اطلاعات دارویی مبورین

mebeverine

مبورین mebeverine


مبورین یک داروی ضد اسپاسم دستگاه گوارش است که در درمان سندروم روده تحریک پذیر (IBS) و مشکلات مشابهی نظیر کولون تحریک پذیر مزمن ، یبوست اسپاسمی ، کولیت مخاطی و کولیت اسپاسمی به کار می رود.

مکانیسم اثر

مکانیسم عمل داروی مبورین دقیقا مشخص نیست ولی مکانیسم های چندگانه ذیل در اثرات موضعی مبورین بر دستگاه گوارش موثر است: کاهش نفوذپذیری کانال یونی ، مهار بازجذب نوراپی نفرین ، اثر بی حس کنندگی موضعی ، تغییرات در جذب آب و همچنین اثرات ضد موسکارینی و مهارکنندگی فسفو دی استراز

فارماکودینامیک

مبورین با شل کردن عضلات روده و عضلات اطراف روده عمل می کند. مبورین یک داروی ضد اسپاسم ماسکولوتروپیک (دارای تمایل بر اثر مستقیم بر عضله) است که اثرات جانبی آنتی کولینرژیکی ندارد. داروهای ماسکولوتروپیک مستقیما بر عضلات روده در سطح سلولی اثر می کنند تا آن ها را شل کنند. این سبب تسکین اسپاسم های دردناک عضلات روده می شود بدون این که بر حرکات طبیعی روده اثر بگذارد.

فارماکوکینتیک

جذب :
داروی مبورین پس از تجویز خوراکی سریعا و به طور کامل جذب می شود. زمان رسیدن به اوج غلظت پلاسمایی 1 تا 3 ساعت است.
توزیع :
تجمع معنی داری پس از تجویز دوزهای متعدد ایجاد نمی شود. اتصال آن به پروتئین های پلاسما 75 درصد و به آلبومین است .
متابولیسم :
متابولیسم این دارو عمدتا توسط استرازهای پلاسمایی با شکستن پیوند استری دارو و تبدیل آن به وراتریک اسید و مبورین الکل انجام می شود. متابولیت اصلی این دارو کربوکسیلیک اسید دی متیله (DMCA) است.
نیمه عمر حذف DMCA در حالت تعادل 5.77 ساعت است. پس از تجویزهای متعدد دارو (200 میلی گرم دو بار در روز) حداکثر غلظت پلاسمایی DMCA 804 نانوگرم بر دسی لیتر و زمان رسیدن به حداکثر غلظت حدود 3 ساعت است.
فراهمی زیستی نسبی کپسول های پیوسته رهش مبورین به نظر مناسب می آید و به طور میانگین 97 درصد است .
حذف :
از طریق ادرار که 95 درصد آن به صورت متابولیت های کربوکسیلیک اسید متیله و کربوکسیلیک اسید دی متیله است .

موارد مصرف مبورین

 ضد نفخ ، ضد دل پیچه ، سندروم روده تحریک پذیر ، کولون تحریک پذیر ، کولون اسپاسمی ، اختلالات عملکرد روده ای ، یبوست اسپاسمی ، اسهال با منشأ عصبی

مقدار مصرف مبورین

بزرگسالان :
قرص مبورین 135 میلی گرمی : 1 قرص 20 دقیقه قبل از هر وعده غذایی اصلی (3 قرص در روز) کپسول 200 میلی گرمی : صبح و شب هر بار یک عدد .
حداکثر دوز روزانه: 405 میلی گرم
کودکان :
استفاده از مبورین در کودکان و افراد کمتر از 18 سال به دلیل نبود اطلاعات کافی در مورد سلامتی و اثربخشی دارو توصیه نمی شود.

موارد منع مصرف

سابقه حساسیت شدید به دارو
فلج ایلئوس
پورفیری

عوارض جانبی مبورین

 سردرد ، بی خوابی ، گیجی ، بی اشتهایی ، اختلالات گوارشی ، کاهش سرعت ضربان قلب

تداخلات دارویی

بلونانسرین

هشدارها

- در هر قرص کولوفک (برند خارجی مبورین) 80 میلی گرم لاکتوز وجود دارد که این مورد باید در بیمارانی که همزمان با سندروم روده تحریک پذیر، عدم تحمل به لاکتوز دارند مورد توجه قرار بگیرد .
- مبورین باید در افراد زیر با احتیاط تجویز شود :
کودکان ، افراد دچار مشکلات کبدی و کلیوی ، بیماران مبتلا به بیماری خونی پورفیری

نکات قابل توصیه

- در صورتی که مبتلا به فلج ایلئوس هستید نباید از داروی مبورین استفاده کنید (وضعیتی که در آن روده حرکت ندارد و منجر به مسدود شدن روده می شود)
- در صورتی که با یکی از موارد زیر درگیر هستید قبل از استفاده از مبورین با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید :
هرگونه اختلال خون ریزی دهنده (مخصوصا از روده) ، یبوست شدید ، دفع ادرار مشکل یا دردناک ، اگر اخیرا تب ، مدفوع خونی ، یا خونریزی یا ترشحات غیر طبیعی از واژن داشته اید.

مصرف در بارداری

گروه B مصرف در 3 ماهه اول بارداری توصیه نمیشود .

در مورد استفاده از مبورین در زنان باردار اطلاعات کم یا محدودی وجود دارد. مطالعات حیوانی با توجه به سمیت تولید مثل کافی نیست. مصرف مبورین در دوران بارداری توصیه نمی شود.

مصرف در شیردهی

مشخص نیست که مبورین یا متابولیت های آن از طریق شیر مادر دفع می شود. دفع مبورین در شیر در حیوانات مورد مطالعه قرار نگرفته است. در هنگام شیردهی بهتر است از مبورین استفاده نشود.

اشکال دارو مبورین

اشکال دارویی موجود در ایران:
قرص 135mg
کپسول آهسته رهش 200mg

اسامی تجاری:
کلومب، مورین، مبکل، مبریکس، کولوفین، کولوفک رتارد، مری لاکس، کولیبسان، ایریمب، کلورست، کولوورین، مب اکتو

برچسب ها

جهت اطلاع از موجودی داروهای تک نسخه ای در موسسه خدمات دارویی رضوی، با واحد داروهای تک نسخه ای تماس بگیرید .
۰۵۱-۳۱۹۰۸ (داخلی ۱)
و یا شماره 09045416138
موسسه خدمات دارویی رضوی
بانک اطلاعات دارویی | جدیدترین اخبار دارویی | مشاوره داروییدمنوش های گیاهی رضوی| دارای خواص درمانی متنوع

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
  • ایرج رسولی | 1400/06/30

   سلام ببخشید زخم اثنی عشر دارم و۲سال هست که دارم طبق گفت دکترم قرص کلیندوم سی رومصرف میکنم ولی الان دچاربواسیرهم شدم به خاطر کارسنگین رفتم پیش دکترکلیندیوم سی روحذف کرده به جاش مبورین تجویزکرده که درد معده ونفخ نداشته باشم همچنین دیگه یبوست نگیرم که بواسیرم بهتربشه میخواستم بدانم خوبه مصرف کنم البته ناگفته نمانه هردوتادکترهایی که هم معده وهم دکتر که برای بواسیررفتم فوق تخصص دارن خواستم نظر شماهم بدانم ممنون

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام از آنجا که با مبورین احتمال بدترشدن یبوست و بواسیر هست در صورت ایجاد این شرایط حتما به پزشک خود اطلاع دهید. در کنار آن می توانید از کپسول روهمورین استفاده کنید البته در صورت ایجاد عوارض گوارشی مثل اسهال حتما روهمورین را قطع کنید


  • شراره حاجی زاده | 1400/06/26

   سلام من مشکل مخاط همراه مدفوع دارم ودکتر برام مبورین تجویز کرده میخواستم ببینم تاثیری داره این قرص

   پاسخ آقای دکتر عظیمی نیا:

   سلام. وقت بخیر و با آرزوی بهبودی
   بله. در صورتی که توسط پزشک تجویز شده باشد با رعایت دستور داده شده مفید خواهد بود. البنه که تا رسیدن به اثر درمانی ممکن است چند روز زمان لازم باشد.


  • اسلامی | 1400/06/19

   سلام من زخم معده شدید دارم و گاهی اوقات هم یبوست دارم و دفع کامل ندارم دکتر برام مبورین و nexium و فاموتیدین 40 تجویز کرده ،با خوردن nexium مشکلی ندارم اما بعد از سه روز خوردن مبورین و فاموتیدین احساس درد و تیر کشیدن تو ناحیه گردن و بی حسی ، بی حالی دارم و فشار قوی و انفجار در سر احساس میکنم... این علائم از عوارض این دارو هاست؟ این داروها برای زخم های شکم مناسب هستند؟

   پاسخ خانم دکتر اله دادی:

   سلام
   سردرد از عوارض نکسیوم و مبورین می باشد و در مصرف همزمان می تواند تشدید شود ولی سایر عوارض مربوط به این داروها نیست.
   بله این داروها برای زخم گوارشی نیز به کار می روند.


  • پوریا دلاور | 1400/06/07

   سلام،من روده تحریک پذیر دارم و دکتر واسم مبورین ۲۰۰ تجویز کردن ،الان دو هفته هست دارم مصرف میکنم وحالم خیلی بهتر شده ،اسهال و سرد بودن بدنم از بین رفته ،مصرف داروهام تموم شده ،،،خواستم بدونم مشکلی نداره بازم مصرف کنم از این قرص مبورین ۲۰۰؟؟؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام طول دوره مصرف این دارو را متخصص معالجتان تعیین می کنند


  • حمید | 1400/05/26

   سلام وعرض ادب ببخشید من چندجای معدم زخم هست اول روده هم زخم هست ۵روزهرچی خوردم بالا آوردم درحدی که ۶کیلو وزن کم کردم دکتر برام مب اکتو ۲۰۰و دوتا شربت گیاهی یکیشون پپتیک هست تجویز کردن برام آیا به خاطر زخم معده هست یهو تنگی نفس یا ضربان بالای قلب میگیرم تست قلب دادم سالم بوده اسکن ریه هم دادم خوب بوده آیا بخاطر اون زخم هاس تنگی نفسیم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بله ممکن است.
   تحت نظر فوق تخصص گوارش باشید.


