معرفی موسسه خدمات دارویی رضوی

معرفی موسسه خدمات دارویی رضوی

معرفی موسسه خدمات دارویی رضوی

چشم انداز

در افق 1404 الگویی برتر در حوزه ارائه خدمات دارویی در سطح کشور خواهیم بود .

ماموریت :

ماموریت موسسه خدمات دارویی رضوی در راستای اهداف کلان حوزه سلامت و درمان آستان قدس رضوی عبارتند از :

 •  - ایجاد شبکه داروخانه های بیمارستانی و سرپایی
 • - صادرات و واردات در حوزه پزشکی و دارویی
 • - تولید ، تامین و فروش داروهای گیاهی و گیاهان دارویی بر اساس استانداردهای ملی
 • - زمینه سازی بکارگیری خادمین سلامت در حوزه های مختلف ، بخصوص حوزه های پژوهشی

ارزش های سازمانی

 • - التزام به ارزشهای والای آستان قدس رضوی
 • - التزام به رعایت ضوابط وزارت بهداشت و درمان ، و تاکید بر اصل قانون مداری و حاکمیت قانون
 • - سلامت ارائه خدمات
 • - حمایت از اقشار کم درامد و بی بضاعت
 • - التزام به حفظ جایگاه علمی موسسه در ارتباط با دانشگاه
 • - اقتصادی بودن فعالیت ها با تاکید بر سلامت فرآیندها و فعالیت ها
 • - تکریم ارباب رجوع
 • - اعتقاد به توانمندسازی تخصصی و علمی کارکنان
 • - التزام به رعایت منشور حقوق بیماران و کارکنان
 • - اعتقاد به سیستم های نوین مدیریتی در بهبود مستمر فرایندهای موسسه


ارکان موسسه 

 • معاونت داروخانه ها

الف ) داروخانه های بیمارستانی

فعالیت موسسه در این حوزه شامل مدیریت داروخانه های طرف قرارداد با فرایند استاندارد ، سلامت محور و ضابطه مند می باشد .

از جمله این داروخانه ها می توان به داروخانه بیمارستانهای منتصریه ، داروخانه اورژانس عدالتیان بیمارستان امام رضا (ع) و کلینیک سرور و علوی مشهد و بوعلی و امیرالمومنین (ع) تهران اشاره کرد .

ب) داروخانه های غیر بیمارستانی

شامل عقد قرارداد مدیریت داروخانه های سرپایی (غیربیمارستانی) می باشد .با توجه به اینکه موسسه خود دارای یکی از بزرگترین ، مجهزترین و به روزترین داروخانه های سرپایی در سطح کشور است ( داروخانه مرکزی امام (ع) ) در این حوزه دارای تجربیات منحصر بفرد و ارزشمندی است .

از جمله این داروخانه ها می توان به داروخانه مرکزی امام (ع) ، دارالشفاء امام (ع) در مشهد و موسیوند ، فلسطین و قدس در تهران اشاره نمود .

 

واحد گیاهان دارویی


سابقه 12 ساله به عنوان اولین داروخانه گیاهی کشور ، عرضه بیش از 120 نوع گیاه دارویی به صورت استاندارد همراه با مونوگراف دارویی و بیش از 400 فرآورده داروی گیاهی .

مشارکت ، حمایت مالی و تامین امکانات پروژه های پژوهشی و تحقیقاتی دانش بنیان در جهت تولید علم و محصولات فناورانه

هم اکنون با سه واحد در داروخانه مرکزی امام ( علیه السلام) ، باب الجواد واقع در خیابان خسروی و ورودی حرم در خیابان شیرازی درحال ارائه خدمات است .

 

واحد مکمل های دارویی

در جهت عرضه داروهای مکمل از کانال رسمی و تایید شده و به جهت پیشگیری از عرضه داروهای قاچاق و اطمینان بخشی بخصوص برای ورزشکاران ، این حوزه فعال شده است .

