هیچ گونه نگرانی در خصوص بیماری آنفلوانزا در کشور وجود ندارد/طرح تحول سلامت با قوت ادامه می یابد

وزیر بهداشت گفت: روند بیماری آنفلوانزا در کشور، همانند سالهای گذشته است و هیچ گونه نگرانی و مشکل جدی در این باره وجود ندارد .به گزارش وبدا؛ دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه مراسم آغاز ساخت کلینیک ویژه تخصصی بیمارستان ولیعصر(عج) شهرستان تویسرکان در جمع خبرنگاران، افزود: از مردم تقاضا دارم تا مراقبت هایی را که هر ساله به ویژه در مناطق سردسیر داشته اند، در سال جاری نیز رعایت کنند و در صورت مسافرت، حتما خود را با لباس گرم بپوشانند.

وزیر بهداشت همچنین به مردم توصیه کرد: از تماس با افرادی که سرما خوردگی دارند و یا در معرض ابتلا به آن هستند، پرهیز کنند. مصرف مایعات به میزان زیاد را مورد توجه داشته باشند اما در صورتی که دچار تنگی تنفس و سرفه شدند، به پزشک مراجعه کنند.

دکتر هاشمی همچنین در مورد آخرین آمار فوت شدگان بر اثر ویروس آنفلوانزا در کشور، خاطر نشان کرد: آمارهای مورد تأیید و قابل استناد را مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام می کند.

وزیر بهداشت همچنین در خصوص تفاوت بودجه امسال با سال های گذشته، اظهار داشت: هنوز بحث بودجه تمام نشده و امیدوارم که تا هفته آینده، بودجه به مجلس ارائه شود اما قیمت نفت در مقایسه با روز نخست شروع به کار دولت و حتی سال گذشته، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: دولت خدمات خود در حوزه سلامت را با قوت بیشتری ادامه خواهد داد و منابع آن پیش بینی شده و امیدوارم در زمان مقرر، محقق شود.

وزیر بهداشت بر وجود عزم جدی در دکتر روحانی به منظور ادامه طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: ایشان بارها این نکته را اعلام کرده است و سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز مسیری را دنبال می کند که رییس جمهور تعیین می کند و لازم است تا از دولت و مجلس به دلیل حمایت های خود از طرح تحول نظام سلامت، با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور، تشکر و قدردانی کنم.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.