  • فرزاد | 1400/05/26

   با مصرف مبورین سردرد میگیرم چکار کنم مرسی

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   عارضه سردرد در برخی افراد مشاهده میشود.
   به مرور رفع میشود.در صورت عدم بهبودی از یک مسکن استفاده نمایید.


  • ۰۰۰۰۰۰ | 1400/04/24

   سلام ببخشید من امروز دوبار دشسویی بزرگم کف سفید فراوان بود علت این کف سفید چی میتونه باشه ممنون میشم اگه جواب بدید

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   نیاز به برسی و معاینه دقیق دارید..
   باید از مدفوع نمونه برداری شود


  • نصراله‌اکبری‌سامانی | 1400/04/12

   سلام یکسال‌است‌استرس‌ودلشوره‌گرفتم‌ازآن‌وقت‌ اسهال‌ومدفوع‌آبکی‌مراله‌مرزمردن‌برده‌به‌پزشک‌روانپزشک‌رفتم‌قرص‌دپاکین‌وفلوکسامین‌ولیتوو‌میدو‌ پوکساید‌تجویزکرده‌یکسال‌بیشتره‌میخورم‌ اما‌هنوز‌ استرس‌ودلشوره‌دارم‌ازچندین‌روزپیش‌کلوفک‌۱۳۵‌ میلی‌مصرف‌کردم‌چندروزی‌انگارتازه‌متولد‌شده‌بودم‌ امادوباره‌اسهالم‌شروع‌شدن‌نمدونم‌ازغذاست‌اگرامکان‌داره‌راهنمایی‌کنیدویک‌لیست‌غذایی‌برام‌بفرستید‌ حق‌الزحمه‌هم‌به‌روی‌چشمم‌خداخانودتان‌راحفظ‌ وبه‌شماعمرباعزت‌عطا‌کنه‌باتشکرخداحافظ

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   با توجه به علایم شما و ارتباط مستقیم سیستم عصبی با سیستم گوارشی توصیه می شود با مشورت روانپزشک داروهای اعصاب خود را تغییر دهید ..
   از طرفی به نظر می رسد شما مبتلا به سندرم روده عصبی ( IBS ) باشید که در حال پیشرفت و مزمن شدن است و البته با داروهایی مثل کلوفاک کاملا درمان و کنترل می شود ولی یک دارو به تنهایی کافی نیست و باید چند ماهی با مشورت پزشک گوارش از داروهای گوارشی دیگر هم استفاده کنید..
   به رژیم غذایی خاصی نیاز ندارید..


  • نیما | 1400/03/09

   با سلام از حدود یکسال پیش که کرونا گرفتم دفع بنده خیلی نامنظم و شل هست و مدام حالت گرمازدگی و خستگی مفرط دارم و با اینکه کرونای از نوع گوارشی گرفتم نفسم می گیره و از ناحیه مچ دست و ساق پا و سرم حالت سوزن سوزن شدن بهم دست می ده به چندین پزشک مراجعه کردم و داروهای مختلفی مثل ایریمب و مترونیدازول و ... تجویز کردند که هم تاثیر موقت داشتن و همچنان گرفتار این موضوع هستم آیا چاره ای هم داره این مشکل؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام فقط با رعایت رژیم دارویی و غذایی باید دوره نقاهتو طی کنین


  • امیر علی | 1400/03/07

   سلام دکتر عزیز من چند ماه کپسول مبورین استفاده کردم و عوارض خیلی شدید روحی برام به وجود آورد به طوری که دچار توهم های بسیار بد و خیال های ناجور میشدم دیگه گذاشتمش کنار و نخوردم اما عوارضش بعد از ۲ ماه هنوز مونده و افسرده و متوهم شدم،به من گفتن بعد از ۳ الی ۴ ماه حالم بهتر میشه، راه دیگه ای نداره زودتر خوب بشم؟؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام عوارض روحی فوق مربوط به دارو نمیباشد و بهتر است جهت رفع آن با پزشک مشورت بفرمائید.


  • ناشناس | 1400/02/16

   با سلام و خسته نباشید من چندین سال هست که بدترین نوع یبوست را دارم. ۴ بار کلونوسکپی کردم و تشخیص پزشک روده تحریک پذیر بود. الان دفع طبیعی خودمو از دست دادم. هر بار دفع قطور و سفت مثل سنگ و کلوخ و پشکل با شقاق و درد و خونریزی زندگیم مختل شده. مبورین . کلوفک و قیسی و منیزیوم هم موقتا و خیلی محدود جواب میدن. لطفا کمکم کنید.

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
    ابتلا به یبوست شدید و تنبلی روده نیاز به درمان طولانی مدت دارد..
   مصرف داروهای ملین را همواره ادامه دهید..


  • علی | 1400/02/13

   سلام خسته نباشید من الان چند ماهه دچار تغییر اجابت مزاج شدم یعنی دو سه بار در روز میرم دستشویی و مدفوع هم تقریبا شل و حالت اسهالی داره و نفخ هم دارم الان چند روزه کلوفک استفاده میکنم تقریبا بهتر شدم از نظر تعداد دفع ولی وقتایی که میرم بیرون استرس اینو دارم که شاید یهو بهم احساس دفع دست بده و نتونم خودمو کنترل کنم و درد خیلی خفیف هم پایین شکمم دارم ممنون میشم راهنماییم کنین

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   شما مبتلا به بیماری سندروم روده تحریک پذیر هستید.کلوفک انتخاب خوبی میباشد.اما بهتر این است که اولا استرس خود را کم کنید و ثانیا تحت نظر یک متخصص داخلی باشید.


  • مهدی | 1400/02/05

   سلام من پروستاتیت دارم ایا مصرف این قرص مشکلی ایجاد نمی کنه چون کلونیم سی که خوردم مشکل داشتم دکتر این قرص را جایگزین کرده

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام خیر بر خلاف کلیدینیوم سی این دارو عوارض منفی ادراری ندارد


  • منصور | 1400/02/02

   سلام بهترین دارو برا کولیت روده چیست من الان یک, ماهه مبورین (کولوفی(),ن استفاده می کنم با شربت هیدروکسید منیزیم بهترم ولی حس میکنم تخلیه کامل انجام نمیشه گفتن کپسول ۲۰۰خارجی استفاده کن ایا کپسول مب اکتو۲۰۰خارجیست یا دارودیگری بخورم ممنونم اگه راهنمایی کنید

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   علایم شما نیاز به برسی کامل دارد..
   در صورت سنگینی معده می توانید داروی دمپریدون را به داروهای خود اضافه کنید..


  • فرهاد | 1400/02/01

   سلام حانم دکتر من چند وقتی هست درگیر یبوست هستم رفتم دکتر ۱۰ روز پیش. بهم مبورین و آزوفلاکس و پودر پیدرولاکس و قرص پوکساکیم دادن. یک هفته اول حوب بودم. بعد روزه گرفتم. الان دو سه باز یبوست شدم. بنظرتون مبورین اینجوری کرده؟ چون من سندروم روده تحریک پذیر دارم. برنج و شیرینی جات یه کم این دو سه روز خوردم. بنظرتون الان چیکار کنم.

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام از عوارض زیاد مبورین یبوست است به پزشک خود اطلاع دهید


  • اسلم درپه | 1400/01/28

   سلام دکتر من از چابهار پیام میدم غذا میخورم غذا سره معده من هست، هضم نمیشه نمی تونم اروغ بزنم اگه زمانی اروغ میزنم غذا برگشت میخوره به دهانم بوی بد دهانم حس میکنم تو گلو هم چیزی گیر کرده حس میکنم لطفا کمک کنید ممنون میشم از شما

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   پیشنهاد می شود به متخصص گوارش مراجعه کنید.. برای برسی دقیق مشکل خود به آندوسکوپی نیاز دارید..
   فعلا برای هضم غذا می توانید قبل ناهار یک قرص دمپریدون 10 و صبح ناشتا یک قرص امپرازول مصرف کنید..


  • پریسا | 1400/01/27

   با سلام من ۴۹سال دارم و بخاطر دردشکم به پزشک مراجعه کردم.موبورین ۲۰۰ روزی یک عدد تجویز کرد،الان سه روزه مصرف میکنم و اسهال گرفتم.دلیلش چی میتونه باشه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام اسهال از عوارض موقت مبورین میباشد که باید علامت درمانی شود(مصرف آب و املاح)


  • K | 1400/01/25

   سلام من ۴ ساله کولیت روده دارم ولی داروهایی که میخورم اثر چندانی نداره جدیدا هم مبورین و فاموتیدین خوردم، ولی همچنان سوزش معده ویبوست و نفخ و سر و صدای روده دارم نمیدونم چکار کنم، پیشنهاد شما چیه؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام داروهایی که استفاده می کنید برای کولیت تجویز می شوند. اگر هنوز مشکلاتتان کمتر نشده باید به پزشک خود اطلاع دهید


  • سیامک | 1400/01/16

   سلام من از ۳ سال پیش گاهی اوقات حالت دفع ناقص مدفوع دارم الان ۱۵ روزه که ولم نمیکنه . دل پیچه و حالت دفع ناقص دارم وقتی دراز می کشم بهتر میشم ولی وقتی فعالیت میکنم دلپیچه میگیرم رفتم دکتر گفتند روده تحریک پذیر داری واقعا دیگه خسته شدم . برام مبورین بیسموت و کلیدینیوم سی و زیگات تجویز کرد. فکر میکنید خوب میشم؟ یه روزه از داروها استفاده میکنم ممنونم جواب بدین

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   داروهای خوبی برای شما تجویز شده است.مصرف آن را ادامه دهید.


