اطلاعات دارویی لینودرم

Linoderm

لینودرم Linoderm


کرم لینودرم با بهره گیری از اثرات مفید روغن گل مغربی برای درمان علامتی بیماریهای حاد و مزمن پوست خشک (Dry skin) مانند اگزما و به عنوان کمک درمان پسوریازیس و در مصارف عمومی برای تامین مجدد رطوبت و نرمی پوست توسط شرکت داروسازی باریج اسانس فرموله و تولید شده است.

مکانیسم اثر

ترکیبات موجود در روغن بذر گل مغربی بخصوص گاما لینولئیک اسید در بدن توسط آنزیم دلتا ـ 6 ـ دی‌ساچوراز ابتدا به دی‌هموگالینولنیک اسید و سپس به پروستاگلاندین E1 تبدیل می‌گردد. این پروستاگلاندین دارای خاصیت ضد التهابی و تثبیت کننده غشاء سلولی می‌باشد. بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده و مشاهدات تجربی، روغن بذر گل مغربی ضد التهاب،‌ ضد حساسیت، تصحیح کننده کمبود اسید چرب ضروری omega-6 و کاهنده فشار خون است.

مقدار مصرف لینودرم

کرم لینودرم طبق نظر پزشک یا روزانه 2 تا 3 بار در محل مربوطه بصورت یکنواخت مالیده شود.

عوارض جانبی لینودرم

سوزش،تحریک پوست

هشدارها

در زمان بارداری و یا شیردهی باید پس از مشورت با پزشک معالج و بنا به توصیه‌های ایشان از این کرم استفاده نمود. بهتر است در زمان شیردهی این کرم در محدوده سینه مالیده نشود و از وارد شدن کرم به دهان شیرخوار جلوگیری گردد.

نکات قابل توصیه

1-به هنگام مصرف کرم لینودرم بایستی از مواجه مستقیم با نور ماوراء بنفش(UV) مثلاً حمام آفتاب اجتناب نمود.
2-به هنگام مصرف کرم لینودرم نباید آنرا نزدیک چشم‌ها و یا بر روی پوست آسیب دیده مالید، زیرا باعث سوزش در این نواحی می‌شود.
3-توصیه میشود تا بهبودی کامل پوست و طبق دستورات پزشک معالج درمان با کرم لینودرم ادامه یابد و در صورتی که یک نوبت استفاده از دارو فراموش شد، درمان با دستور مصرف معمول آن صورت گیرد.

مصرف در بارداری

در صورت صلاح دید پزشک مصرف شود.


جهت اطلاع از موجودی داروهای تک نسخه ای در موسسه خدمات دارویی رضوی، با واحد داروهای تک نسخه ای تماس بگیرید .
۰۵۱-۳۱۹۰۸ (داخلی ۱)
و یا شماره 09045416138
موسسه خدمات دارویی رضوی
بانک اطلاعات دارویی | جدیدترین اخبار دارویی | مشاوره داروییدمنوش های گیاهی رضوی| دارای خواص درمانی متنوع

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.