نخستین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین برگزار می‌شود

نخستین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین با همکاری مرکز تحقیقات علوم دارویی و با حضور نمایندگان کشورهای عمان، ترکیه، قزاقستان، هند، اروپا و استرالیا، ۱۸ تا ۲۰ بهمن ماه سال جاری به مدت ۳ روز در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، رئیس مرکز تحقیقات علوم دارویی، اشاعه پیشرفت‌های علمی در میان شاغلان عرصه داروسازی را یکی از رسالت‌های این مرکز برشمرد و گفت: نشریه نوین دارو نیز همین رسالت را در بخش خصوصی انجام می‌دهد. لذا تصمیم گرفتیم که با تعامل و همکاری یکدیگر این همایش را برگزار و آخرین به روزآوری‌های حوزه دارویی و درمان را به شاغلین این حوزه که شامل داروسازان و پزشکان هستند، ارائه دهیم.

دکتر سید فرشاد حسینی شیرازی با بیان اینکه علم با سرعتی زیاد در حال پیش‌روی است، افزود: افراد شاغل در حرفه‌های مختلف نیازمند آشنایی با علم جدید هستند و بهترین راه برای دست‌یابی به این هدف، برگزاری چنین کنگره‌ها و همایش‌هایی است تا اشخاص با آخرین یافته‌های علمی و پروتکل‌های حرفه‌ای آشنا شوند و در مورد آن بحث کنند.

دبیر علمی نخستین کنگره بین‌المللی داروسازی نوین با یادآوری اینکه زمانی برگزاری کنگره‌های علمی هر ۳ یا ۴ سال یک بار اتفاق می‌افتاد، تصریح کرد: اقتضائات دنیای امروز ایجاب می‌کند که این تعداد افزایش یابد.

وی در توضیح برنامه‌های پیش‌بینی شده در ۳ روز همایش، گفت: در روز اول آنچه که طی دهه اخیر وارد عرصه داروسازی و پزشکی شده و به سرعت در حال پیش‌روی است، معرفی خواهد شد. مساله دیگری که در چند سال اخیر به شدت تغییر کرده و نیازمند به روز شدن است، سیستم‌های مدیریتی و انجام کار است. لذا در روز دوم برای بخش‌های مختلف جامعه حرفه‌ای از کارخانه‌ها گرفته تا مراکز تحقیقاتی، شرکت‌های پخش، داروخانه‌ها و کلینیک‌ها، سیستم‌های جدید مدیریتی و اقتصاد مطرح می‌شود.

شیرازی تصریح کرد: در روز سوم آنچه که مربوط به قبل از دهه اخیر می‌شود که در این دهه تغییر یافته است، مانند طب سنتی مورد بحث قرار می‌گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این کنگره، وی با تاکید بر اینکه ساختار اجرایی کنگره به شکلی تنظیم شده که در سالن اصلی تمام سخنرانی‌ها توسط اشخاص کلیدی در رشته مربوطه که عمدتا از اساتید دانشگاه‌های ایران و خارج از کشور هستند، انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: کنگره به صورت آزاد است و همه افراد می‌توانند مقالات خود را از طریق سایت کنگره ارسال کنند.

 

اخبار و مقالات پزشکی و سلامت - بانک اطلاعات دارویی

 

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.