  • Karimi | 1400/01/16

   سلام یک داروی بسیار قوی برای سوزش معده و نفخ پیشنهاد میدین؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   داروی فاموتیدین جهت سوزش معده و دایمتیکون جهت نفخ استفاده میشود.


  • Karimi | 1400/01/12

   با سلام مکمل پروبیوتیک چقدر در درمان کولیت روده موثره؟ من یبوست،نفخ، و قار و قور شکم دارم

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   پروبیوتیک ها درمان مکمل هستند.. و نقش اصلی در بهبودی ندارند ولی مصرف آن ها به همراه داروهای اصلی علایم بیمار را کاهش داده و بهبودی را تسریع می بخشد..


  • K | 1400/01/02

   سلام ببخشید فاموتیدین قبل از غذا خورده بشه بهتره یا بعد از غذا؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این دارو را می توان بدون توجه به زمان غذا مصرف نمود.میتوانید قبل از غذا مصرف نمایید.


  • منصور | 1399/12/28

   یه بیست روزی میشه این دارو رااستفاده میکنم . متوجه شدم قسمت تهتانی زبانم دونه دونه و سفید شده آیا میتونه از عوارض کولیبسان۲۰۰ باشه

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   بله از عوارض دارو می تواند باشد.. در صورت تداوم عوارض مصرف دارو را قطع کنید..


  • کیومرث | 1399/11/25

   سلام کلوفک برای درمان یبوست مفیده یا بدترش میکنه؟ و آیا کلوفک ۲۰۰ و ۱۳۵ از نظر قدرت اثر فرق دارن؟ کدومش بهتره؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   کلوفاک برای درمان سندرم روده تحریک پذیر استفاده می شود و باعث کنترل هم اسهال هم یبوست می شود..
   کلوفک 200 از 135 قویتر است


  • اسماعیل | 1399/11/21

   سلام ..من تین نزدیک یکساله روده هام شدیدا نفخ میکنه و بد جور تنگ نفس میشم یعنی نمیتونم نفس عمیق بکشم دکتر رفتم گفتن رود تحریک پذیر دارم ولی خیلی دارم اذیت میشم هرچی میخورم شکمم باد میکنه و نمیتونم به راحتی نفس بکشم لطفا اگه دارویی چیزی هست راهنماییم کنید

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   اولین کار کاهش استرس و اضطراب های روزمره میباشد.
   غذاهای نفاخ کمتر استفاه نمایید.
   میتوانید از کلوفک(مبورین) و کلپرمین استفاده نمایید.


  • علی | 1399/11/09

   مصرف مبورین در دوره ی سرگیجه های مربوط به گوش مانند BPPVو یا منییر موجب تشدید میشود و یا بی تاثیر است ؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   از عوارض نا شایع این دارو سرگیجه می باشد..
   در صورت ابتلا به منیر و تشدید سرگیجه به دنبال مصرف این دارو بهتر است دارو را قطع کنید..


  • عباس | 1399/10/10

   باسلام.36 سال سن دارم اسید معدم کمی بالاست سرگیجه و کمی سوزش گاهی اوقات دارم گاهی یبوست ..قرص نولپازا40 صب ناشتا دکتر برایم تجویز کردند و کپسول مب اکتو200 . هم نولپازا هم مب اکتو بایستی قبل از صبحامه مصرف شود؟ ایا با نوپازا تداخل ندارد؟ هردو را صب باهم بخورم.؟؟ و 12 ساعت بعد ینی شب که میخورم _(مب اکتو) فشارخونم بالا می رود و یبوست هم ایجاد میکند. ایا بخورم ادامه دهم یا خیر؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام خیر مصرف این دو باهم مشکلی ندارد
   یبوست جزء عوارض شایع این دارو می باشد ولی افزایش فشارخون نه
   این مورد را به پزشک خود اطلاع دهید


  • مصطفی | 1399/09/29

   باسلام مدتی درگیر اضطراب و مشکلات عصبی شده بودم بعد از مدتی مشکل معده و درد تقریبا خفیف در زیر جناق شدم که با داروهای مختلف توسط پزشک گاهی بهتر میشدم ولی درمان نه اخیر حدوده یک ماهه صبح بعد از بیدار شدن از خواب درد شدیدی وسط پشتم درست مقابل معده دارم لطفا راهنماییم کنید متشکرم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   سلام. جهت رفع این مشکل باید با فوق تخصص گوارش مشورت بفرمایید. چون احتمالا نیاز به روش های تشخیصی مانند آندوسکوپی باشد.


  • زهرا | 1399/09/28

   سلام برای اسهالم که دوساله درگیرش هستم دکترنوشت اوایل خیلی خوب شدم ولی بعدازچندماه استفاده دیگه اثرنمیکنه من چهارروزهست که بازدلپیچه واسهال دارم لطفا راهنماییم کنید

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام اسهال طولانی معمولا با التهابات گوارشی همراه هست و باید  زیر نظر پزشک از داروهای مربوط با آن استفاده کرد


  • Shiba mokhles | 1399/09/12

   سلام،من بعد از خوردن این دارو هر ۱۲ ساعت،یبوست بسیار شدید گرفتم میخواستم بدونم بخاطر مصرف این دارو هست.

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام بله جزء عوارض این دارو می باشد


  • سید علیرضا معتمد | 1399/09/10

   باسلام افشار خون وضربان پائین داشته وقرص رزاستین واسوویکس واسپرین وامیک مصرف می کنم مدتی است قرص مپ اکیو 200 مصرف می کپم ضربان بین 60-69 متغیر است وحالت بی حالی وسستی دارم ایا باید دارو را تغیر بدهم یا خیر...

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   لازم است با متخصص قلب مشورت نمایید.


  • کیوان | 1399/09/09

   سلام و عرض ادب من بعد از شروع مصرف این قرص کمی دل درد گرفتم ایا طبیعی است؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام از عوارض گذرای دارو یا بیماری گوارشی ممکنه باشه که در هر دوحالت رفع خواهد شد


  • مسعود | 1399/09/07

   تاریخ مصرف مبورین

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام بر روی دارو درج شده است


  • رز | 1399/08/27

   سلام یعنی بیست دقیقه قبل غذا هم کلوفک و کلگارد رو با هم بخورم یهنی دوتا به هم بزارم بعد اب بخورم ممنون اگه راهنماییم کنید

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بهتر است هر قرص را جداگانه میل نمایید.


  • اکبردینی | 1399/08/24

   سلام دکتر.من 40سال دارم معده من بعدازغذادردمیکنه انگار احساس میکنم غذااصلاهضم نمیشودوازدهنم آب سفیدوچسبان میادبالاوبی حوصله ام میکندودردروبه پشتم و اعضای بدنم میزندورگهایم احساس میکنم تیک میخوردچکارکنم چه دارویی استفاده کن وضمنااعصابم ضعیف میباشد

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   اولین مساله اینکه اگر مشکل عصبی دارید حتما با متخصص اعصاب و روان مشورت کنید چون این بیماریها در هضم و جذب غذا اختلال ایجاد می کنند. دومین قدم مصرف قرص دایجستیو است همراه هر وعده غذا یک عدد میل بفرمایید.


  • رخساره | 1399/08/22

   سلام خسته نباشید ببخشید من یبوست شدید داشتم روزی یک قرص مبورین ۲۰۰ بعد از ناهار دکتربرام تجویذ کرده اصلا فرقی نکردم به نظرتان چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   مبورین بیشتر برای سندرم روده تحریک پذیر به کار می رود و در صورت عدم بهبودی یبوست می توان از داروهای ملین استفاده کرد..


  • سارا | 1399/08/22

   سلام ببخشید من مبورین و پنتوسک رو روزی دوبار قبل از غذا استفاده می کنم ،از بعداز مصرف این قرص ها استرس و نفس تنگی شدید بهم ذست میده آیا عوارض این قرص هاست؟بعداز پایان دوره قطع میشه؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   علایمی که ذکر کردید جزو عوارض این داروها هست و در صورت ادامه این علایم با مشورت پزشک معالج داروی خود را تغییر دهید..


  • رز | 1399/08/20

   باسلام ایا کلوفک با کلگارد تداخل داره چه جوری واسه نفخ شدید مصرف کنم ممنون میشم راهنمایی کنید من از وقتی سر کار میرم نفخ غیر قابل کنترل دارم بصورت مداوم نفخ میکنه

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   میتوانید استفاده نمایید.
   مبورین روزانه 2 عدد و  20 دقیقه قبل از هر وعده غذایی یک عدد میل نمایید.
   کلگارد روزی سه عدد 30 دقیقه ققبل از هر وعده غذایی


  • پرند | 1399/08/19

   سلام وقت به خیر آیا دو کپسول کولوفک و کلگارد باهم تداخل دارویی دارند؟امکان داره هر دو رو همزمان مصرف کرد؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر تداخل ندارند.


  • کتایون ایمن طلب | 1399/08/19

   با عرض سلام پزشک من قرص مب اکتیو رابعد از صبحانه برای من تجویز کرده ولی من همه جا خوندم بیست دقیقه قبل از غذا ایا اشکالی نداره من بعد از غذا میخورم ؟؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بهتر است قبل از غذا مصرف نمایید.


  • مهران جاوید | 1399/08/18

   با سلام خسته نباشین این نوع دارو دکتر برای روده بهم تجویز داده بنظرتون تاثیری داره یا ن ممنووون میشم بعدش این نوع درد ازمن دور میشه یا ن

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   مبورین یک داروی ضد اسپاسم دستگاه گوارش است که در درمان سندروم روده تحریک پذیر (IBS) و مشکلات مشابهی نظیر کولون تحریک پذیر مزمن ، یبوست اسپاسمی ، کولیت مخاطی و کولیت اسپاسمی به کار می رود.


