اولین معاینه ارتودنسی کودکان در 8 سالگی

دبیرعلمی اولین سمپوزیوم آرتو ایمپلنت و پروتزهای نوین دندانی با بیان اینکه دوره درمان مشکلات فک در پسران نسبت به دختران سخت تر و طولانی تر است، گفت:کودکان 7 تا 8 ساله باید اولین معاینه ارتودنسی خود را انجام دهند که در صورت وجود عارضه نسبت به رفع آن اقدام کنند.

دکتر محمدامین نریمانی امروز سه شنبه در حاشیه نشست خبری اولین سمپوزیوم آرتو ایمپلنت در جمع خبرنگاران افزود:دختران با توجه به اینکه زودتر به بلوغ می رسند شانس درمانی کمتری برای رفع این عارضه دارند و حتما باید زیر 10 سالگی اقدام به رفع این ناهنجاری کنند.
وی توصیه کرد:کودکان 7تا 8 ساله باید اولین معاینه ارتودنسی خود را انجام دهند که در صورت وجود عارضه نسبت به رفع آن اقدام کنند.
نریمانی با اشاره به اینکه متخصص ارتودنسی با دندانپزشک فرق دارد گفت: افراد باید برای مشاوره به متخصصان ارتودنسی مراجعه کنند تا در مسیر درست قرار گرفته و ازمشاوره های مناسبی بهره مند شوند.
دبیر علمی سمپوزیوم انجمن ارتودنتیست های ایران با اشاره به اینکه علت ناهنجاری فک، چندعاملی است افزود:ارث و محیط نقش مهمی در ایجاد این ناهنجاری دارند.
نریمانی با اشاره به اینکه مشکلات فک به نژاد وابسته است، گفت: این ناهنجاری بیشتر در کشورهای آسیایی به خصوص جنوب شرقی مشاهده می شود. 
وی به درصد مبتلایان به این ناهنجاری در کشور اشاره کرد و افزود: حدود 3درصد ایرانی ها به این عارضه مبتلا هستند.
نریمانی، ارایه آخرین دستاوردهای علمی، بیان نقطه نظرات و بهره گیری از اندوخته های علمی را از مهمترین اهداف این سمپوزیوم اعلام کرد و گفت: باتوجه به پیشرفت های حوزه های مختلف پزشکی، باید آخرین یافته های علمی باید به متخصصان منتقل شود.
اولین سمپوزیوم ارتودنسی همراه کارگاه علمی- آموزشی جراحی و پروتزهای نوین دندانی با بهره گیری از فناوری کدکم به همت دانشکده دندانپزشکی شاهد و انجمن ارتودنتیست های ایران 22 و 23 مرداد سال جاری در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: کودکان دندان

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.