سقف تسهیلات بانکی برای شرکت‌های دارویی ۲ برابر شد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: براساس مصوبه شورای پول و اعتبار مقرر شده، شرکت های دارویی بتوانند ۲ برابر حد مقرر فعلی از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، «کیانوش جهانپور»، سخنگوی سازمان غذا و دارو، گفت: شورای پول و اعتبار میزان سقف تسهیلات بانکی که شرکت های دارویی می توانستند استفاده کنند را به منظور کمک به نقدینگی شرکت های دارویی به میزان دو برابر افزایش داده است.

به گفته وی، با پیگیری های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و براساس مصوبه شورای پول و اعتبار مقرر شده است تا شرکت های دارویی بتوانند دو برابر حد مقرر فعلی از تسهیلات بانکی استفاده کنند و نامه آن نیز در تاریخ ۲۶ تیرماه ۹۷ از سوی بانک مرکزی به تمامی بانک های سراسر کشور ابلاغ شده است.

جهانپور با بیان اینکه تسهیلات گمرکی و ارزی نیز برای شرکت های دارویی فراهم شده است، اضافه کرد: در تعامل با گمرک تسهیلات گمرکی برای شرکت های دارویی ایجاد شده است؛ همچنین در تعامل بانک مرکزی و سازمان مدیریت بحث تامین ارز به میزان ۲.۸ میلیارد یورو برای تامین دارو قطعی شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در ادامه به تسهیلات دیگری که برای شرکت های دارویی در نظر گرفته شده است، اشاره کرد و افزود: تسهیلات دیگر در خصوص واردات مواد اولیه دارو بود که بحث ثبت منبع در خصوص دارو و مواد اولیه دارویی نیز تسهیل شد.

وی با بیان اینکه تلاش خود را برای آرامش بیشتر بازار دارویی کشور انجام خواهیم داد، گفت: با توجه به تسهیلاتی که تاکنون ایجاد شده، باز هم باید نقدینگی ریالی تولید کنندگان تامین شود که بخش عمده آن به تحقق مطالبات معوقه شرکت های دارویی از بیمه ها مربوط می شود.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.