  • اکبر | 1399/08/16

   من ۴۰ سال دارم ومعده ام به راحتی غذاراهضم نمی کندومایه ای مثل آب ازدهنم بیرون میایدونفغ شکم دارم وبی حال میشم (دکتر خواهش میکنم راهنماییم کنیدو۱۰سال هستش بااین وضعیت زندگی میکنم چیه خیلی ازدکترهامراجعه کردم)

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام باید بعد از برسی دارو و درمان های قبلی  و زیر نظر پزشک اقدام کرد


  • Mahnaz | 1399/08/14

   سلام با مکمل اب پنیر تداخل داره؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام مصرف این دو باهم مشکلی ندارد


  • عادل | 1399/08/11

   این داروواسه ی شیردهی موردی ندارد.

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام
   مقداری از دارو ممکن است به شیر مادر  راه یابد. با این حال ، این مقدار کم است و بعید است به کودک شما آسیب برساند.ولی در هر حال زیر نظر پزشک مصرف شود


  • معصومه | 1399/08/09

   باسلام میشه کنار داروی مبورین از فراورده های پروبیوتیک مثل دیلیست بهره برد؟ سپاسگزار

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام
   کپسول دیلیست در برطرف کردن اختلالات شایع گوارشی نظیر اسهال حاد عفونی، اسهال ناشی از آنتی‌بیوتیک، اسهال ناشی از تغذیه روده‌ای و اسهال مسافرتی، کاهش علائم بیماری‌های التهابی روده و سندروم روده تحریک‌پذیر، کاهش زخم‌های گوارشی ناشی از هلیکوباکترپیلوری و عفونت‌های انگلی موثر است.


  • Elina.z | 1399/08/05

   سلام من دچار سندروم روده شدم ودکتر برام مبورین تجویز کرده دوچاره سردرد شدید حتی ضربانی سرگیجه حتی ضربان قلب میشم حالم رو بد میکنه این قرص رو بخورم؟حتی درکنارش ایمی پرامین هم میخورم اصلا اثر نداره عصبانیتم رو بیشتر میکنه

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   سردرد.سرگیجه.تهوع و استفراغ از عوارض این دارو میباشد که به مرور علائم کاهش می یابد.


  • غزل | 1399/08/02

   با سلام بعلت مشکلات روده و علائم ibsیکسالی هست مبورین ( روزی ۱عدد قبل از صبحانه) و بوپروپیون ( ۱عدد بعد از صبحانه) مصرف میکنم...اخیرا دچار پف چشم بخصوص در پلک چشم چپ شده ام ؛ ممکنه از عوارض این یکسال مصرف داروها باشه؟ متشکرم

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام خیر


  • کیانا | 1399/08/01

   با سلام بی حسی صورت و حرکت نکردن عضلات ان میتونه از عوارض قرص مبورین باشه؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   بله از عوارض دارو می تواند باشد.. بهتر است مصرف مبورین را ادامه ندهید..


  • مهری ندادی | 1399/08/01

   سلام منیک ساله مبورین میخورم والان قطعش کردم وحالا دل درد دارم ایا من باید این دارو را تا اخر عمر بخورم. در ضن ۷ سالم هست دوکسپین میخورم .روده تحریک پذیر وعصبی دارم واغلب ماهی یک بار چند روز تب بالای ۳۸ میکنم

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   بهتر است از مصرف طولانی مدت آن اجتناب کنید و از داروهای جایگزین استفاده کنید..


  • جواتی | 1399/07/30

   سلام،خسته باشید،لطفامیشه جواب سوال منوبدیدموقع غذاخوردن احساس خفگی وسبکی سرشدیداحساس پیدامیکنم،ازهمین قرص مبورین میباشد

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام بله جزء عوارض این دارو می باشد


  • فریده | 1399/07/28

   با سلام در عرض ۲-۳ ماه وزنم دائم داره کم میشه ۴ کیلو ، علاوه بر مبورین ۲۰۰ لوتیروکسین ۵۰ هم میخورم علتش میتونه قرص باشه ؟ ممنون از پاسختون

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   کاهش وزن ناگهانی یک علامت هشداراست.
   ان را جدی بگیرید و حتما به یک متخصص داخلی مراجعه نمایید.


  • نیما | 1399/07/21

   با سلام من چند ساله که نفخ دارم اما چند ماهه که سرکار رفتم و نفخ ام شدید تر و غیر قابل کنترل شده این قرص موثر هست دایمتیکون و مترو نیدازول و هر دمنوشی که بگین استفاده کردم فایده نداشته خواهش میکنم کمک ام کنید

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بهتر است به پزشک مراجعه کنید.به احتمال زیاد ibs دارید.
   مبورین و کلوفک و صد البته کاهش استرس مفید است.


  • پوريا | 1399/07/21

   با سلام من 4 روزه اين قرص دكتر بهم داده جهت IBS ولي دچار نفخ شديد و اسهال و دلپيچه ميشم از عوارض قرص هست تشكر راهنمايي كنيد

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این عوارضی که وجود دارد، بیشتر از علائم خود بیماری سندرم روده تحریک پذیر میباشد تا دارو


  • عادل | 1399/07/17

   سلام من بچه شیرمردان این داروضررواسه بچه نداردممنون اگه راهنمایی کنید

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   مطالعات کافی در شیردهی انجام نشده در صورت داشتن علایم گوارشی با احتیاط مصرف دارو را ادامه دهید..


  • عادل | 1399/07/17

   سلام خسته نباشید من مشکل عصبی دارم این داروواسم تجویز کرده دکترایاتاثیری دارد؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   در صورتی که مشکل گوارشی شما جنبه عصبی داشته باشد این دارو برای شما کاملا مناسب است..


  • Vanil | 1399/07/16

   سلام من وقتی مب اکتو میخورم خوابالود میشوم و حالت تهوه دارم.....ایا از عوارض ان است

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام بله جزء عوارض این دارو می باشد


  • عیرضا معتمد فر | 1399/07/12

   کپسول امیک وتامسو لوسین مصرف می کنم لطفا بفرمائید تداخل داروئی دارد با مب اکتو 200

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   نه تداخل نداره


  • اراسته | 1399/07/11

   سلام شوهر من دیالیزی هستن چند وقته بعد از دیالیز درد شدید شکمی دارن الان دکتر براش مبورین تجویز کردن بنظرتون خوبه ما تو روستا هستیم دسترسی به دکتر خیلی سخته برامون تو اوضاع کرونا ممنون از راهنماییتون

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام مبورین یک داروی ضد اسپاسم دستگاه گوارش است که در درمان سندروم روده تحریک پذیر (IBS) و مشکلات مشابهی نظیر کولون تحریک پذیر مزمن ، یبوست اسپاسمی ، کولیت مخاطی و کولیت اسپاسمی به کار می رود.


  • احمد | 1399/07/06

   باسلام وخسته نباشی بنده به علت ناراحتی گوارش واسهال به دکترمراجعه کردم بعدازیکسری آزمایشات دکترواسم قرص مبورین وبیسامین برام تجویزکردن قرص مبورین نیم ساعت قبل ازهروعده غذایی وقرص بیسامین بعدازهروعده غذایی ،ایااین دوقرص باهم مشکلی ایجادنمیکنندباتشکر

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام خیر هر دو میبایست جهت رفع مشکلات فوق استفاده شود


  • ماهرخ | 1399/07/06

   سلام برای مادر من 77 ساله بخاطر افسردگی بوپروپیون (ولبن) تجویز شده. و بخاط ibs هم باید مبورین استفاده کنن. آیا استفاده این دو یا هم مشکلی نداره؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام مصرف همزمان بلامانع است


  • Somaye | 1399/07/02

   مبورین رو دکترم برام نوشته منتها بعداز خوردنش دچار دل درد میشم البته نمیدونم چون همزمان با دوران پریودی این دارو برام تجویزشده آیا ممکن هست دل درد من مال قرص باشد.ویبوست هم دارم

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام بله علایم گفته شده جزء عوارض این دارو می باشند


  • حمید | 1399/07/01

   خداقوت مدت زیادی ه سندروم از نوع یبوست دارم میبورین کارآیی داره ؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   یبوست میتواند یک بیماری مستقل و یا از عوارض بیماری های دیگر باشد.
   بهتر است به یک پزشک مراجعه نمایید تا ابتدا علل یبوست را بررسی نماید و سپس درمان متناسب با ان انتخاب شود.


  • حسن | 1399/06/31

   سلام یک سال قبل دچار سر ما خوردگی شدم رفتم دکتر گفت اضطراب داری بع از یک روز دچار نفخ شکم و اسهال شدم تا جایی که روزی ۵و۶ بار دفع مدفوع شل و آبکی دارم یکم استرس دارم و یبوست ندارم اصلا داروهایی که تجویز شده مبورین مترونیدازول دایجستیو کلیدینوم سی دایمتیکون که متاسفانه جواب ندادن حالت تهوع گاهی با استفراغ میاد سراغم تا اینکه دکتر بیسامین و پودر لاکتول تجویز کرد تا یک ماه خوب شدم ولی بعد از تمام شدن داروها دوباره به حالت قبل برگشتم الان هم دکتر کلوفک نوشته خواستم بدونم مشکل من روده تحریک پذیره یا چیزه دیگس در ضمن کلونوسکوپی هم انجام دادن مشکلی نداشتن روده هام با تشکر از راهنماییتون

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   با احتمال بالا جنابعالی مبتلا به IBS هستید.استرس های خود را کاهش دهید.
   در کنار کلوفک بهتر است از یک پروبیوتیک نظیر پودر لاکتول هم استفاده نمایید.


