ایران بازار شرکتهای خارجی نخواهد شد

مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازما ن غذا و دارو گفت:سازمان غذا و دارو هرگز نمی خواهد ایران به محل فروش شرکتهای خارجی تبدیل شود و صنایع دارو سازی باید فضای ایجاد شده در پسا برجام را به سود خود مصادره نموده کیفیت خود را بیش از پیش ارتقا دهند.
مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازما ن غذا و دارو در گفتگو با ایفدنا گفت: از جمله کار های خوبی که در وزارت بهداشت بر آن اصرار وجود دارد جلوگیری از واردات دارو است.
دکتر اکبرعبدالهی اصل در توضیح بیشتر افزود: سازمان غذا و دارو هرگز نمی خواهد ایران به محل فروش شرکتهای خارجی تبدیل شود اگر شرکتهای خارجی می خواهند به ایران بیایند باید سرمایه گذاری کنند کارخانه ها را نوسازی کنند و آنگاه سهم خود را داشته باشند. به معنای روشن تر حضور خارجیها تا این حد پذیرفته است.
وی با تاکید به اینکه سازما ن غذا و دارو هرگز موافق اینکه بازار ایران محل فروش دارو های خارجی قلمداد شود نیست تصریح کرد: باید توجه داشت که اگر تولید کنندگان داخلی نتوانند خود را ارتقا دهند سدی ایجاد خواهد شد که با تغییر دولتها و مدیریتها، سیاست هایش تغییر خواهد کرد و مسائلی پیش خواهد آمد که هر چه بافته ایم را پنبه خواهد کرد.
این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو با بیان اینکه خوشبختانه دولت فعلی در برابر داروی واردی پایداری خوبی از خود نشان داده است پرسشی را بدین شرح مطرح کرد: اگر مثلا دولت آینده تصمیم بگیرد برای حمایت از صنعت با سیستمWTO(سازمان تجارت جهانی ) پیش برود و پیرو آن ناگزیر شود مثلا از بین صنایع خودرو سازی ، حمل و نقل ، توریسم و دارو ، صنعتی غیر از دارو را برگزیند تکلیف چیست؟
مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازما ن غذا و دارو برای سوال خویش نیز پاسخ داشت وی با بیان اینکه در صورت تغییر سیاستها سیل حاصل از آن سد شکسته شده ای که صحبتش رفت صنعت دارو سازی ما را به ورطه هلاکت خواهد رساند خاطر نشان کرد:به همین دلیل و دهها دلیل دیگر شایسته ترین تدبیری که شرکتهای تولیدی داخلی می توانند به خرج دهند این است که فضای ایجاد شده در پسا برجام را به سود خود مصادره نموده کیفیت خود را بیش از پیش ارتقا دهند.
به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.