بازدید معاون غذا و داروی وزیر بهداشت، آقای دکتر دیناروند، از داروخانه مرکزی امام

بازدید معاون وزیر از داروخانه مرکزی امام

به گزارش آستان‌نیوز، دکتر رسول دیناروند در حاشیه این بازدید گفت: چندین نکته بسیار خوب و حائز اهمیت در داروخانه امام رضا(ع) مشاهده کردم که در جای دیگر وجود ندارد. مواردی از قبیل سامانه نرم‌افزاری و فرایندهای نسخه‌پیچی بسیار مدرن و به‌روزی در این داروخانه به کار می‌رود.
وی با ابراز خرسندی از فعالیت‌های این داروخانه گفت: این طراحی نرم‌افزاری بسیار هوشمندانه و جدید است و امیدواریم به داروخانه‌های دیگر کشور به‌ویژه داروخانه‌های بزرگی که جنبه آموزشی و دولتی دارند، منتقل شود تا عموم مردم در سراسر کشور از آن بهره‌مند شوند.
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به نگرانی‌های موجود از وضعیت داروهای مکمل به‌ویژه داروهای مکمل ورزشی عنوان کرد: در بازار آشفته‌ای که به‌ویژه در حوزه مکمل‌های ورزشی داریم و 50 درصد بازار، قاچاق است، فعالیت شایسته‌ای در این داروخانه برای کسانی که به دنبال فرآورده سالم و اصیل هستند، انجام شده است.
وی هم‌چنین به ضرورت توجه به طب گیاهی به عنوان طب مکمل اشاره و اضافه کرد: ویژگی دیگر این داروخانه، ارائه داروهای گیاهی در بخشی مجزا و حضور متخصص برای این بخش است که به صورت حرفه‌ای و اصولی اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

بازوی بزرگ وزارت‌ بهداشت
معاون وزیر بهداشت، آستان قدس رضوی را یاری‌رسان مهمی به وزارت بهداشت کشور دانست و بیان کرد: این مجموعه به دلیل نگاه ویژه‌ای که در حوزه درمان و دارو دارد، از هیچ خدمتی دریغ نمی‌دارد و باید قدردان مجموه‌های موقوفاتی این چنینی بود و وزارت بهداشت هر کمکی که در این راستا از دستش بربیاید، دریغ نخواهد کرد.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.