  • با سلام و خسته نباشید | 1399/06/31

   بنده مدت زیادی هستش که مشکل گوارشی دارم، گاهی اوقات که فیبر یا سبزیجات مصرف میکنم دل پیچه و اسهال و گاهی اوقات هم یبوست دارم، به تشخیص پزشک که گفتن ibs هستش از مبورین استفاده میکنم، منتها دچار یبوست شدید نه از لحاظ زمانی بلکه از لحاظ سفتی شدم، میخواستم ببینم از عوارض مبورین ممکنه باشه

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   اگرچه اختلالات گوارشی از عوارض داروی مبورین میباشد اما به نظر میرسد که یبوست شما ناشی از بیماری IBS شما باشد.این بیماری ناشی از استرس و .. بوده و شامل دوره های یبوست و اسهال میباشد.میتوانید از داروهای مسهل استفاده نمایید.


  • علی | 1399/06/29

   سلام چندساله به علت Ibs قرص مبورین مصرف میکنم .اخیرا احساس گیجی میکنم.ایا از عوارض مصرف این قرصه

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   این عارضه چیزی نیست که بعد از چند سال بروز کنه . اگر قرار بر بروز این عارضه هم باشه در اوایل مصرف بروز میکنه


  • حسن | 1399/06/29

   با سلام خسته نباشین من تقریبا یکساله که شکمم نفخ داره گلاب به روتون روزی ۵ و ۶ بار دفع مدفوع شل دارم حتی مدفوع توو سنگ توالت خودش سُر میخوره دور از چسبندگی رفتم کولونوسکوپی انجام دادم روده هام مشکلی نداشتن دکتر برام بیسامین و پودر لاکتول تجویز کرد یک ماه استفاده کردم نفخ شکمم و اسهالم خوب شد وقتی دارو ها تموم شد باز به حالت قبلی برگشتم حالا هم دکتر کلوفک ۱۳۵ خارجی تجویز کرده میخواستم بدونم مشکلم چیه دقیقا ایا کلوفک موثره یا ن؟ خواهشا راهنماییم کنین با تشکر

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   آیا همیشه فقط مشکلتون اسهاله یا گاهی اوقات دچار یبوست هم میشید؟ استرس هم دارید یا خیر؟
   اگر سندروم روده تحریک پذیر باشه بله کولوفک بسیار موثر هستش .
   میتونید از فمی لاکت هم استفاده کنید به صورت روزانه و از محصولات لبنی پروبیوتیک استفاده کنید.


  • حسن | 1399/06/26

   سلام خسته نباشین خواستم بدونم مصرف همزمان کلوفک۱۳۵ و بیسامین مشکلی ندارد؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام خیر مشکلی ندارد


  • حسن | 1399/06/26

   سلام خسته نباشین خواستم بدونم مصرف همزمان کلوفک ۱۳۵ و بیسامین مشکلی ندارد؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام خیر مشکلی ندارد


  • امیر | 1399/06/25

   سلام سندروم روده تحریک پذیر دارم + هر چند روز یکبار ناخوداگاه استرس میاد سراغم و برخی اوقات هم به خاطر همین استرس اسهال هم میشم و ضعف بدنی دکتر برام مب اکتو200 و نوتریپتلین تجویز کرد ولی من قبل از این پوکساید 5 میخوردم به نظرتون پوکساید رو باس کنار بزارم؟ ممنون میشم پاسخ بدهید

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بهتر است داروهای جدیدی که تجوز شده را مصرف نماید و پزشک خود را در جریان مصرف کلردیازپوکساید قرار دهیذ تا به تدریج دارو را قطع نماید.


  • هومن دهکردپور | 1399/06/22

   سلام خسته نباشید. من چند سالی هست که وقتی از خونه بیرون میرم شکمم کار میکنه و این به دلیل استرس هست چه کار باید کنم . و ایا مبورین فایده ای هم دارد؟؟ و تا چه زمانی باید از این دارو استفاده کنم؟؟؟ ممنون میشم اگه جواب منو بدید.

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   اگر این اتفاق به دلیل استرس رخ میده اول باید استرس درمان بشه و برای این منظور قرص کلردیازپوکساید 5 موثر هستش که شبی یک عدد میل بشه . قبل از صبحانه هم یک عدد کلیدینیوم سی


  • بیژن | 1399/06/22

   ۳ماه قبل عمل تنگی کانال داشتم .مجددا یک ماه قبل تکرارشد.به علت مشکوک به التهاب درمحل عمل ' آنتی بیوتیک تزریقی(انفوزیون) وخوراکی تجویزشده جناب دکترشبها یک عدد(گاباپنتین۳۰۰) نیز تجویز شد.شب گذشته نداشتم بخورم. اصلانخوابیدم ودر شکم صدا میشنوم .عنایت میفرمائید چه کنم؟ بااحترام

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   چون شما عمل جراحی داشتیبد باید با پزشک معالج خودتون مشورت کنید . اما تا حدی این موضوع طبیعیه و با گذشت زمان رفع میشه


  • قلیزاده | 1399/06/17

   سلام خسته نباشید من چندساله که یبوست شدیددارم حتی بعضی وقت ها هم ترشح چرکی رنگ همراه با خون و بعضی وقت ها فقط ترشح دارم شکنم هم دیر به دیرکارمیکنه رفتم دکترقرص مبورین ۲۰۰بهم داده آیا من باید استفاده کنم یا نه

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   طبق دستور پزشک خود دارو را مصرف نمایید.


  • شلر | 1399/06/06

   سلام خسته نباشید.حدود یک سالو نیمه که اسهالی دارم بعضی روزا ۶ الی ۷ بار دستشویی میرم وا بعضی روزا کتر میرم که اسهالی بعضی مواقع ابکی وا لجزوا بعضی مواقع خمیری،کاهش وزن نداشتم،ازمایش نمونه گیری.کولونوسکوپی کلا نرمال بودم،الان دکتر بهم موربین تجویز کرده امکانش هست که خوب بشم دکتر زیاد رفتم اما هر داروی که تجویز میکنن بعد اتمامشون باز دوباره اینطوری میشم میشه لطفا رهنمایی کنید که مشکل من دقیق چی میتونه باشه،ادم استرسی و عصبانی زیادی نیستم عصبی میشم اما زیاد نه حتی خیلی شادو شنگول هم هستم

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   مبورین داروی مناسبی برای درمان اسهال می باشد البته به شرطیکه اسهال ناشی از سندرم روده تحریک پذیر ( IBS) باشد..


  • علی | 1399/06/06

   سلام حدود دوماه اسهال دارم بعضی از اوقات در هفته دو روز قطع میشه ولی بعدش دوباره اسهال دارم مخصوصا صبح ها دکتر بهم مبورین200 داده آیا تاثیری داره، الان چند روزه مصرف میکنم هیچ افاق خاصی پیش نیامده لطفا راهنمایی کنید

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   در صورتیکه اسهال شما تنها به دلیل سندرم روده تحریک پذیر باشد مبورین داروی موثری برای کنترل آن است..


  • هادی | 1399/06/01

   سلام من نزدیک 1 سال هست دل درد های شدید دارم هر 15 روز یکبار میگیره و 3 روز طول میکشه خوب شم دکتر کلوفک تجویز کرد تو یک ماه استفاده کردم خوب بودم حالا تموم شده دوباره دل دردم برگشته چیکار باید انجام بدم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   سلام . مجددا کولوفک رو مصرف کنید


  • علیرضا | 1399/05/29

   من چند ساله ibs دارم ، مشکل اصلی من عدم تخلیه کامل هست یعنی مدفوع خارج میشه ولی کامل پاکسازی نمیشه و باید کلی فشار بیارم به خودم و گاهی تا یک ساعت و حتی بیشتر در توالت میمونم قرص هایی که جواب نداده بهم : کلدینیوم سی مبورین کلپرمین فقط یه ضد افسردگی به نام کلومی پرامین بهم جواب داد و دردهای شکمیم رو آروم کرد ( بدون بازگشت ) واقعا کلافه شدم چرا عدم تخلیه من حتی 1 درصد هم بهتر نمیشه شما چه توصیه ای دارید ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام شاید نیاز باشد با مراجعه به پزشک تشخیص های افتراقی انجام شود. توصیه های کلی  شامل این موارد می باشد: استفاده از مواد غذایی با فیبر بالا(شاید حتی لازم باشد با تجویز پزشک از ملین های با عوارض جانبی کم طولانی مدت استفاده کنید)، مصرف کمتر کافئین، مصرف کمتر غذاهایی که باعث تولید گازدر دستگاه گوارش می شوند مثل کلم. انجام منظم ورزش و کنترل استرس


  • سحر | 1399/05/29

   سلام خسته نباشید من یه سوالی داشتم ممنون میشم جوابمو بدین پدرم مشکل کبد دارن شکم و پاهاش ورم کرده بودن دکتر چندتا قرص نوشتن که یکیش کولومب ۲۰۰ هستش یکیش اسپیرونولاکتون یکیشم فوروزماید ۴۰ هست چند روزیه حالت تهوع و بی اشتهایی دارن ممکنه که از اثرات این داروها باشه

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام بله جزء عوارض مبورین می باشد


  • مهدی | 1399/05/28

   مصرف قرص مبورین و بیسموت و کپسول امپرازول با هم در وعده مشکلی ندارد؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر
   امپرازول را صبح و ناشتا میل نمایید.


  • رضوان | 1399/05/28

   سلام،این دارو برای شقاق مقعد تاثیری داره؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر


  • امید | 1399/05/27

   سلام من بیرون روی دارم صبح ها چند بار قرص کلردیازپوکساید ۵ مترونیدوازل فامتیدین وقرص میکروب معده رو زیاد میکنه همه رو خوردم جواب نداد الان مبورم ۲۰۰ داده بنظر تون جواب میده

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   با توجه به تجویز پزشک، احتمالا شما فرد مضطرب و یا پراسترسی میباشید.
   شرط اول درمان ، کاهش اظطراب و استرس های روزمره است.
   مبورین کمک کننده خواهد بود.


