واکسن ساخت ایران وارد بازار دارویی سوریه می شود

رئیس انستیتو پاستور ایران از اعلام آمادگی این موسسه برای صادرات دو واکسن هپاتیت و 'ب ث ژ' به کشور سوریه خبر داد.به گزارش خبرنگار علمی ایرنا دکتر مصطفی قانعی افزود: در بازدید وزیر بهداشت کشور سوریه از انستیتو پاستور ایران، سوری ها این موسسه ایرانی را نامی شناخته شده عنوان و اعلام کردند به زودی تیم فنی از کشور سوریه برای دریافت واکسن وارد ایران خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه چندی پیش دولت سوریه واکسن هایی از کشور ترکیه خریداری کرد که منجر به بروز مشکلاتی در کودکان این کشور شد، گفت: واکسن از محصولات استراتژیک و مربوط به مباحث امنیت ملی است، بنابراین سلامت آنچه به عنوان محصول تولیدی یک کشور صادر می شود از اهمیت به سزایی برخوردار است.
قانعی تاکید کرد: واکسن باید از کشور دوست خریداری شود و دارای منشاء شناخته شده باشد زیرا واکسن به فرد سالم تزریق می شود و فرد باید احساس امنیت خاطری از سلامت این محصول داشته باشد.
وی از اقدامات وسیع انستیتو پاستور ایران در زمینه تولید واکسن خبر داد و گفت: این واکسن ها در قالب انتقال فناوری و صادرات به دیگر کشورهای اسلامی ارائه می شود و در آینده ای نزدیک جزئیات آن اعلام خواهد شد.
به گفته این مسئول به زودی صادرات دو واکسن مهم هپاتیت و 'ب ث ژ' از ایران به سوریه آغاز می شود.

به اشتراک گذاری:

برچسب ها: دارو واکسن ها

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.