اطلاعات دارویی آلومینیوم کربنات

Aluminum carbonate


آلومینیوم کربنات Aluminum carbonate

گروه دارو: آنتی اسیدها

آلومینیوم کربنات برای درمان علائم افزایش اسید معده در شرایطی مانند سوزش سر دل، ریفلاکس اسید، سوء هاضمه اسید، ترش کردن معده و زخم معده استفاده می شود. آلومینیوم کربنات همچنین برای درمان، کنترل و مدیریت سطوح بالای فسفات در بدن استفاده می شود. آلومینیوم کربنات همچنین با رژیم غذایی کم فسفات برای جلوگیری از تشکیل سنگ های ادراری فسفاتی استفاده می شود.

فارماکودینامیک

اطلاعاتی موجود نیست.

مقدار مصرف آلومینیوم کربنات

اطلاعاتی موجود نیست.

عوارض جانبی آلومینیوم کربنات

اسهال

هشدارها

  • - بیماری کلیوی
  • - هر شرایطی که باعث کاهش سرعت تخلیه معده شود
  • - مصرف داروهای دیگر
  • - در صورت بارداری یا شیردهی قبل از مصرف این دارو با پزشک مشورت کنید. اثر این دارو بر جنین و کودک شیرخوار مشخص نیست.

نکات قابل توصیه

- قبل از مصرف آلومینیوم کربنات ، اگر داروی دیگری مصرف می کنید، با پزشک خود مشورت کنید. آلومینیوم می تواند اثرات بسیاری از داروهای دیگر را با اتصال به آنها یا با تغییر اسیدیته معده یا ادرار کاهش دهد.

- بیش از مقدار تجویز شده مصرف نکنید.

- قرص ها و کپسول ها را با یک لیوان آب بخورید..

- برای اطمینان از دریافت دوز مناسب، فرم محلول آلومینیوم کربنات را با پیمانه مدرج اندازه گیری کنید.سوسپانسیون را قبل از مصرف تکان دهید. می توانید داروی محلول را با آب یا آبمیوه مخلوط کنید.

- آلومینیوم کربنات را در دمای اتاق دور از رطوبت و حرارت نگه دارید.

- دوز فراموش شده را به محض به یاد آوردن مصرف کنید.اگر نزدیک دوز بعدی است از آن صرف نظر کنید.از دوبرابر کردن یا افزایش دوز خودداری کنید مگر اینکه پزشک تجویز کرده باشد.

مصرف در بارداری

گروه N ( طبقه بندی نشده )


توجه :کاربران گرامی؛ اطلاعات دارویی موجود در وبسایت صرفا جهت افزایش اطلاعات دارویی شما میباشد و لزوما به معنای موجود بودن دارو در داروخانه مرکزی امام نیست .
جهت اطلاع از موجودی داروها میتوانید در ساعات 7 الی 22 با شماره 05131908 داخلی های 228 و 229 تماس حاصل نمایید. ( صفحه اینستاگرام موسسه خدمات دارویی رضوی ) .

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.