افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست با بیش از11 خال روی یک بازو

مطالعات محققان نشان می دهد که وجود بیش از 11 خال روی یک بازو، نشان می دهد که احتمال ابتلا به بدخیم ترین نوع سرطان پوست (ملانوم) در فرد بالا است.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از رویترز، شمارش خال های روی بازو، شاخص خوبی برای ارزیابی تعداد کل خال های بدن محسوب می شود. بررسی اطلاعات بیش از سه هزار داوطلب توسط محققان کالج کینگز لندن نشان می دهد که وجود بیش از 11 خال روی یک بازو، نشان دهنده این است که فرد در مجموع بیش از 100 خال در بدن دارد و این بدان معنی است که وی در معرض شدید ملانوم قرار دارد.
در ادامه به افراد توصیه شده است که به محض مشاهده رشد چندین خال یا کنده شدن خال های گوشتی یا هر تغییر ناگهانی در پوست به پزشک مراجعه کنند. 
رایج ترین نوع سرطان پوست ملانوم نام دارد. ملانوم، توموری است که روی سلول های ملانوسیت پوست اثر می گذارد. ملانوسیت، سلول هایی هستند که موجب تولید رنگدانه های پوست می شوند. 
بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سالانه بیش از 66 هزار نفر در آمریکا به این عارضه مبتلا می شوند. مهمترین عامل بروز سرطان پوست، اشعه ماورای بنفش خورشید است.نتایج این تحقیقات در نشریه Dermatology منتشر شده است.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: سرطان سرطان پوست

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.