توت فرنگی، پوست موز و جوش شیرین سفیدکننده های طبیعی دندان

روش های طبیعی سفید کردن دندان ها در وب سایت های اینترنتی به وفور مشاهده می شود که به صحت و سقم آنها اطمینانی نیست؛ دکتر اوچنا اوکویه مدیر گروه دندانپزشکی لندن استفاده از توت فرنگی، پوست موز و جوش شیرین را به عنوان یک روش علمی طبیعی برای این منظور توصیه می کند.

برخورداری از لبخند سفید گران قیمت است اما در این میان روش های طبیعی سفید کردن دندان ها می تواند بسیار کمک کننده باشد.

در ادامه روش های علمی، طبیعی و ارزان قیمت سفید کردن دندان ها توضیح داده می شود.

** توت فرنگی 
توت فرنگی حاوی اسید سیتریک است که می تواند سبب تضعیف سختی سطحی دندان ها شود اما این میوه همچنین دارای اسید مالیک ملایم نیز هست؛ هر چه که توت فرنگی رسیده تر باشد میزان غلظت اسید مالیک آن نسبت به اسید سیتریک که مضر است، بیشتر می شود.
بنابراین برای سفید کردن دندان ها، می توان یک توت فرنگی رسیده را انتخاب کرد و آن را بر روی دندان ها مالید. 
اسید مالیک مولکول های لکه را به طور کامل تجزیه نمی کند، اما دندان ها را پاکیزه می کند که این سطح تمیز به دندان ها ظاهری سفیدتر می دهد. 
به طور کلی توت فرنگی بهترین سفید کننده طبیعی دندان ها به شمار می رود. توت فرنگی خوشمزه و برای دندان ها مفید است و علاوه بر این حاوی آنتی اکسیدان هایی است که برای سلامتی نیز مفید هستند. بنابراین بهتر است در فصل تابستان مصرف توت فرنگی فراموش نشود. 
** استفاده از پوست موز
یکی دیگر از روش های طبیعی سفید کردن دندان ها، استفاده از پوست موز است برای این منظور می توان پوست یک موز را به سادگی گرفت و لایه داخلی پوست آن را به مدت دو دقیقه بر روی دندان ها کشید بعد از سه هفته دندان ها سفیدتر می شوند.
مالیدن پوست موز به دندان ها مانند یک لایه برداری ملایم عمل می کند و سبب از بین بردن برخی لکه های سطحی می شود اما موز به داخل خلل و فرج سطح مینای دندان نمی رسد بنابراین پاکسازی عمیق صورت نمی گیرد.
برای جلا دادن سریع و طبیعی به دندان ها می توان یک موز خورد و لایه داخلی پوست آن را به دندان ها مالید.
** جوش شیرین
جوش شیرین یا بی کربنات سدیم یک صیقل دهنده ملایم برای دندان ها است که لکه های ناشی از قهوه و چای را بر روی دندان ها به طور موثری از بین می برد.
برای این منظور می توان در یک فنجان، نصف قاشق چایخوری بی کربنات سدیم را با نصف قاشق چایخوری آب مخلوط کرد و یک مخلوط رب مانند درست کرد؛ سپس مسواک خود را در این مخلوط فرو کرد و دندان های خود را برای دو دقیقه با این ماده مسواک زد. بعد از چند روز متوجه تفاوت ایجاد شده می شویم.
بی کربنات سدیم در واقع یک ماده شیمیایی است که در محصولات سفید کننده دندان ها و خمیردندان ها استفاده می شود.
این ماده به طور موثری موجب از بین بردن جرم و لکه ها بر روی سطح دندان ها می شود و آنها را درخشان تر می کند. این ماده همچنین موجب خنثی کردن اسیدهای باکتری در دهان می شود. 
اما باید درنظرداشت که جوش شیرین یک ماده ساینده است و استفاده زیاد از آن برای سفید کردن دندان ها موجب از بین بردن مینای محافظ دندان می شود.
بنابراین باید تنها سه بار در سال از جوش شیرین برای از بین بردن لکه های سطحی دندان استفاده کرد و از مالیدن جوش شیرین به دندان ها با انگشت یا حوله پیشگیری کرد.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: دندان

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.