ورزش دوران کودکی عامل تقویت عضلات و رشد استخوان ها در بزرگسالی است

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که هر چه فرد توده عضلانی بیشتری داشته باشد استخوان های قویتری خواهد داشت؛ این مطالعه بر اهمیت ورزش در دوران کودکی برای تقویت عضلات و رشد استخوان ها تاکید می کند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان شورای تحقیقات پزشکی دانشگاه ساوت همپتون در آمریکا در این مطالعه اطلاعات جمع آوری شده در زمینه توده عضلانی و تراکم استخوانی 200 کودک را در بدو تولد و در شش و هفت سالگی مقایسه کردند.

محققان از 200 کودک اندازه گیری هایی را شامل تصویر برداری برای تعیین تراکم مواد معدنی استخوان، شکل و اندازه ساق پا و ترکیب کلی اسکلت بدن، اندکی بعد از تولد ثبت کردند.

محققان سپس این اندازه گیری ها را در شش و یا هفت سالگی تکرار کردند و متوجه شدند که ارتباط قابل توجهی میان توده بیشتر عضلانی و استخوان های مستحکم تر وجود دارد.

دکتر ربکا مون محقق و نویسنده ارشد این مطالعه می گوید: اندازه و استحکام استخوان مهم است زیرا آنها عوامل مهمی در پوکی استخوان و خطر شکستی استخوان به شمار می روند.

این مطالعه نشان داد که یک افزایش 10 درصدی در حداکثر توده استخوانی، شروع پوکی استخوان را تا 13 سال به تاخیر می اندازد. 

نتایج این مطالعه بر اهمیت ورزش کردن در دوران کودکی برای تقویت بهینه عضلات و رشد استخوان ها تاکید می کند.

این مطالعه همچنین پس از در نظر گرفتن سن و تفاوت های هورمونی در دختران و پسران نشان داد که ارتباط میان توده ماهیچه ای و استحکام استخوان در دختران قویتر از پسران است زیرا دختران معمولا زودتر از هم سن و سالان پسر خود به بلوغ می رسند.

این مطالعه در مجله the science journal Bone منتشر شده است.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.