کشف دو پروتیین مرتبط با سرطان سینه در مردان

محققان در یک مطالعه جدید موفق به کشف دو پروتیین شدند که با ابتلا به سرطان سینه در مردان ارتباط دارند؛ این کشف می تواند به درمان های موثرتر این بیماری منجر شود.

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، با وجودی که زنان اکثریت مبتلایان به سرطان سینه را تشکیل می دهند، اما شماری از مردان نیز در سراسر جهان گرفتار این بیماری هستند. 
مطالعه جدید محققان دانشکده پزشکی دانشگاه لیدز در انگلیس که به کشف دو پروتیین مرتبط با ابتلای مردان به سرطان سینه منجر شد، می تواند روش درمان این بیماری را در مردان تغییر دهد.
محققان در این مطالعه نمونه های تومور 697 مرد مبتلا به سرطان سینه را بررسی کردند و دریافتند در مردانی که نمونه های تومور آنها دو پروتیین خاص eIF4E و eIF5 را بیان می کردند، در قیاس با گروه دوم که تومورهای آنها این پروتیین ها را بیان نمی کردند، احتمال رهایی از بیماری کمتر بود و احتمال مرگ این مردان بر اثر سرطان سینه تقریبا دو و نیم برابر بیشتر از گروه دوم بود.
به گفته محققان، این پروتیین ها می توانند اهدافی برای داروهای جدید باشند و ابداع درمان های خاص سرطان سینه در مردان را نزدیک تر کند.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.