ایران وکره جنوبی سرمایه گذاری مشترک برای تولید واکسن را آغاز کردند

مدیر عامل شرکت کره ای KBNP تولید واکسن، گفت که امضای تفاهم نامه با موسسه رازی برای تولید واکسن، سرآغاز خوبی خواهد بود برای انتقال تکنولوژی به ایران و این سند آغاز سرمایه گذاری های مشترک در این زمینه است.

به گزارش ایرنا، کیم تاو هوان در مراسم امضای سند همکاری راه اندازی خط تولید واکسن بین موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، شرکت کره ای kbnp و شرکت اکسیر واکسن سینا که ظهر شنبه در محل موسسه سرم سازی برگزار شد، افزود: تولید واکسن نیو کاسل نوترکیب با استفاده از فناوری فرمولاسیون در رازی و تولید واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوانزا در دستور برنامه های این همکاری است. 
وی با ابراز خرسندی از همکاری با ایران در تولید مشترک واکسن طیور، گفت: شرکت kbnp تکنولوژی نوین تولید واکسن طیور را دارد همچنین تنها دارنده تکنولوژی ریورس ژنتیک جهان در تولید این واکسن است. 
تاو هوان گفت: در مالزی و مصر و کره جنوبی در حوزه این واکسن ها موفق عمل شده و پس از استفاده از واکسن نیوکاسل شرکت kbnp این بیماری در کره ریشه کن شده است. 
وی افزود: این واکسن برونشیت عفونی را ریشه کن می کند همچنین در زمینه تولید واکسن های طیور بخصوص در مزارع این اقدام را به خوبی انجام داده اند. 
وی گفت: این همکاری به تولید واکسن های جدید و متمرکز در پیشگیری از اشاعه بیماری های طیور در ایران مربوط می شود. 
وی عنوان کرد: در این شرکت 80 نوع واکسن تولید می شود که 50 درصد آن مربوط به بخش طیور است همچنین شرکت kbnp بیش از 50 درصد سهم بازار کره جنوبی در تولید واکسن را در دست دارد. 
تاو هوان گفت: این شرکت به 21 کشور محصول واکسن طیور را صادر می کند. 

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: واکسن ها

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.