8 داروی جدید ضد سرطان تولید گیلان در راه بازار

استاندار گیلان گفت: تا پایان امسال، هشت دارو جدید ضد سرطان تولید گیلان وارد بازار خواهد شد.به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی روز سه شنبه در بازدید از شرکت سبحان انکولوژی بزرگترین شرکت تولیدکننده دارو ضد سرطان غرب آسیا در رشت بیان داشت: این شرکت در بخش استفاده از دانش فنی روز دنیا و نیز اندیشه های داخلی و جهانی، با تولیدات خود کار بزرگی در مبارزه با بیماری سرطان انجام داده است.
وی با یادآوری صادرات سه میلیون یورو توسط این شرکت در سال گذشته، به ارتباط دانشگاه های بزرگ کشور با این شرکت اشاره و خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز باید از فرصت حضور این شرکت در استان با امضای تفاهم نامه ای بهره لازم را در ارتقای خدمت به مردم و تولید داروها ببرد.
نجفی اندیشه و شعار این شرکت را براساس امید به زندگی عنوان و اظهار داشت: اندیشه این شرکت بهره مندی از علم و دانش با نگاه درون زا و برون نگر است.
وی با بیان اینکه در تأمین امکانات و نیز اعطای تسهیلات ارزان قیمت از این شرکت حمایت همه جانبه خواهیم کرد، ادامه داد: یکی از مشکلاتی که تولید کنندگان ما با آن درگیر هستند، استفاده از تسهیلات با سود بالا در سال های گذشته است که عمده درآمدهای آنان صرف پرداخت تسهیلات می شود.
وی افزود: امیدواریم شرایطی فراهم شود تا با همکاری و ورود گسترده شبکه بانکی به این بخش تسهیلات ارزان قیمت در اختیار آنان قرار گیرد.
نجفی همچنین با تبریک روز دانشجو، به سخنان امروز رئیس جمهوری در دانشگاه تهران اشاره و اضافه کرد: محور اصلی سخنان دکتر روحانی، تقویت روحیه امید و شکوفایی آن بین مردم بود و رهبر معظم انقلاب بارها بر زنده نگه داشتن امید به آینده بین مردم تأکید داشته و دارند.
در حال حاضر 25 دارو ضد سرطان در شرکت سبحان انکولوژی تولید می شود.
بخشی از سود این شرکت با توجه به اینکه زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) است، برای اجرای پروژه های عام المنفعه بنیاد برکت نظیر مدرسه سازی در مناطق محروم هزینه می شود.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: سرطان دارو

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.