کاهش حملات میگرن با یک داروی جدید

نتایج یک مطالعه نشان می دهد، یک داروی جدید تولید شده، می تواند شمار حملات میگرن را در افراد مبتلا به نصف کاهش دهد. این دارو اولین درمان پیشگیرانه میگرن در 20 سال گذشته محسوب می شود.

میگرن بسیار فراتر از سردردی شدید است. میگرن شرایط پیچیده ای است که علانم گوناگونی از درد گرفته تا اختلال در دید را موجب میشود. با وجود شیوع آن، افسانه ها و سوء تفاهم های فراوانی دربارۀ آن باقی مانده است. مبتلایان ممکن است انزوای شدیدی و علائمی پیدا کنند که میتواند تأثیری مخرب بر کار، زندگی خانوادگی و اجتماعیشان بگذارد.

در نتیجه، افراد مبتلا به میگرن اغلب احساس تعلیق دارند و همیشه از حملۀ بعدی میترسند.

میگرن تأثیر متفاوتی بر افراد مختلف دارد و تجربۀ فردی میگرن میتواند در طی سالها متفاوت باشد. علائم میگرن از سردرد ضربان مانند در یک طرف سر گرفته تا درد در هنگام شانه کردن موها، احساس بیحسی و حتی دشواری در تکلم را در بر می گیرند.

در هر فرد مبتلا، عوامل تحریک کنندۀ معمولی وجود دارد. برای مثال، استرس، کمبود خواب، تغییرات هورمونی، برخی از غذاها و موادر فردی بسیار دیگری ممکن است موجب میگرن شوند. در حال حاضر، نظریه ای در حوزۀ پزشکی وجود ندارد که بتواند به صورت کامل علّل و علائم مربوط به میگرن را توضیح دهد.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه تلگراف، در این مطالعه محققان کالج «کینگ» لندن با انجام آزمایش هایی بر داروی «ارنوماب» Erenumab متوجه شدند که این دارو شمار حملات میگرن را به نصف کاهش می دهد؛ این دارو امید جدیدی برای مبتلایان به این سردرد ناتوان کننده است.

تزریق ماهی یک بار این دارو که می تواند در خانه انجام شود، مولکول مغزی مرتبط با میگرن را مسدود می کند. افراد زیادی در سراسر جهان به میگرن مبتلا هستند و علائم این بیماری می تواند بسیار شدید باشد بطوری که تنها راه خلاصی از این درد و تهوع، دراز کشیدن در یک اتاق است. به نظر می رسد که این دارو، شمار روزهایی را که بسیاری از مبتلایان به میگرن بر اثر ابتلا به این سردرد ناتوان کننده از دست می دهند، به نصف کاهش می دهد؛ این موفقیت را سازمان های خیریه آغاز یک تغییر واقعی برای مبتلایان به میگرن توصیف کردند. 
دکتر 'پیتر گادسبای' استاد نورولوژی کالج کینگ لندن که ریاست یک فاز (فاز III) این آزمایش بالینی را بر عهده داشت، گفت: به وضوح مشخص است که مسدود کردن این مسیر می تواند تاثیر میگرن را کاهش دهد.
وی افزود: نتایج نشان دهنده یک انتقال واقعی برای بیماران مبتلا به میگرن از درمان های ضعیف به یک درمان ویژه است که به طرز خاصی طراحی شده است.
میگرن معمولا شامل سردرد شدید است و اغلب علائمی از قبیل تهوع و حساسیت به نور و صدا دارد. در زنان از هر پنج زن یک نفر و در مردان از هر 15 مرد یک نفر به میگرن مبتلا می شوند. تقریبا نیمی از تمام افراد مبتلا به میگرن رابطه فامیلی نزدیکی با یکدیگر دارند که این موضوع نشان می دهد این بیماری می تواند ژنتیک باشد.

 


اخبار و مقالات پزشکی و سلامت - بانک اطلاعات دارویی

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: دارو میگرن سردرد

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.