اطلاعات دارویی آلتپلاس

Alteplase

آلتپلاس Alteplase


آلتپلاز یک داروی ترومبولیتیک است که برای حل کردن لخته خونی بکار می رود.آلتپلاس در درمان لخته های خونی ریه ها استفاده می شود. آلتپلازهمچنین در ارتقائ عملکرد قلب و بقای بیمار پس از حمله قلبی بکار می رود. آلتپلاس همچنین در ارتقائ دوران بهبودی و بازیابی توان بیماران پس از سکته استفاده می شود.

مکانیسم اثر آلتپلاس

آلتپلاز از داروهای فیبرینولیتیک است که با فعال نمودن پلاسمینوژن و تشکیل پلاسمین بعنوان ترومبولیتیک عمل می نماید که فیبرین را تجزیه کرده و ترومبین را متلاشی می کند. آلتپلاز لخته خونی را ازبین برده ودر نتیجه انسداد عروقی که عامل سکته قلبی می باشد از بین میرود.

فارماکودینامیک

آلتپلاس لخته های خونی را حل می کند.

مصرف در بارداری

C ( داروهای گروه C فقط باید با تجویز پزشک مورد مصرف قرار بگیرد. خطرات ناشی از مصرف این گروه از داروها هنوز رد نشده است و یا اینکه مطالعات انسانی انجام نشده است و پزشک زمانی که احساس کند فواید مصرف این گروه از داروها از مضرات احتمالی آن بسیار بیشتر است و مصرف آن برای بیمار ضروری است تجویز انجام می‌دهد. )


توجه :کاربران گرامی؛ اطلاعات دارویی موجود در وبسایت صرفا جهت افزایش اطلاعات دارویی شما میباشد و لزوما به معنای موجود بودن دارو در داروخانه مرکزی امام نیست .
جهت اطلاع از موجودی داروها میتوانید در ساعات 7 الی 22 با شماره 05131908 داخلی های 228 و 229 تماس حاصل نمایید. ( صفحه اینستاگرام موسسه خدمات دارویی رضوی ) .
نظرات
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.

پرسش از دکتر داروساز

دارو های مشابه