  • Hadi | 1399/05/25

   سلام آیا سندروم روده تحریک پذیر درمان قطعی دارد؟ یا همیشه باید دارو مصرف کرد

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   سلام . معمولا مصرف دارو همیشگی هستش


  • Pooya | 1399/05/14

   سلام خسته نباشید همسر بنده یه مدت درد معده و ورم معده داشتن به خاطر برنامه غذایی اشتباه و استرس زیاد رفتیم دکتر و ۴تا قرص بیسموت و مبورین و مترونیدازول و یه قرص ضد افسردگی سیتالوپرام تجویز کردن الان ۲ تا مورد هست که اگه راهنمایی کنین و یه نظر بدین ،ممنون میشم ۱-این که ضد افسردگی رو خودمون حذف کردیم،چون مشگلات داره حل میشه و ایشون فاصله میگیره از استرس به نظرتون اشگالی نداره ۲-کلا ۲ روزه این قرصا استفاده میشه که حالت تهوع و یکبار بالا اوردن که قبلا نبود و درد شدید معده و ورم معده باید با دکتر درمیون بذاریم یا این که ،یه مدتی رو منتظر بمونیم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   توصیه میکنم یک دوره سیتالوپرام را مصرف کنند.
   عوارض اکثرا مربوط به مترونیدازول است که به تدریج رفع میشود.


  • زینب | 1399/05/14

   سلام داروخانه رو بسته این قرص نوشته روزی دوعدد ..زمانش مشخص نیس؟؟قبل غذا یا بعد غذا خوردنش فرقی نداره؟؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
    یک قرص ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پیش از هر وعده غذایی مصرف شود


  • مینایی | 1399/05/13

   سلام. ببخشید من حدود یک ساله برای ibs داروی مبورین 200 می خورم. تازگی سر یکی از زانوهام حالت جوش و کهیر زده و مدام می خاره. بعضی وقتا شدت دونه ها و خارش کم میشه و از بین میره و بعضی مواقع بر می گرده. می خواستم ببینم به این دارو مربوط میشه یا دلیل دیگه ای داره؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
    واکنش‌های حساسیتی از عوارض این دارو میباشد.اما معمولا در اوایل مصرف دارو بروز میکند.


  • محسن | 1399/05/12

   من مدتیه که معدم بهم ریخته اشتهام کم شده وزنم پایین اومده دکتر بیشتر وقت ها معده درد یا سوزش معده رو دارم بیرون رویم هم کم شده وقتیکه عصبی میشم بدتر میشه مشکلم.خیلی اذیتم دکتر ایا قرص مبورین استفاده کنم تاثیری داره.چون دکتر هم که میرم فاموتین مینویسه یا با امپولی موقتا واسه یک روزی خوب میشم ولی دوباره...

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   با توجه به طولانی شدن علائم میبایست زیر نظر پزشک دوره درمان را تکمیل بفرمایید


  • پریسا | 1399/05/12

   سلام خسته نباشید من ۲۷ سالمه دو سالیه که اسهالم چند بار رفتم دکتر قرص بیسموت ساب سیترات ومبورین برام تجویز کردن والان بدنم کلا میخاره و حساسیت نشون داده‌ . اثر دارو هستش؟ داروم خوردم رو اسهالیم تاثیری نداشت شما پیشنهادی دارید برام ممنون

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام در صورت حساسیت باید مصرف دارو قطع و برای جایگزینی با پزشک مشورت کرد


  • کاربر | 1399/05/09

   سلام،خسته نباشید. من یه مدت ورم مری داشتم،نزدیک سه ماه غذای درستی نتونستم بخورم.ده کیلو لاغر شدم.به دلیل مصرف قرص ها و ملین های زیاد هم یبوست مزمن گرفتم.دکتر مبورین۲۰۰ بهم داده.که باعث میشه غذا راحت تر از رودم عبور کنه.کنارش دمنوش رازیانه و غذاهای فیبر زیاد و آب استفاده دارم. ولی تا قرص و قطع میکنم،یبوست حاد برمیگرده. یکماهه استفاده کردم.بنظرتون چه موقع بفهمم که قرص لازم نیست؟ یعنی باید اسهال شد.یا دفع راحت!؟ و اینکه این کپسول نفخ میاره؟ لطفا راهنماییم کنید.ممنون

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   در صورتی که مصرف قرص باعث دفع راحت در شما می شود آن را ادامه دهید..
   این دارو باعث نفخ نمی شود بلکه آن را درمان می کند..


  • دنیا هستم | 1399/05/08

   من یبوست دارم گروه خونی ام B هست ...و دکترم به من این دارو رو داده ومن معده درد شدید گرفتم

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام احتمال بروز این مشکل با این دارو کم است به پزشک خود اطلاع دهید


  • عبدالله | 1399/05/02

   من کراتین یک کم بالا است و ودکتر فوق تخصص به من مبورین روزی ۳ بار قبل صبحانه و نهار وشام تجویز کرده .ایا خوردنش برای من ضرر داره یا نه در ضمن تحت نظر دکتر کلیه هم هستم. کراتینم ۱/۷

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   این دارو محدودیت مصرف در بیماران با کراتین بالا ندارد..


  • اقو بهرام | 1399/05/02

   با سلام بنده ۲۰ سال اسهال دارم حالا شدید تر شده یکماه پیش دکتر رفتم قرص تیدازول و افلوساسین بهم داد که فقط تیدازول رو ۲۰ عدد خوردم خوب شدم حالا بازم اسهال دارم روزی ۶ بار حداقل حالا قرص مب اکتو برم تجویز شده و سیپرو ایا مب اکتیو ۱۳۵ بخورم چونکه عوارض زیادی دارد و میترسم تا حالا نخوردم در ضمن سوزنIVIG هم میزنم کلا همش عفونت دارم باتشکر

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   هر داروئی عوارض خود را دارد ولی تا زمانی که مصرف نشود نمی توان گفت چه عوارضی در شما ایجاد می کند..
   با توجه به شرایط ذکر شده این دارو برای شما مناسب است و مصرف آن را شروع کنید..


  • شیرین قایممقامی | 1399/05/01

   با عرض سلام مدت 7 روزست که این دارو را با تجویز پزشک متخسس (علاوه بر پرو بیوتیک)جهت کنترل عود روده تحریک پذیر شروع نموده ام.بعد از 2-3 روز بهبودی 50 در صد و اکنون 70 در صد در اسهال و خصوصا درد و دل پیچه حاصل شده.اکنون خارج از کشورم و یادم نیست که آیا بعد از 10 روز باید باز ادامه دهم حتی اگر بهتر شدم . از پاسختان ممنون خواهم شد. با احترام

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام خیر مصرف این دارو کوتاه مدت نیست. و باید در خصوص قطع آن از پزشک معالج اجازه بگیرید


  • حدیث | 1399/05/01

   با سلام. من چند سالی هست که درگیر IBS هستم. در مدت پریود درد بسیار شدیدی که روده هام دارم که فقط با دفع کمی تسکین پیدا میکنه که البته دفع هم با فشار و درد شدید روده ها همراه هست. پزشک بهم مبورین تجویز کرد اما با خوردن اولین کپسول دردم شدیدتر شد و کل شکمم شب تا صبح درد وحشتناکی داشت و حس گرفتگی و انسداد روده داشتم. به نظر شما مشکل من چیه و چه درمانی داره؟ آیا مصرف مبورین قطع کنم؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام یکی از درمان ها در این موارد مبورین است که در صورت عدم تحمل باید به پزشک اطلاع دهید


  • محمد | 1399/04/24

   با سلام به علت بیماری IBS چهار شب هست که کپسول مبورین مصرف میکنم و چهار شب هست که اصلا خوابم نمیبره آیا به علت مصرف این قرص هست؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   از عوارض این دارو میباشد.
   به مرور رفع میشود.


  • زهرا رسولی | 1399/04/23

   سلام من درد معده دارم خیلی شدید از دوران بارداری بوده اول کم بود ولی بعد زایمان خیلی بیشتر شد ب طوری شده هر روز میرم دکتر بهم ی مسکن باسرم ممیزنن یا امپول میزنن خوب میشم دوباره فرداش شروع میشه دکتر رفتم اندوسکوپی کرده نمونه برداری کرد ازمایش گرفته گفته غده خوش خیم بوده ولی بازم درد دارم وقتی میگیره امون ازم میبره عین زنای زایمان میکنن ناله اسمون برمیداره ب نظر شما چ کار کنم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلم
   حتما تحت نظر یک فوق تخصص گوارش قرار بگیرید و خوددرمانی نکنید.


  • بلورى | 1399/04/22

   سلام پزشك معالج براى من داروى كلوفك تجويز كردند،از داروخانه نمونه خارجى را درخواست كردم، كپسول كلوگارد برايم ارسال كرده اند و گفتند محصول فرانسه است. آيا كلوگارد مشابه كلوفك است؟؟؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام داروی مذکور عصاره نعنا فلفلی بوده و جهت جایگزینی با کلوفک (مبورین) باید با پزشک مشورت بفرمایید


  • فاطمه | 1399/04/19

   اهان،با مصرف این قرص احساس میکنم نبضم ضعیف ميزنه،به نظرتون برم پیش متخصصم دوباره؟چيکار کنم؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   کاهش ضربان قلب از عوارض این دارو است.. در صورت تداوم آن مصرف دارو را قطع کنید..


