ارائه طرح درمان های جدید برای حفظ سلامت دندان ها

طرح درمان های جدید با هدف حفظ سلامت دندان ها و افزایش طول عمر آنها در شانزدهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصان دندانپزشکی ترمیمی ارائه می شود.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از دبیرخانه شانزدهمین کنگره متخصصان ترمیمی ایران، دبیر علمی این کنگره گفت: کنگره امسال با محوریت سلامت و کرامت بیماران برگزار می شود و هدف اصلی این است که سلامت بیمار در اولویت قرار گیرد و طرح درمان هایی که ارائه می شود بر مبنای حفظ سلامت بیمار و روش هایی باشد که کمترین آسیب را به دندان های بیمار وارد می کند و در نهایت موجب افزایش کارایی و طول عمر دندان ها شود.
دکتر حسن اسلامی افزود: در کمیته های اجرایی و علمی کنگره امسال سعی شده که با توجه به تجربیات کنگره های گذشته، بهترین برنامه ها را ارائه دهیم تا پاسخگوی نیاز دندانپزشکان عمومی کشور که نقش اساسی در درمان بیماران و پیشگیری در جامعه دارند، باشیم.
استادیار دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: با توجه به مهمترین محور کنگره امسال که با عنوان سلامت و کرامت بیماران نام گذاری شده است، سخنرانی و مقالاتی در زمینه تشخیص و درمان پوسیدگی ها در مراحل اولیه در سطح فردی و جامعه ارایه خواهد شد.
وی گفت: نیازهای جامعه تغییر کرده به طوری که انتظارات افراد برای داشتن دندان زیباتر و سفیدتر بیشتر شده است به همین منظور سعی می شود در کنگره امسال تکنیک های مختلفی در این زمینه که در دنیای امروز کاربرد دارد به دندانپزشکان آموزش دهیم تا بتوانند به طور صحیح این خدمات را ارائه دهند. 
اسلامی گروه های هدف در این کنگره را متخصصان دندانپزشکی ترمیمی، دندانپزشکان عمومی و کلیه رشته های تخصصی مرتبط عنوان کرد و افزود: تمام گروه های یاد شده بر حسب نیاز و فعالیت خود می توانند در این کنگره شرکت کنند و از آخرین مطالب و دستاوردهای نوین این رشته آگاهی یابند.
دبیر علمی شانزدهمین کنگره سالیانه انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی که از چهارم تا هفتم آبان ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود، پیشگیری را مقدم بر درمان عنوان کرد و گفت: با پیشگیری بسیاری از مشکلات دندانی و بهداشتی دهان بروز نخواهد کرد و از صرف وقت و هزینه های زیاد نیز جلوگیری می شود و علاوه بر این فرد دارای دندان و محیط دهانی سالم خواهد بود.
وی افزود: روش های پیشگیری برای بیشتر افراد جامعه شناخته شده است مانند مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و دهانشویه ها و روش های دیگر مانند فلورایدتراپی که تقریبا همه اینها در تمام نقاط کشور قابل دسترسی است و فقط نیاز به آموزش بیشتر به مردم از طریق انجمن های دندانپزشکی، دندانپزشکان و رسانه های عمومی دارد.
اسلامی ادامه داد: با تاکید بیشتر بر این مسائل و اهمیت پیشگیری، می توان مردم را از این نکته آگاه کرد که با روش های پیشگیری از بروز مشکلات دندانی خود جلوگیری کنند و فقط برای معاینات دوره ای و سالی یک یا دو بار به دندانپزشک مراجعه کنند تا اگر مشکل جزیی در دندان ها وجود داشت، در سطح ابتدایی درمان شود تا منجر به آسیب بیشتر دندان ها نشود زیرا پوسیدگی بیشتر دندان ها سبب صرف هزینه و وقت بیشتر می شود.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: دندان سلامت

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.