10 هزار نفر در کشور به بیماری هموفیلی مبتلا هستند

حمید صنوبری شنبه شب در حاشیه آیین روز صنعت و معدن در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: استان همدان با 301 بیمار پایین ترین رتبه را در شمار افراد مبتلا به بیمار هموفیلی را در کشور دارد.
وی افزود: علت پایین بودن نرخ رشد بیماری هموفیلی در همدان برگزاری دوره های مشاوره ژنتیک رایگان در این استان است.
وی با ذکر اینکه بیماران هموفیلی همدان می دانند که چه آینده ای در انتظارشان است گفت: با توجه به مشاوره های صورت گرفته این افراد می دانند که با چه کسی می توانند ازدواج کنند، چگونه صاحب فرزند می شوند یا باید صاحب فرزند دختر یا پسر شوند و آیا این بیماری به فرزندشان منتقل می شود.
رییس انجمن هموفیلی همدان گفت: استان همدان با توجه به مشاوره های صورت گرفته و آموزش بیماران رتبه نخست کشور را در پیشگیری از افزایش شمار بیماران مبتلا به هموفیلی همچنین رتبه نخست جذب کمکهای مردمی را دارد.
وی نبود مکان مناسب برای استراحت بیماران هموفیلی را از مشکلات این حوزه در همدان دانست و اظهار کرد: قرار است با توافق شورای شهر و شهرداری همدان یک قطعه زمین در اختیار این بیماران قرار گیرد.
وی اضافه کرد: در اینصورت با ساخت چند سوئیت می توان میزبان جلسات سالانه کانون هموفیلی ایران و میزبان سه سالانه فدارسیون جهانی هموفیلی بود.
قائم مقام کانون هموفیلی ایران نیازمندی به خدمات درمانی، فیزیوتراپی، آموزشی و کمک آموزشی و رفاهی را از دیگر نیازهای بیماران هموفیلی ذکر کرد. 
وی تاکید کرد: مهمترین مشکل این قشر داشتن شغل است که تاکنون با کمک خیرین فرصتهای شغلی برای آنها فراهم شده است ولی از سوی دستگاه های دولتی، کارخانجات و سازمانهای وابسته دولت تاکنون دعوت به کار نشدند.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: هموفیلی

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.