شکست فرایند ایمپلنت دندانی با مصرف ضد افسردگی‌ها

پژوهش محققان دانشگاه مک گیل نشان می‌دهد فرایندهای درمانی ایمپلنت دندانی می‌تواند در بیماران مصرف کنندۀ ضد افسردگی‌ها، دو برابر با شکست مواجه شود.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان محققان دریافته‌اند مصرف ضد افسردگی‌ها موسوم به "SSRIs" نظیر Celexa, Paxil, Lexapro, Prozac, and Zoloftمی‌تواند رشد استخوانی را کاهش دهد که همین امر می‌تواند روند "استئو اینتگریشن" که وقوعش برای عمل ایمپلنت دندان ضروری است را با مشکل رو به رو کند.

اسئواینتگریشن یعنی وقتی ایمپلنت داخل استخوان قرار می‌گیرد، اطراف آن استخوان ساخته شده و کاملا ایمپلنت را در بر می‌گیرد؛ و این احاطه شدن توسط استخوان است که اصلی‌ترین بخش موفقیت در ایمپلنت محسوب می‌شود.

دکتر "Dr. Kevin" با استفاده از بررسی شش ساله رزومه‌های پزشکی 490 بیمار و تعداد 916 عمل ایمپلنت دندانی که برای این افراد صورت گرفته بود؛ دریافت که رابطه بین مصرف "SSRIs" و شکست ایمپلنت با رابطۀ ضرر سیگار برای این فرآیند جایگزین دندانی نیز قابل مقایسه است.

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهد افرادی که "SSRIs" مصرف می‌کنند باید برای جایگزین دندان خود راه حل‌ها و روندهای دیگری امتحان کنند و یا طی این روند درمانی تحت بررسی‌های ممتد قرار بگیرند تا دچار مشکل نشوند.

نتایج این پژوهش در مجله "Dental Research" منتشر شده است.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: دندان افسردگی

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.