اطلاعات دارویی رژودرم

Rejuderm

رژودرم Rejuderm

گروه دارو: پوستی

کرم اسکار رژودرم یک کرم لایه بردار است که طیف وسیعی از مشکلات پوستی از یک تغییر رنگ ساده تا اسکارهای مختلف را بهبود می بخشد.
همچنین رژودرم اثرات ضد التهابی متوسطی روی پوست دارد. مکانیسم لایه بردارى رژودرم در نوع خود منحصر به فرد است، در این روش نه تنها التهابی به وجود نمی آید بلکه پس از شستشو در نوبت هاى اول استفاده، لطافت کاملا محسوسی در پوست ایجاد می شود .
کرم اسکار رژودرم فرآورده‌ای کاملا طبیعی است که حاوی ویتامین E، آلانتوئین و روغن‌های گیاهی است.

مکانیسم اثر رژودرم

آلانتوئین یکی از ترکیبات اصلی این محصول است که مطالعات جدید قدرت تأثیر آن را در 4 بخش مورد بررسی قرار داده‌اند:
1) ترمیم و بازسازی سلولی : مهم‌ترین اثر آلانتوئین، اثر آن در افزایش سرعت تکثیر سلولی است. این اثر باعث می‌شود بافت سالم به سرعت جایگزین بافت آسیب‌دیده و مرده‌ای شود که با روش‌های مختلف از روی زخم برداشته می‌شود. به این ترتیب زخم‌ها، التهاب، خشونت، و ترک‌های موجود در پوست به سرعت ترمیم می‌شوند.
2) تسکین التهاب
3) مرطوب کنندگی
4) از بین بردن لایه‌ی شاخی پوست (کراتولیز): در مطالعات آزمایشگاهی اثرات لیز کننده (از بین برنده) این ماده بر روی پروتئین‌های مختلف از جمله کراتین ثابت شده است. این اثر یکی دیگر از اثرات مهم آلانتوئین است که موجب می‌شود استفاده از آلانتوئین بر پوست بدن به خصوص صورت موجب نرمی بیشتر پوست شود و همچنین ظاهری سلامت برای پوست به ارمغان آورد.
اسیدهای چرب غیر اشباع (موجود در روغن‌های گیاهی)این مواد با توجه به ساختمان شیمیایی خود، می‌توانند با تبادل یک الکترون با رادیکال‌های آزاد، رزونانس پایدار ایجاد نمایند و اثر مخرب رادیکال‌های آزاد را کاهش دهند. در تحقیقات اخیر نقش رادیکال‌های آزاد در تشکیل اِسکارهای هیپرتروفیک به خوبی نشان داده شده است.
به این ترتیب کرم اسکار رژودرم با اثر آنتی‌اکسیدان (ضد رادیکال‌های آزاد) خطر تشکیل اسکارهای هیپرتروفیک و کلوئیدها را پس از ترمیم زخم‌ها کاهش می‌دهد.
ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان شناخته شده است که می‌تواند رادیکال‌های آزاد را پایدار کند بدون اینکه خود دچار ناپایداری شود و به این ترتیب آثار مخرب رادیکال‌های آزاد را از بین ببرد. علاوه بر این شواهدی در دست است که نشان می‌دهد ویتامینE از تشکیل اسکارهای هیپرتروفیک پیشگیری می‌کند.
همچنین نتایج تحقیقات علمی نشان داده است که استفاده از ویتامین E موجب کاهش قرمزی و ادم ناشی از نور خورشید می‌شود.
این مطلب را نیز بخوانید : روش صحیح استفاده از کرم ضد آفتاب
ویتامین C نیز یکی دیگر از آنتی‌اکسیدان‌های شناخته شده است که برای حیات پوست ضروری است. ویتامین C همچنین موجب تنظیم و تحریک ساخت کلاژن و الاستین و کاهش رنگدانه‌سازی در پوست می شود. وجود ویتامین C و E در کنار یکدیگر موجب تقویت اثر آنها می‌شود، بدین ترتیب که ویتامین C موجب ساخت مجدد ویتامین E و همچنین افزایش اثر آنتی-اکسیدانی آن می‌شود.
در کرم اسکار رژودرم از مرطوب کننده‌هایی مانند پروپیلن گلیکول و گلیسرین استفاده شده است. تحقیقات نشان داده است که افزایش رطوبت پوست علاوه بر اینکه موجب حفظ زیبایی و شادابی پوست می‌شود، باعث کاهش التهاب، قرمزی و پرخونی و همچنین تنظیم میزان رسوب کلاژن (در اِسکارها) می‌شود.
لایه‌بردارهایی که در این کرم از آنها استفاده شده است (مانند اسید گلیکولیک، اسید سالیسیلیک و اسید لاکتیک) از نوع لایه-بردارهای طبیعی می‌باشند که استفاده از آن‌ها بر پوست سالم موجب افزایش لطافت و شادابی پوست می‌شود و همچنین قادر به ازبین بردن مشکلات سطحی پوست مانند خشکی پوست، پینه و آسیب‌های پوست بر اثر آفتاب می‌باشند. همچنین استفاده از این مواد بر روی اِسکارها موجب از بین رفتن تدریجی آنها می‌شود.
این مطلب را نیز بخوانید : لایه برداری به زیبایی پوست کمک می کند
مزیت دیگری که این لایه‌بردارها دارند این است که هنگام استفاده از آن‌ها پوسته‌های ظریفی که با چشم قابل مشاهده نیستند جدا شده و در کرم حل می‌شوند؛ سپس این پوسته‌ها هنگام شستشو با آب از روی پوست پاک می‌شوند. همچنین در این روش، لایه‌برداری بدون ایجاد التهاب انجام می‌شود.