  • کریمی | 1399/04/18

   سلام ببخشید من دختری۲۴ساله هستم از ایام عید ب طور ناگهانی بالااوردم و دل پیچه بالاتر از ناف گرفتم که تالان رهایم نکرده وزنم کاهش پیدا کرده و اشتهام خیلی کم شده دکترای متخصص گوارش حیلی رفتم وقرصهای متقاوتی مصرف کردم و ازمایش هم دادم فقط کمی عفونت روده معده بود ولی بهبود نیافتم وکمتر شده ولی خوب نشده وقرص مبورین و نولپازا تجویز شده.میخاستم بدونم این دل پیچه ازچیه

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام پیداکردن علت این مشکل شما فقط با انجام اقدامات تشخیصی توسط پزشک متخصص امکان پذیر است


  • فاطمه | 1399/04/17

   دکتر برای مشکل معدم که خیلی اذیت داشتم تجویز کردن،الان که ساعت 10:57 شب هست 20 دقیقه پیش همراه غذا خوردم،بعدش تنگی نفس بدی گرفتم احساس کردم الان نفسم قطع میشه و بعدش تپش قلب افتادم چند ثانیه بعد آروم شد به خاطر عوارض قرص هست؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این موارد از عوارض شایع دارو نمیباشد.
   بررسی کنید ببینید ایا با خوردن قرص در وعده های بعدی هم دچار این علائم میشوید؟


  • محمد | 1399/04/15

   با سلام اين قرص رو من ديشب مصرف كردم بي خوابي استرس سرگيجه احساس كردم تمام رگ سرم تادماغم ميخاد بتركه فشار اومده روي ده لطفا راهنمايي كنيد من فقط بخاطر سرفه وعفونت گلو رفتم اين وچندتا قرص ديگه بهم داده بهم ريختم

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   مطمینید کرونا ندارید ؟


  • فاطمه رفیعی | 1399/04/14

   باسلام 45سال دارم و15ساله افسردگی دارم 4ساله بوپروپیون بوسپیراکس دوکسپین سرترالین وگاباپنتین ونمیدونستم که یه قرص شوهرم بهم میداده وحالا فهمیدم متادون روزی 3عد 20میلی یاتاهشتاد میلی گرم .حالا چه صلاح میدونین بر پیش روانپزشک .ممنونم راهنماییم کنید وحالم خیلی بده انگا برگشت کرده افسردگیم ممنونم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله عزیرم حتما به روانپزشک مراجعه کنید


  • ناشناس | 1399/04/14

   باسلام من دارم کپسول مبورین استفاده میکنم اما تو مدفوعم خون بیشتر شده وسمت چپ شکمم درد داره

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   علت دفع خون باید مشخص بشه 


  • بهنام | 1399/04/07

   با سلام و احترام.۴۵ سال دارم.درد زیر ناف فقط شبها اذییتم میکنه.یه دوره هست یه دور هم خود بخود قطع میشه.‌وقتی تنش عصبی دارم میاد سراقم.بعضی از دوره ها شدیده به طوری که وقتی از این پهلو به اون پهلو جابجا میشم تیر میکشه و از خواب میپرم.متاسفانه طبق تشخیص روانپزشک من وسواس بیماری دارم و این کار رو خرابتر کرده.پیش فوق تخصص رفتم مبورین و کلیدینیوم سی نوشت.چند روزه که خوردم خیلی فرقی نکرده.به نظرتون تشخیص درسته.ممنون میشم راهنمایی کنید.

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله به نظر بنده تشخیص درسته 


  • حسينى | 1399/04/05

   سلام وقت بخير. قرص مبورين رو بعد از چهار روز استفاده به صورت دو بار در روز ميشه يهو قطع كرد؟ اگر نه به چه صورت بايد باشه؟ ممنون از پاسخگويى شما

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   قطع ناگهانی مصرف این قرص مشکلی ایحاد نمی کند..


  • علی | 1399/04/03

   سلام قرص کلوفک خارجی ساخت اسلووانی بهتر است یا نمونه داخلی ان

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   هر دو دارای ماده موثره یکسان میباشند.ممکن است داروی خارجی از کیفیت بهتری برخوردار باشد.


  • zahra | 1399/04/02

   سلام من مدتی بود که درد شکم داشتم و اسهال بودم به پزشک مراجعه کردم برام قرص مترانیدازول و مبورین تجویز کرده که هر دوتاش باید هر ۱۲ ساعت مصرف بشن که من یکیش ساعت ۹ شب یکیشم با فاصله دو سه ساعت بعد از اون مصرف میکنم الان از صبح انگشت شصتم هی خود به خود تکون میخوره خواستم ببینم از عوارض این قرص هاست باید مصرف این دارو قطع کنم؟؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر از عوارض مبورین نیست.
   ممکن است دچار استرس شده باشید.


  • Zahra | 1399/03/30

   سلام دکتر این دارو برام تجویز کرده .منتها نوشته هر ۱۲ ساعت .الان که پیامها رو خوندم ظاهرا باید قبل از غذا خوردش حالا من ۱۲ ساعت بخورم یا قبل از وعده های اصلی که ناهار و شام هست؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام بهتر است نیم ساعت قبل نهار و شام مصرف شود


  • مریم رنحبر | 1399/03/30

   سلام من سال ۹۵ دچار یبوست شدید شدم بعد از کولونوسکوپی گفتن رودههام تنبله متاسفانه با دارو‌درمان نشدم و تبدیل به شقاق و بیرون زدگی شد الان دو سه ماهی هست وضعیتم بدتر شده پیش فوق تخصص داخلی رفتم مب اکتو قبل از شلن و پنتاپرازول قبل از صبحانه و فلوکسیتین بعد از ضبحانه تجویز کر د الان ۲۰‌روز مصرف می کنم وضعیتم بهتر نشده و بیرون زدگیم تشدید شده ایا این قرص ها خود باعث یبوست می شوند و چکار کنم ممنون

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام مبورین ممکن است باعث یبوست شود ولی در مجموع شما میبایست از داروهای مسهل استفاده بفرمائید


  • محمد | 1399/03/28

   سلام من ۵۲سال دارم خیلی نفخ شکم دارم بازندگی آپارتمانی بااین نفخ زیاد چکار کنم هرچیزی میخورم مشکل دارم لطفا یه داروی برای این مشکل معرفی کنید. باتشکر

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام از قرص دایمتیکون و یا قطره زیزه می توانید استفاده کنید


  • حسین | 1399/03/27

   با سلام دکتر من مشکل نفخ و یبوست و درد شکمی دارم و سنم 23 سال است و دکتر به من قرص مورین 135 تجویز کرده و وقتی مصرف میکنم علائم درد شکم و نفخ خوب میشود اما وقتی قطع میشه دارو دوباره علائم برمیگرده و دو ماه است که مصرف میکنم اگر مصرف قرص مورین رو ادامه بدم خطرناک نیست ممنون

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با لام
   مهمترین عامل در رفع علائم جنابعالی کاهش استرس و اضطراب میباشد.
   میتواند مصرف دارو را ادامه دهید.


  • الینا | 1399/03/25

   سرخود امپرازول و کیلنودیوم سی مصرف کرد.به دکتر معده مراجعه کردیم وآندوسکوپی انجام دادن و گفتن خداروشکرمشکلی نداره و گفتن که مادرتون مشکل اعصاب داره وافسرده هستن.ماداروهای ایشونو مصرف نکردیم و به دکتر دیگه ای مراجعه کردیم ایشون قرص های:مبورین،لگزاتال،کلنودیوم سی و یه قرص ویتامین تجویز کردن(البته مادرم داروی فشار مصرف میکنن)حالا تو عرض این ۵ روز که این قرص هارو مصرف میکنن فقط دچار بی حالی و کسلی و خواب آلودگی هستن و فقط میخوابن و کم غذا شدن.اینا به چه دلیلی میتونه باشه؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   کلیدینیوم سی این حال رو ایجاد میکنه
   بعد 10 روز بهتر میشه
   میتونن هم فقط شبی 1 عدد بخورن


  • لیلا | 1399/03/23

   باسلام لیلا شاهنوازی هستم من چند روزه از داروی مب اکتومبورین استفاده می کنم و سر درد شدید دارم لطفا اگه میشه منو تو این مورد راهنمایی کنید با سپاس فرا وان

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام سردرد از عوارض دارو میباشد که در صورت شدت و ادامه میبایست با پزشک مشورت کرد


  • | 1399/03/22

   باسلام من ۲سالی هس کولیت عصبی روده دارم جدیدا باتشخیص دکتر وآندوسکوپی ورم معده هم دارم ولی متاسفانه چون به دکتر مراجعه کردم الان بایه حجم زیادی ازداروروبرو شدم اولی قبل ازآندوسکوپی برام مبورین ۲۰۰اس امپرازول ۴۰ کلدنیوم سی بیسموت ایمی پرامین ۱۰ نوشت دکتردوم بعدازانجام آندوسکوپی برامنولپازا فاکسی رین ۲۰۰ کلپرییس فلوکستین۱۰پروپراتد نورتریپتیلین۱۰ وبیسموت نوشت الان موندم کدوم رومصرف کنم هردوش یکی یامخلوطی ازشون لطفا راهنمایی کنیددرضمن علائم یبوست گاهی اسهال ریفلاکس خلط گلو دردزیردنده راست که معمولا تیرمیکشه به پشتم وخستگی وبی حالی دفع شدیدمخاط روده که تنها علامتی که با نسخه اول رفع شدفقط همین بود

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   از آنجا که شما مبتلا به IBS هستید درمان این بیماری فقط به صورت علامت درمانی می باشد.. مبورین داروی مناسبی برای مشکل شماست. در کنار آن می توانید از نورتریپتیلین و کلیدینیوم و نولپاز و بیسموت ( در صورت علایم اسهال ) استفاده کنید..


