اجرای هر چه گسترده‌تر طرح تحول سلامت در سال آینده

دکتر میر دهقان گفت: نتایج برنامه نظارتی طرح تحول نظام سلامت، جهت اصلاح نقاط ضعف آن و ادامه جدی‌تر در سال 94 اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ( وب دا)؛ در نشست ستاد کشوری طرح تحول سلامت که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، دکتر سید محمد حسین میر دهقان، مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی و امور درمان وزارت بهداشت در این خصوص گفت: برنامه نظارتی طرح تحول نظام سلامت که از 25 بهمن ماه آغاز شده است و در یک برنامه فشرده و جامع تا 25 اسفند ماه جاری به مدت 30 روز ادامه دارد.

وی افزود: این طرح نظارتی با 71 شاخص واقع بینانه طراحی شد که یکی از نقاط قوت این شاخص ها این است که، ارزیابان از خبرگان و کسانی هستند که در طول یک سال گذشته بطور مستقیم درگیر با طرح بوده اند.

به گفته دکتر میردهقان در این طرح که هم اکنون در هفته سوم آن قرار داریم، 150ارزیاب در قالب 9 تیم نظارتی طی یک ماه به همه نقاط کشور سفر کرده و در تمام 560 بیمارستان کشور هفت برنامه طرح تحول سلامت را بر اساس 71 شاخص مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: قرار است بر اساس این ارزیابی ها، نقاط قابل بهبود یا نارسایی‌هایی طرح، در هر نقطه از کشور ، شناسایی و برای حل آن اقدام شود.

وی در ادامه گفت: در این اقدام که در قالب یک حرکت تیمی شامل مسئولین بسته های مختلف و حوزه های ستادی و دانشگاهی در حال انجام است، شاخص ها بر اساس چک لیست های موجود بررسی شد به نحوی که در هفته نخست، از 143 بیمارستان و هفته دوم 155 بیمارستان و هفته سوم نیز 99 بیمارستان بازرسی صورت گرفت.

گفتنی است، برنامه ارزیابی یک ماهه طرح تحول سلامت، در تاریخ 25 اسفند ماه جاری به اتمام خواهد رسید و نتایج آن به عنوان بازخورد به مدیران، برنامه نویسان و سیستم های نظارتی جهت تقویت این طرح گزارش خواهد شد.

شایان ذکر است، در این نشست پیشنهاد شد که نمونه‌های موفق‌تر طرح که در بیمارستان‌ها اتفاق افتاده، شناسایی و به عنوان تجارب برتر به سایر بیمارستان‌ها ارائه شود و مقدمه‌ای برای اجرای هر چه گسترده‌تر آن با موانع و مشکلات کمتر در سال 1394 باشد

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.