 

 • معاونت بازرگانی


الف ) پخش استانی


پخش استانی رضوی با راه اندازی سامانه زنجیره سرد و اجرای فرآیندهای استاندارد  SOP و اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و درمان ، تمام تلاش خویش را به کار گرفته تا با ارائه خدمات منطبق بر استانداردها و مبانی علمی ، رسالت خویش را در تحقیق اهداف تامین و توزیع دارو و تجهیزات پزشکی از منابع معتبر و ارسال آن در کوتاه ترین زمان ممکن به دست مصرف کنندگان در سطح استان های سه گانه خراسان به نحو شایسته به انجام برساند .

ب) صادرات

به جهت حمایت از تولید داخل و در راستای تبلیغ کیفیت معقول داروهای داخلی ، در تامین نزدیک با تولیدکنندگان داخلی ، این موسسه با داشتن مجوز صادراتی ، اقدام به صادرات دارو ، تجهیزات پزشکی ، داروهای گیاهی ، گیاهان دارویی ، لوازم بهداشتی و آرایشی و دانش فنی به سایر کشورهای طرف قرارداد می نماید .

ج) واردات

این موسسه با دارا بودن مجوز واردات داروهای تک نسخه ای ، مجوز واردات داروهای فوریتی و مجوز واردات داروهای ثبتی ، سعی در تامین نیازهای کشور از مسیرهای رسمی ، معتبر و با قیمت تمام شده پایین تر را دارد .

 

 • معاونت پشتیبانی

الف ) واحد فناوری اطلاعات

بخش فناوری اطلاعات موسسه خدمات دارویی رضوی در سال 1392 ایجاد شد . این بخش متشکل از واحد سخت افزار و شبکه ، نرم افزار و تبلیغات و اطلاع رسانی میباشد . ماحصل فعالیت های این بخش ها ، سیستم های جامع مالی ، اداری ، داروخانه و درمانگاه ( آزمایشگاهی ، رادیولوژی ، دندانپزشکی ، بینایی سنجی ، پذیرش مرکزی ، پزشکان ف مدد کاری ، پرونده سلامت و .. ) تحت نام  RPSI می باشد . با تجربه موجود در این بخش ، کلیه فعالیتهای سخت افزاری ، شبکه و تعمیرات با تکیه بر دانش متخصصان شاغل در موسسه در این حوزه صورت می پذیرد و قابلیت عرضه آن به مراکز درمانی متقاضی را دارد .


ب) بخش مالی و اداری


کلیه فعالیتهای موسسه از طریق امکانات نرم افزاری ، سخت افزاری فراهم شده و با تکیه بر نیروهای مجرب از حیث مالی و اداری دقیقا مورد پایش ، بازرسی و حسابرسی قرار گرفته تا از صحت و سلامت کامل فرایندها اطمینان حاصل شود .

ج) روابط عمومی و آموزش

در چارچوب اساسنامه ، موسسه ، ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی جهت فراهم نمودن فضای آموزشی مدنظر است که در حال حاضر در مجموعه موسسه در حال پیاده سازی است . همچنین این واحد وظیفه ارتباط بین موسسه و مشتریان را بر عهده داشته و تلاش خود را در جهت معرفی بهتر فعالیت های موسسه به جامعه هدف و انعکاس نظرات به داخل موسسه را دارد .

همچنین در حوزه آموزش ، با تهیه برنامه میان مدت آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت با برگزاری دوره های آموزشی تخصصی و عمومی برای کارکان در جهت ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات تلاش می نماید .

 

 • سایر موارد

الف ) حوزه پژوهشی

موسسه آمادگی دارد در امر حوزه های پژوهشی با مجموعه های دانشگاهی تفاهم نامه در جهت اجرایی نمودن طرح های تحقیقاتی و پژوهشی به امضا برساند .

ب) حوزه مشاوره ای

موسسه خدمات داروی رضوی آمادگی دارد در تمامی فرآیندهای دارویی با توجه به تجربیات اصولی خود مجموعه ای از خدمات مشاوره ای را ارائه نماید .

به اشتراک گذاری: