ارتباط مستقیم بین مشکلات دندان وبیماری های قلبی

رییس دهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران با بیان اینکه ارتباط مستقیمی بین بیماری های قلبی و مشکلات دندانی وجود دارد، افزود: بررسی وضعیت سلامت و سابقه بیماری های افرادی که مشکلات دندانی دارند، در درمان آنان اهمیت زیادی دارد.

به گزارش گروه علمی ایرنا از انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، دکتر فینا ناوی با تاکید بر اینکه دندانپزشکان پیش از کنترل بیماری بیماران به ویژه بیماران قلبی و دیابتی نباید درمان مشکلات دندانی آنان را آغاز کنند، اظهار کرد: در صورتی که بیماری فرد دیابتی کنترل شود، هیچ فرقی با افراد عادی و سالم ندارد اما عدم کنترل بیماری می تواند عوارضی مانند عفونت ایجاد کند.
وی با بیان اینکه دستورالعمل ثابت و یکسانی در رفع مشکلات دهان و دندان برای همه افراد وجود ندارد، افزود: ممکن است تجویز پزشک برای فردی معاینه سالیانه دهان و دندان و برای فرد دیگر هر 6 ماه یک بار باشد این درحالی است که بیشتر افراد تصور می کنند برای بررسی وضعیت سلامت دندان ها مراجعه سالانه کفایت می کند. 
ناوی با اشاره به اینکه نبود آموزش و عوامل موضعی مهمترین عامل به وجود آمدن جرم های دندانی است، گفت: در مورد عوامل محیطی می توان از بیماری های مختلف موثر در ایجاد بیماری های لثه مانند دیابت نام برد که نقش مهمی در ایجاد بیماری های لثه ای دارند.
رییس دهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران شعار برگزاری این کنگره را نقش اخلاق و اقتصاد در دندانپزشکی عنوان کرد و افزود: این کنگره با هدف آموزش، پیشگیری و ماندگاری درمان امروز دهم شهریور ماه آغاز شد و تا 13 شهریور ماه در سالن همایش های برج میلاد تهران ادامه می یابد. 
ناوی همچنین اظهار کرد: 52 پانل در این کنگره برگزار می شود که پنج پانل به تحقیقات و نوآوری در حوزه سلامت دهان و دندان اختصاص دارد. 
وی گفت: در روزهای 10 تا 12 شهریورماه از ساعت 16 تا 18 جراحی زنده در سالن اصلی برگزار می شود.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.