موارد مصرف رژودرم

ضد التهاب , لایه برداری

مقدار مصرف رژودرم

بعد از بخیه و بهبودی زخم‌ها:رژودرم را 3 بار در روز (با حداقل 5 ساعت فاصله) استفاده کنید. اگر موضع خارش دارد به دفعات بیشتر نیز مى‌توانید از کرم رژودرم استفاده کنید تا جایى که خارش کنترل شود.
در اوایل رشد اسکار و خارش‌هاى زیاد، ممکن است لازم باشد تا 8 بار در روز از رژودرم استفاده کنید. به‌تدریج با کاهش شدت خارش، دفعات مصرف را به 3 بار در روز کاهش دهید.
در مرحله‌ی اول به مدت دو ماه از رژودرم استفاده کنید. سپس یک هفته مصرف را قطع کنید. اگر محل بخیه یا زخم خارش نداشت به احتمال زیاد رشد اِسکار متوقف شده است.

عوارض جانبی رژودرم

واکنش های حساسیتی

هشدارها

1) اگر اسکار در اطراف چشم است لازم است رژودرم با احتیاط مصرف شود. سعى کنید از ورود کرم به چشم جلوگیرى کنید. درصورت بروز این مشکل، از محلول شستشوى چشم یا آب فراوان استفاده کنید و از مالش چشم بپرهیزید.
2) کرم را تا جایی که امکان دارد در جعبه‌ی آن نگهداری کنید؛ همچنین همواره محصول را از گرم شدن یا سرد شدن زیاد محافظت نمایید.
3) رژودرم روی پوست سالم تأثیری ندارد ولی چنانچه پوست سالم اطراف اسکار دچار التهاب یا جوش‌هاى ریز شد، یک ساعت پس از استفاده، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید. اگر ظرف یک‌هفته حساسیت‌ برطرف نشد، مدتى استفاده از کرم را قطع کنید و بعد از آن سعی کنید کرم را فقط بر روی بافت اسکار ماساژ دهید.
4) به یاد داشته باشید که ماساژ و فشار بیش از حد باعث تحریک پوست مى‌شود.
5)تداخل با سایر فرآورده‌هاى پوستی: استفاده‌ی‌ همزمان این فرآورده‌ها با رژودرم روى اسکار توصیه نمى‌شود. مراقب باشید که سطح ِسکار ‌هنگام استفاده از رژودرم چرب نباشد. در صورت چرب بودن موضع، پیش از استفاده از کرم رژودرم موضع را با آب و صابون بشویید. استفاده از سایر فراورده‌های پوستی با رعایت فاصله زمانی دو ساعت بعد از رژودرم مانعی ندارد.
6) لباس و محیط: تماس لباس‌های غیرنخی با اسکار موجب تحریک آن ‌مى‌شود. تابش مستقیم آفتاب، قرارگرفتن در محیط‌های خیلی گرم و یا خیلی سرد نیز موجب تحریک اسکار می‌شود.

