پیش بینی آلزایمر چند سال قبل از بروز علائم

گروهی از محققان کالج کینگ لندن در انگلیس از ابداع یک امضای ژنتیکی خبر دادند که می تواند به پیش بینی ابتلا به بیماری هایی نظیر آلزایمر چند سال قبل از بروز علائم آن کمک کند.به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، علاوه بر این نهایتا این امضاء می تواند به تغییر روش تخمین سلامت و سن افراد کمک کند.

محققان کالج کینگ امیدوارند این کشف بتواند امکان ارزیابی افراد را از لحاظ وضعیت ژنتیکی میسر سازد.
محققان همچنین با اشاره ویژه به بیماری آلزایمر ابراز امیدواری کردند که این ابداع جدید بتواند به تشخیص دقیق بروز این بیماری، قبل از ابتلا به آن منجر شود تا بتوان تدابیر پیشگیرانه در این زمینه اتخاذ کرد.تا کنون هیچ روشی برای آزمایش سن واقعی بیولوژیکی وجود نداشته است.
محققان در جریان یک مطالعه موفق به کشف یک پروفایل مولکولی شدند که می تواند شماری از وضعیت هایی را که شخص در آینده به آن مبتلا می شود با دادن امتیاز به ژن سن سالم، پیش بینی کند.در مجموع محققان متوجه شدند که تفاوت قابل ملاحظه ای میان این امتیاز ژنی، سن تقویمی و وضعیت سلامتی وجود دارد.
علاوه بر این محققان همچنین متوجه شدند افرادی که امتیاز بالاتری در مورد ژن سن سالم کسب می کردند این امتیاز را برای یک دوره 12 ساله حفظ می کردند.این در حالی است که امتیاز ژن سن سالم در افراد مبتلا به آلزایمر کمتر بود و این موضوع نشان می دهد رابطه ای میان ابتلا به آلزامیر و این امتیاز وجود دارد.
نویسندگان این مطالعه به افرادی که در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند پیشنهاد می کنند که در میان سالی مورد ارزیابی قرار گیرند و تحت درمان پیشگیرانه بالینی قرار گیرند.
این مطالعه در مجله Genome Biology منتشر شده است.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: آلزایمر

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.