رونمایی از دو محصول جدید شرکت های دانش بنیان در شیراز

دو محصول پزشکی جدید، تولیدی شرکت های دانش بنیان، روز شنبه با حضور دکتر رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شیراز رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دبیر شورای عالی مراکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی در آیین رونمایی از این محصولات که یکی از آنها شبیه ساز آموزش کولونوسکوپی است، گفت: این شبیه سازی (Simulation)، در حیطه پزشکی تمرینی و برای رویا رویی با موقعیت های بالینی واقعی که فرد در آینده با آنها مواجه خواهد شد، به کار گرفته می شود.
دکتر سیدجلیل معصومی فراهم آوردن امکان آموزش مهارت های خاص، ارتقای کیفیت، کاهش آسیب برای بیماران، افزایش رضایتمندی بیماران و صرفه جویی در زمان و منابع مالی را از مزایای تولید این شبیه ساز، در زمینه آموزش پزشکی دانست.
وی، نرم افزار جامع مکانیزاسیون داروخانه را به عنوان دومین محصول رونمایی شده جدید معرفی کرد و افزود: تولید این نرم افزار که از جدیدترین فناوری های توسعه نرم افزار در آن استفاده شده است، به صورت تحت وب، با استانداردهای سازگار با زیرساخت ها و استاندارد مدیریت داخلی و کنترل کیفیت ویژه داروخانه ها، طراحی شده است.
معصومی ادامه داد: این نرم افزار می تواند تمام نیازهای داروخانه ها را در بخش های پذیرش، صندوق، بیمه، انبار، حسابداری و مدیریت را تامین کند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در حاشیه رونمایی از این دو محصول به خبرنگار ایرنا گفت: برای تبدیل تولیدات علمی به محصولات و فرآیند، در کنار دانش و فناوری نیاز به وجود یک نظام اقتصادی و مالی است که آمادگی برای تبدیل ایده به محصول را داشته باشد.
رضا ملک زاده با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری دولت در حوزه تولید علم و فناوری برای دستیابی به پیشرفت و توسعه افزود: تمام جوامعی که در علم و فناوری پیشرفت داشته اند به سبب سرمایه گذاری دولت های آنان در عرصه تولید علم بوده است.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.