چندین توافقنامه همکاری دارویی میان تهران - مسکو به امضا رسید

در سفر دکتر رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو به روسیه، چندین توافق نامه همکاری مشترک امضا شد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو ایفدونا، در سفر دکتر رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و جمعی از صاحبان صنایع دارویی ایران به روسیه علاوه بر دیدار از کارخانه واکسن سازی پتروواکس چندین توافق نامه همکاری مشترک برای تولید فراورده های دارای فن اوری پیشرفته میان دو طرف امضا شد.

این توافق نامه ها شامل تولید واکسن انفلوانزا در ایران و تولید واکسن هپاتیت ب در روسیه است.
بر اساس این توافق نامه همچنین مقرر شد داروهایی از خانواده منو کلونال إنتی بادی برای ثبت در روسیه معرفی و در مرحله بعد دانش فنی تولید ان به روسیه انتقال یابد.
صبح روز گذشته (جمعه) دکتر رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو و هیات همراه از مجموعه داروسازی پتروواکس روسیه بازدید کردند.
 این شرکت که عمده ترین فعالیت آن در زمینه واکسن سازی است توانسته است یکی از واکسن های تولیدی خود را در ایران به ثبت رسانده و وارد بازار دارویی کشور شود.
در این بازدید علاوه بر اینکه قسمت های مختلف مجموعه پتروواکس مود بازدید رییس سازمان غذا و دارو قرار گرفت سه تفاهم نامه جداگانه بین شرکت های ایرانی و شرکت پتروواکس در حضور رییس سازمان به امضا رسید.
 قرارداد انتقال تکنولوژی واکسن انفلوانزا به ایران بین شرکت اروین فارمد و شرکت روسی به امضا رسید.
 دومین قرارداد به منظور انتقال تکنولوژی واکسن هپاتیت از سوی شرکت دانش بنیان سبحان بیوتکنولوژی به شرکت پترواکس می باشد و قرار داد سوم به منظور تولید مرحله بندی شده مونوکلونال انتی بادی های تولیدی توسط شرکت سیناژن در شرکت پترواکس توسط مسیولین این شرکت ها منعقد گردید.
به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.