ورزش رمز حفظ و یا بازیابی توان حرکتی سالمندان

یک مطالعه نشان می دهد سالمندانی که مرتب ورزش می کنند، کمتر به ناتوانی جسمی و حرکتی مبتلا می شوند و در صورت ابتلا به این ناتوانی ها، بهبودی آنها محتمل تر و سریع تر خواهد بود.

به گزارش گروه علمی ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان دانشگاه کالیفرنیا دریافتند که پس از مشارکت دادن افراد سالمند کم تحرک در برنامه های ورزشی روزانه، از خطر ابتلای آنها به آسیب های ناشی از ناتوانی حرکتی و یا بیماری آنها کاسته شد. 
کارشناسان با اشاره به این نتیجه، تصریح کردند که برای بهره بردن از ورزش و فواید آن هیچگاه دیر نیست. 
به گفته محققان، برای بهره مند شدن از فواید ورزش، نیاز به حضور در کلاس های ورزشی نیست و پیاده روی در حد متوسط و مستمر نیز کفایت می کند، به طوری که طیف وسیعی از خواص درمانی و کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی، دیابت، سرطان های خاص و افسردگی را در پی دارد. 
در این مطالعه، بیش از هزار و 600 بزرگسال کم تحرک 70 الی 89 سال شرکت داشتند که نیمی از انها به صورت تصادفی در یک برنامه ورزشی و نیمی دیگر، در کلاس های آموزشی بهداشت حضور پیدا کردند. 
اعضای گروه ورزش تمرین هایی در زمینه قدرت و تعادل انجام دادند که پیاده روی در حد متوسط، اساس فعالیت آنها بود. 
پس از گذشت مدت سه سال و نیم از آغاز این برنامه، سالمندانی که ورزش می کردند، در قیاس با سایر شرکت کنندگان، 25 درصد زمان کمتری برای پیمودن یک مسیر حدودا 400 متری صرف می کردند.
همچنین به گفته محققان، مطالعه نشان داد که احتمال ناتوانی حرکتی سالمندان فعال 13 درصد کمتر بود و احتمال بازیابی توان حرکتی در سالمندان ورزشکاری نیز که دچار ناتوانی شده بودند، یک سوم بیشتر از سایرین بود. 

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: ورزش سالمندان

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.