نکات قابل توصیه

1-مقدار کرم باید آنقدر باشد که به تمام نقاط برسد و بتوان ماساژ را به مدت 30 ثانیه ادامه داد. ماساژ با سرعت زیاد و فشار بیش از حد باعث تحریک پوست و افزایش خارش ‌مى‌شود.
2-برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی به خصوص در پوست های حساس و مستعد اکنه، نیم ساعت پس از استفاده، موضع را با آب ولرم و صابون قالبی بشویید.

مصرف در بارداری

در صورت صلاح دید پزشک مصرف شود.


پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
  • آتنا | 1399/06/27

   با سلام و وقت بخیر روی بدنم لک های ناشی از سوختگی بر اثر لیزر موهای زائد هست. لک ها هم تازه هستند نسبتا حدود سه ماه. آیا این کرم میتونه لک هارو برطرف کنه؟ ممنونم

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   رژودرم بیشتر در اسکار و گوشت اضافی ناشی از زخم و بخیه تاثیر دارد...
   پماد آلفا پیشنهاد می شود..


  • kimiy | 1399/06/26

   سلام میخواستم بپرسم کرم رژودرم گوشت اضافه به اندازه یک جوش رو خوب میکنه به طور کامل؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام بله می تواند موثر باشد


  • Msp | 1399/06/20

   سلام به یکی از کاربرها گفته بودید کرم رژودرم بروی اسکارهای گود موثر است آیا روی منافذ گود ناشی از لیزر هم موثر است ؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   بله می توانید استفاده کنید..


  • احمدرحیمی ‎ | 1399/06/16

   سلام من می خواستم کرم رژودرم را خریداری کنم ولی تو هر سایتی که می رم میگه تموم شده چکار کنم مشکل صورتم اینکه جوش می زنه و جای جوش بصورت لکه در می یاد

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   تماس با 31908


  • Msp | 1399/06/11

   کرم رژودرم برای فرورفتگهای جای آکنه که به صورت منافذ هستند مناسب است؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   لیزر اثربخشی بهتری خواهد داشت.


  • Msp | 1399/06/10

   سلام روی پیشونیم رو برای رفع آکنه لیزر کردم الان جای آکنه ها به صورت سوراخهای خیلی ریز باقی مونده با کرم رژودرم با مصرف بلند مدت برطرف میشه؟ باتشکر

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   به نظر خیلی مفید نخواهد بود.


  • فاطمه | 1399/05/27

   باسلام من نام سوخته حدود دوسال و نیم پیش برای از بین بردن رنگ قرمز جای سوختگی و همرنگ شدن پوست چه کرمی رو بهم پیشنهاد میکنید

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   پماد استراتادرم یا سیکاکتیو Aven استفاده نمایید.


  • Nm | 1399/05/11

   سلام من پام سوخته و تاول زده ایا جاش میمونه

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   به صورت مکرر از رژودرم یا آلفا استفاده کنید


  • هومن | 1399/04/26

   سلام دخترم دوماه پاش یوخته ب اگزوز موتور‌...و یکماه از رژودرم استفاده کردم ایا روغن شترمرغم خوبه واسه ازبین بردم اسکار؟و چ مدت دیکه از رژودرم استفاده کنم.

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   مصرف رژودرم را ادامه دهید..
   روغن شترمرغ اثر ضد اسکار زیادی ندارد..


  • محبوب | 1399/03/19

   سلام دخترم پاش سوخته و تاول الفا استفاده گردم خوب شده و فقط لک قهوای مونده اسپری نیواشا اسنفاده میگنم ایا رژودرم لک قهوه ای را ازبین میبرد؟یاسوختگیابی که جاشون سفید شده؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بله از پماد رژودرم استفاده نمایید.


  • . | 1399/03/14

   ایا می تونه ترک های سفید پوستی که در اثر چاقی به‌وجود اومده رو هم کمرنگ کنه؟؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام خیر برای این مشکل تاثیری ندارد. درمان با لیزر برای این مشکل توصیه می شود


  • مريم محمدي | 1399/02/27

   سلام، ممنون از اطلاعات مفيدتون من نزديك سه هفته است از پماد رژودرم روي گوشت اضافه‌اي كه روي جاي برداشتن خال روي سينه‌ام ايجاد شده (يك ساله پيش) استفاده مي‌كنم، اخيراً موقع استفاده از كرم، اسكار يا گوشت اضافش درد مي‌گيره و هيچ تغييري هم تا امروز نداشته، مي‌خواستم بدون هنوز هم استفاده كنم؟ آيا استفادش خطري نداره؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   نه هیچ اشکالی نداره میتونید استفاده کنید


