اخبار مرتبط با کرونا از سوی وزارت بهداشت به لحظه اطلاع رسانی می‌شود

اخبار مرتبط با کرونا از سوی وزارت بهداشت به لحظه اطلاع رسانی می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اخبار مرتبط با کرونا با هدف کاهش نگرانی هموطنان و اقدامات پیشگیرانه ضروری و بهداشتی از سوی این مدیریت به لحظه اطلاع رسانی می‌شود.

محمدمهدی گویا روز جمعه در حاشیه نشست اضطراری پیشگیری بیماری کرونا در استانداری تهران در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون موردی از این بیماری در کشور گزارش نشده است و به محض اینکه موردی مشاهده شد قطعا به سرعت اطلاع رسانی می کنیم و از خدا می خواهیم که چنین اتفاقی نیفتد.

وی با بیان اینکه اقدامات کنترلی لازم در تمامی مبادی مرزی کشور در حال انجام است، یادآورشد: به طور معمول پایگاه مراقبت های بهداشت مرزی داریم و فعالیت آنان چندان ارتباطی به ویروس کرونا ندارد اما این اقدامات برای پیشگیری از ورود این بیماری شدت یافته است.

گویا اظهار داشت: از سوی دیگر اکنون به تمامی مبادی ورودی مرزی کشور که احتمال تردد مسافران از طرف چین می رود حالت آماده باش اعلام شده است که مهمترین آنها فرودگاه امام خمینی(ره) است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در این پایگاه ها نیروهای آموزش دیده مستقر هستند و اقدامات لازم برای اطلاع رسانی نیز انجام شده است تا مسافران از لحظه ورود کنترل شوند و در صورت مشاهده مورد مشکوک، فرد با هماهنگی لازم با فوریت های پزشکی این وزارتخانه، به مراکز درمانی پیش بینی شده منتقل شود.

وی به اقدامات پیش بینی شده برای بازگشت دانشجویان ایرانی مقیم چین به کشور اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع هم اکنون از طریق وزارت امورخارجه و سفارت ایران در چین در حال انجام است و به محض انجام هماهنگی های لازم، این افراد به کشور منتقل خواهند شد.

گویا ادامه داد: هنوز زمان انتقال این دانشجویان به ایران هنوز مشخص نشده است و احتمال دارد هفته آینده این اقدام انجام شود.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص کنترل ورود مسافران چینی به کشور گفت: اکنون ورود مسافران چینی به کشور را داریم و ماموران ویژه وزارت بهداشت در فرودگاه و مبادی ورودی برای کنترل سلامتی آنان مستقر هستند و کار غربالگری را انجام می دهند.

وی ضمن اعلام اینکه ایران از دیگر کشورهای دنیا برای مواجهه با این بیماری آماده تر است، تصریح کرد: اقدامات کنترلی لازم حتی در خصوص اتباع چینی مقیم ایران که مشغول به فعالیت هستند نیز انجام شده است و مسئولان بهداشتی به طور مستمر اقدامات لازم را انجام می دهند.

ویروس کرونا که به ویروس ووهان شهرت یافته و مشابه ذات الریه است، باعث تب شدید و تنگی نفس می‌شود و بنا به گزارش خبرگزاری‌ها، تعداد تلفات در چین تا امروز از ۲۱۳ قربانی گذشته و ابتلای بیش از  ۱۰  هزار نفر به این ویروس مهلک نیز تایید شده است.
با گسترش دامنه ابتلا به این ویروس در کشورهای مختلف، سازمان بهداشت جهانی از روز پنجشنبه(دیروز) وضعیت اضطراری در سطح بین المللی اعلام کرده است.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

برچسب ها: اخبار کرونا

درج نظرسوالات کاربران
تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.