رژیمی که خطر مرگ را 15 درصد کاهش می دهد

مطالعات جدید محققان نشان می دهد که دستورالعمل غذایی ارایه شده توسط دولت ژاپن در سال 2000 میلادی، یکی از سالم ترین برنامه های غذایی است که احتمال مرگ و میر را 15 درصد کاهش می دهد.به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا، ژاپن در صدر کشورهایی قرار دارد که امید به زندگی در آن بسیار بالا است و افراد طول عمر بالایی دارند.

فاکتورهای زیادی در طول عمر نقش دارند و رژیم غذایی یکی از مهمترین عوامل محسوب می شود. 
مطالعه جدید محققان مرکز ملی بهداشت و پزشکی در ژاپن نشان می دهد دستورالعمل های غذایی که در سال 2000 میلادی توسط دولت ژاپن معرفی شد، عوامل خطر مرگ و میر از جمله بیماری های قلبی و سکته را به میزان قابل توجهی کاهش داده و سبب افزایش میزان سلامت عمومی شده است. 
این مطالعه نشان می دهد دلیل موفقیت این رژیم غذایی، تعادل در میزان کالری دریافتی و مصرفی و استفاده از حبوبات، سبزیجات، انواع میوه، سویا، تخم مرغ و محصولات لبنی و کاهش مصرف شیرینی و چربی است. در این دستور العمل آمده است که افراد باید در طول روز به این وعده های غذایی دقت کنند:
-روزی پنج تا هفت وعده غلات شامل برنج، نان، نودل و پاستا 
-روزی پنج تا شش وعده سبزیجات 
-روزی سه تا پنج وعده ماهی و گوشت (تخم مرغ و سویا)
-روزی دو وعده شیر و محصولات لبنی
-روزی دو وعده میوه
منظور از هر وعده حدود 70 گرم درنظر گرفته شده است و مصرف آب و چای سبز به میزان دلخواه مجاز است. از طرفی فعالیت بدنی زیاد توصیه شده است.
این مطالعه نشان می دهد رعایت دستورالعمل بالا، احتمال مرگ و میر را 15 درصد کاهش می دهد.نتایج این تحقیقات در نشریه The BMJ منتشر شده است.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.