  • nima | 1399/02/26

   سلام واسه اسکار سوختگی که گوشت اضافی اورده حدود ۱۰ سال هست کدوم پماد گوشت اضافه رو لز بین میبره حداقل ۵۰ درصدشو از بین ببره

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   باید امتحان کنید 
   هیچکدوم 100 درصد جواب نمیدن
   و اینکه برای اسکار با این مدت زمان کمتر چیزی الان جواب میده
   استراتادرم پماد خوبی هست 


  • زهرا | 1399/02/03

   سلام من رنگ زدم هام یادم رف وازلین بزنم پشت ابروهام رنگ گرفت سوخت حالا چیکارکنم یه ماهه هنولکه ش هست

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   میتونید از پماد آلفا یا رژودرم یا سار ترمیم کننده های جای زخم استفاده کنین 


  • جهانی | 1399/02/01

   از حضورتون یه راهنمایی میخاستم. چندی پیش یه خال ریز صورتم رو با لیزر برداشتم. الان فرورفتگی کوچکی پیدا کرده. راهی برای ترمیمش هست؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بستگی به شدت اسکار دارد.
   در موارد خفیف موثر بوده ولی در موارد شدید تر راهکاهایی نظیر لیزر و..لازم است


  • فاطمه | 1399/01/25

   سلام این پماد برای اسکار ( حالت گوشت برآمده در محل بخیه ) مفید است؟ بعد از عمل تعویض مفصل زانو قسمت بالای زانو محل بخیه کمی برجسته شده . dermagor repiderm فرانسوی استفاده کردم قرمزتر شده و به نظرم فرقی نکرده . رژودرم تاثیری داره ؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بله موثر است ولی باید مدت زمان طولانی استفاده نمایید.


  • ژیلا | 1398/12/27

   سلام.برای جوشهای قرمز رنگ با منشأمشکلات کبدی از جمله کبد چرب، بر روی صورت و گردن ایجاد شده اند هم دارویی دارید ؟ جالبه که90% این جوشها سمت چپ صورت و گردنم ایجاد میشن. ممنون از پاسخگویی شما

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   میبایست نوع جوش ها و شدت آن توسط پزشک معاینه شده و سپس داروی ماسب با نوع آکنه  تجویز شود.


  • فاطمه | 1398/11/24

   سلام آیا این کرم برای از بین بردن لک سوختگی سه یا چهارماه پیش رو کامل بر طرف میکنه روزی چند بار باید استفاده کنیم؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام رژودرم اثرات ضد التهابی متوسط روی پوست و مکانیسم لایه بردارى دارد و معمولا جهت اسکار استفاده میشود.


  • فاطمه صادقی | 1398/06/07

   باسلام ووقت بخیر_بنده پوست بی نهایت چریی دارم وهرازگاهی جوش های کوچک چرکی وزیر پوستی هم میزنم و جای بعضی ازجوش ها یه سوراخ کوچک روی صورتم باقی مونده مثل اینکه منفذ بازمیمونه میخاستم ببینم ازاین کرم میتونم استفاده کنم

   پاسخ خانم دکتر اسکناطی:

   طبق بروشور شرکت سازنده این کرم روی اسکار های گود و برجسته جوش موثر می باشد.


  • Arad | 1398/05/23

   باسلام.بنظرشماکرم رژودرم رولکه های تیره صورت تاثیرمیگذارد

   پاسخ خانم دکتر اسکناطی:

   رژودرم یک کرم لایه بردار است که طیف وسیعی از مشکلات پوستی از تغییر رنگ ساده تا اسکارهای مختلف را بهبود می بخشد.
   مهمترین مکانیسم اثر کرم ،افزایش سرعت تکثیر سلولی است که باعث می شود بافت سالم جایگزین بافت آسیب دیده و مرده شود.
   لایه بردارهای استفاده شده در کرم شامل اسید گلیکولیک ، اسید سالیسیلیک ، اسید لاکتیک می باشد.(جز لایه بردارهای طبیعی می باشند)و استفاده از آنها باعث لطافت و شادابی پوست سالم و از بین برنده مشکلات سطحی پوست مانند خشکی ، پینه و آسیب های پوست بر اثر آفتاب می باشد.
   لایه بردارهای طبیعی نسبت به سایر لایه برداها قدرت اثر کمتری دارد و در صورت عدم مشاهده اثر مطلوب بهتر است طی مشورت با متخصص پوست لایه بردار مناسبی جایگزین گردد.