ایران دردرمان ناباروری همگام با کشورهای پیشرفته دنیا است

دبیرسومین جشنواره برترین های حوزه تولید مثل با اشاره به پیشرفت های درمانی در حوزه ناباوری گفت: پیشرفته ترین خدمات حوزه ناباروری دنیا همپای کشورهای دنیا در ایران ارائه می شود.

براساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی 3 میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارند که باید برای درمان آنان اقدامات لازم انجام گیرد.
دکتر محمدرضا صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به تعداد مراکز درمانی ناباروری در کشور اشاره کرد و گفت که حدود 100 مرکز ناباروری در کشور وجود دارد که حدود نیمی از آنها در تهران مستقر هستند. 
دبیرسومین جشنواره برترین های حوزه تولید مثل ادامه داد:هرچند دولت اقدامات خوبی درزمینه حمایت های مالی درمان ناباروری انجام داده است اما بخش عمده ای از هزینه های درمان ناباروری توسط خانواده ها پرداخت می شود. 
یکی ازعمده ترین مشکلات ناباروران، هزینه های درمانی است که انتطار دارند دولت و سازمان های بیمه گر اقدامات جدی تری در این زمینه انجام دهند تا آنان بتوانند صاحب فرزند شوند. 
** بودجه های پژوهش در حوزه ناباروری بسیار محدود است
وی بیان کرد که بودجه هایی که صرف پژوهش و تحقیق در حوزه ناباروری می شود، بسیار محدود است و به این دلیل نتوانستیم از ظرفیت های بالقوه محققان کشور استفاده مطلوب کنیم.
دبیر سومین جشنواره برترین های حوزه تولید مثل با اشاره به اینکه ایران دارای نیروی متخصص و توانمند در این زمینه است، افزود:درتحقیقات ظرفیت و پتانسیل خوبی داریم و با برنامه ریزی مناسب و تخصیص اعتبار لازم می توان از این توانمندی بهره بیشتر برد.
وی کمبود اعتبارات را مهمترین عامل کندی تحقیقات در کشور اعلام کرد و گفت: تحقیقات همگام با کشورهای پیشرفته مستلزم داشتن امکانات و تجهیزات پیشرفته و این موضوع نیازمند اعتبارات مناسب است.
صادقی ادامه داد که برخی از ایرانی ها افراد شاخص دنیا در این زمینه هستند و در مراکز معتبر بین المللی مشغول فعالیت تحقیقی و پژوهشی می باشند.
** تجلیل و قدردانی از زحمات پیشکسوتان و پژوهشگران برتر حوزه تولید مثل
وی به برگزاری سومین جشنواره برترین های حوزه تولید مثل در اواخر اردیبهشت ماه سال آینده اشاره کرد و گفت: ارج نهادن به تلاش های پیشکسوتان و پژوهشگران برتر از جمله اهداف این جشنواره است و امیدواریم بتوانیم از زحمات و تلاش های آنها قدردانی کرده و آنان را به نحو مطلوب به جامعه علمی کشور و دنیا معرفی کنیم.
صادقی، شناساندن بیشتر این بخش، معرفی بهتر کارهای تحقیقاتی برجسته و برقراری ارتباط بیشتر فعالان این حوزه از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: این جشنواره دارای بخش های، تجلیل و قدردانی از پیشکسوتان این حوزه، محقق و پژوهشگر برتر و پایان نامه های برتر این حوزه است.
وی ادامه داد: اگر به خودمان می بالیم که همسطح دنیا هستیم نتیجه تلاش پیشکسوتان و پژوهشگران این حوزه است و جا دارد از تلاش های مستمر آنها قدردانی کرده و زمینه آشنایی بیشتر نسل جوان با این افراد را فراهم کنیم.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: ناباروری

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.