حوزه سلامت مشارکت فعال دارند، چرا که سرمایه در گردش این حوزه، بیش از دو برابر نفت و گاز است.

می‌توان امیدوار بود که با حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، ارائه بسیاری از خدمات حوزه سلامت به صورت خرید خدمت به این بخش واگذار شود.

اگر به دنبال تحول هستیم، بدانیم که بدون تغییر نگرش ممکن نیست.»

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.