ضایعات مرغ در تولید مواد اولیه فرآورده های آرایشی جایی ندارد

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با غیر واقعی دانستن استفاده از پوست و ضایعات مرغ در تولید مواد اولیه فراورده های آرایشی گفت: نظارت‌های سختگیرانه بهداشتی ای بر مراکز تولیدی حاکم است که کوچکترین تخلفی را بر نمی تابند.

رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در گفتگو با ایفدنا  با بیان اینکه اخباری که درباره استفاده از پوست و ضایعات مرغ در تولید مواد اولیه لوازم آرایشی انتشار می یابد شایعاتی بیش نیست اظهار داشت: عموما نیز اگر مکانهای تولید مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی، دارای مجوزهای لازم بهداشتی باشد تولیدکنندگان می‌توانند فرآورده‌های خود را به کارخانجات این قبیل  لوازم   بفروشند.

 دکتر مصطفی اسماعیلی اضافه کرد: از چربیهای حیوانی مثل پیه گوسفند و گاو البته  با قید رعایت ضوابط بهداشتی در تولید فراورده هایی مثل صابون استفاده می‌شود و این در حالیست که چربیهای مرغ  از این قاعده مستثنی هستند.

 این مقام مسئول در اداره کل نظارت بر فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  در پایان با اشاره  بر اینکه نظارت مستقیم بر کارخانه‌های تولید فراورده های آرایشی و بهداشتی برعهده معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرهای مختلف است خاطر نشان کرد: در این نظارت‌های سختگیرانه اگر تخلفی رویت شود بدون کوچکترین گذشتی توسط دانشگاه گزارش شده و در مجامع قضایی به آن رسیدگی می‌شود.
به گفته  دکتر اسماعیلی مسئولیت نظارت بر شهر تهران را یکی از سه معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی «شهید بهشتی»، «ایران» و «تهران» عهده‌دار  می باشند.
رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو  در پایان تاکید کرد: سازمان غذا و دارو به‌ صورت مستمر اماکن  خرید و فروش مواد اولیه آرایشی و بهداشتی و همینطور فاکتورهای خرید کارخانجات را مورد بررسی قرار می‌دهد

 

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: آرایشی بهداشتی

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.