  • نرگس | 1399/03/19

   سلام خسته نباشید من هم دچار شقاق می هم بواسیر متاسفانه یبوست شدید هم دارم که بدون دارو دفع ندارم. توی معده همیشه سنگین حس میکنم یه توپ بزرگی تو شکمم آندوسکوپی شدم گفتن مشکل عصبی دارو اعصاب هم که میخورم یبوست می وحشتناک اینقدر اذیت شدم در این سالها که بعضی اوقات وسوسه میشم که دست به خودکشی بزنم از زندگی بریدم شوهر وفرزندم از این مووضع رنج میبرند تو رو خدا کمکم کنید وقتی شربت ملین میخورم مدفوم حالی چرب وباریک میشه وفشارز یاد دارم برای دفع وسواسی بدتر میشه چند سال پیش کولونوسکوپی شدم مشکلی نداشتن جر شقاق دکتر گفتن نیاز مجدد نیست برای کولونوسکوپی تو رو خدا کمکم کنید خسته هستم التماس میکنم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   یبوست مشکلی است که بسیار از افرد جامعه درگیر آن هستند.
   من گمان میکنم برای افزایش کیفیت زندگی خود قبل از درمان یبوست، در هر شهری که هستید یک متخصص اعصاب و روان حاذق پیدا کنید،نوبت بگیرید و چند جلسه ای با ایشان صحبت نمایید.مشکل یبوست و ناراحتی شدید خود از مساله یبوست و تمام نگرانی های خود را با ایشان درمیان بگذارید.مطمئن باشید روزهای بهتری را پیش رو خواهید داشت.
   شما نیازمند دریافت داروی اعصاب(که کمترین یبوست را داشته باشد) و داروی مسهل و ملین میباشید.


  • عاطفه | 1399/03/19

   سلام ببخشید من دکترم قرص مبورین ۱۳۵ را گفته نیم ساعت بعد از ناهار وشام بخورم آیا تجویزشون درسته ؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   نیم ساعت قبل از وعده غذایی میل نمایید.


  • محمد | 1399/03/19

   با سلام.بجای قرص مبریکس از چه دارویی میتوان استفاده کرد؟ضمنا مبورین ۱۳۵ پاسخگو نیست.

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سام
   پزشک تعیین کننده داروی جاگزین میباشد اما هیوسین هم یک داروی ضد انقباض با کارایی تقریبا مشابه میباشد.


  • مژگان | 1399/03/19

   سلام وقتتون بخیر دکتر برام قرص مبورین 200 نوشته و دستور مصرفش هر 12 ساعته ولی من به خاطر شرایط کاریم وعده های اصلی غذاییم صبحانه و نهار است نهار رو معمولا ساعت 3.5بعد از ظهر میخورم و دیگه بعدش شام نمیخورم با توجه به اینکه مبورین رو باید 20دقیقه قبل از غذا خورد الان نمیدونم چطوری مصرفش کنم چون فاصله بین صبحانه و نهار من 8 ساعته ولی دستور مصرف دارو هر 12 ساعته ممنون میشم راهنماییم کنین.

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   اشکالی ندارد.دارو را نیم ساعت قبل از صبحانه و نهار میل نمایید..


  • Azadeh | 1399/03/17

   سلام وقتتون بخیر من ۵،۶ روز میشه شکم درد تو همه قسمتای شکمم داشتم که به پهلوهام گهگاه کمرمم زد عضله های شکمم میگرفت بعد آروم میشد،باد گلو هم بعضی اوقات زیاد دارم مخصوصا بعد هر چی که میخورم دکتر بهم گفت بحث من گوارشیه و تحریک پذیری روده رخ داده، دو نوع قرص داد مبورین۱۳۵ و کلینیدیوم سی ،نسبتا آرومترم کرده قرصا ولی نگرانم بیماری خطرناکی نیست؟ همین داروها درسته برام نسبت به علایمم تجویز شده؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   نه اصلا نگران نباشید درسته


  • بتول سالاری | 1399/03/17

   سلام من38سالمه سرطان روده بزرگ داشتم شیمی درمانی شدم یک ماه زیر برق رفتم سه بار عمل شدم الان خیلی اسپاسم روده دارم دکتر برام مبورین تجویز کرد زیاد فرقی نکردم راهنمایی کنید

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   در این مورد فقط باید با پزشکتون مشورت کنید 


  • حلما | 1399/03/13

   سلام و خسته نباشید مدت ۶ماهه که تحت نظر دکتر مبورین و فمی لاکت مصرف میکنم الان دوروزه علایم کرونا دارم جواب تستم نیومده منتها پزشک اورژانس آزیترومایسین و ناپروکسن تجویز کردن این داروها باهم تداخل ندارن؟ ممنون

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر


  • خرمی | 1399/03/09

   سلام من بعدازمصرف دوروز قرص آزیترومایسین دچاراسهال ودل پیچه ودردشکم شدم الان دکتربرام مبورین تجویز کرده.میخواستم بدونم اگه مبور ینوبخورم خوب میشم.

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام از عوارض آزیترومایسین اسهال میباشد که در صورت شدت باید آب و الکترولیتهای لازم را به بدن رساند


  • خانم پویا | 1399/03/08

   سلام خسته نباشید من یه مدتی حالت تهوع و استفراغ و اسهال دارم و همراه با بی اشتهایی کامل و درد شدید در دو قسمت چپ و راست زیر شکمم و سرگیجه ی بسیار شدید هست دکتر برام مب اکتو۲۰۰واندانسترون ولیبرو-سی رو بزام تجویز کرده بنده این داروها رو مصرف میکنم اما سرگیجه ام بیشتر شده و درد رو هم همچنان دارم و این داروها تاثیری برام نداشته.. ازتون درخواست دارم محبت کنید بنده رو راهنمایی کنید

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   داروهایی که مطرح کردید تنها جنبه علامت درمانی داشته و برای شروع درمان مناسب است ولی چنانچه پس از مدتی از مصرف اثرات مطلوب مشاهده نکردید حتما نیاز به برسی های دقیق تر و سونوگرافی و سایر تست های تشخیصی دیگر دارید
   علایم شما شامل طیف گسترده ای از بیماری های گوارشی می باشد و جهت برسی دقیق و تشخیص افتراقی به فوق گوارش مراجعه کنید..


  • مسعود سینایی | 1399/03/06

   با سلام مصرف همزمان کلوفین 135 و کلیدنیوم سی چطور است؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   با یکدیگر تداخل ندارند.


  • مریم | 1399/03/06

   سلام. من حدود پنج ساله که کم کاری تیرویید و ibs دارم. برای درمان ibs دکتر مبورین تجویز کرده ولی تقریبا سه ساله که صورتم پر از جوش شده. دکترم جوش ها رو به خاطر خود بیماری می دونه نه عوارض داروی مبورین به مصرف دارو ادامه بدم یا نه؟ ممنون

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   احتمالا از عوارض کم کاری تیروئید میباشد.
   مبورین چنین عارضه ندارد.


  • سعید | 1399/03/04

   با سلام.آیا نولپازا ۴۰ و مبورین ۱۳۵ رو میشه همزمان صبح ها قبل از صبحانه استفاده کرد؟تداخل دارویی نخواهد داشت؟ ضمنا من دوماه هست بعد از مسمومیت غذایی گوارشم مشکل پیدا کرده.هلیکوباکتری اوند سراغم بعدشم حالت های سبکی سر و احساس خستگی.دکتر گفت مشکلات گوارشی باعث میشه. الان هم جدیدا احساس میکنم شیکمم باد کرده .و درد های خفیفی اطراف معدم دارم.کلافه شدم. سونوگرافی هم رفتم چیز خاصی نبود فقط کرد پر چرب دارم. چرا به شیکمم دست میزنم سفت شده و احساس میکنم گنده شده؟ لطفا راهنماییم کنین.

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   تداخل ندارند
   سفتی و درد شکم ممکنه بخاطر نفخ باشه 


  • علیرضا ایران پور | 1399/02/31

   سلام. من نزدیکه 20 ساله درگیره ibs هستم. 40 سال دارم و کپسول مبورین 200 میلی گرم مصرف میکردم که از دوتا شروع شد و الان به روزی 4 تا رسیده. چون اگه مصرف نکنم یبوست شدید حاصل از استرس باعث میشه اول سردرد و بعد حالت گیجی و بعد تشنج کنم. ناچارم این قرص رو بخورم و فکر میکنم توی 60 سالگی باید روزی یه ورق از این کپسول مصرف کنم.آیا این دارو روی کبد تاثیر بدی میزاره؟ همزمان با این کپسول که حدود 800 میلیگرم در 24 ساعت میشه 2 میلی گرم هم کلونازپام مصرف میکنم که اگه نخورم به سمت تشنج میرم. خواهش میکنم راهنماییم بفرمایید. با تشکر از زحمات شما.

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   با سلام 
   مصرف این دارو به صورت طولانی مدت می باشد و البته باید تحت نظر پزشک متخصص باشد. جای نگرانی برای عوارض کبدی با این دارو وجود ندارد


  • مهسا | 1399/02/31

   سلام دکتر برای من قرص کلوفک رو تجویز کرد (بدلیل باد واژن) که خوب شدم ولی اگر قرص رو نخورم دوباره مشکلم برمیگرده .البته سی تی معده و روده هم دادم مشکلی نداشتم .الان چهار ماهه این دارو رو مصرف می کنم ولی اخیرا بعد از هر وعده ای که غذا میخورم تعداد زیادی بادگلو می زنم و نفسم سنگینه .آیا ربطی به قرص کلوفک داره و اینکه ادامه خوردن این قرص عوارض نداره ؟ ممنون از شما که پاسخگو هستید.

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   با سلام احتمال اینکه مشکل شما به دلیل مصرف مبورین باشد کم است . مبورین برای درمان بادگلو استفاده می شود. برای ادامه مصرف نیز باید با پزشک متخصص گوارش مشورت کنید


  • حمید | 1399/02/31

   سلام من بلافاصله بعد از خوردنن چند لقمه از غذا احساس سیری و باد در معده میکنم. دکتر برای من مبورین تجویز کرده در کنار لانتوپرازول و کلیدینوم سی و ریفاکسیمین این دارو ها باهم تداخل ندارند؟من برای دو هفته مصرف کردم مبورین و ریفاکسیمین رو که با برطرف شدن علائم قطع کردم اما مجدد علائم برگشته. ممنون از پاسخ گویی

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   با سلام داروهای تجویز شده برای مشکل شما منطقی هستند و قطع خودسرانه آنها بدون مشورت با پزشک اشتباه است


  • هادی | 1399/02/31

   سلام .من حدودا ۱۵ فروردین گلو درد و سردرد خیلی خفیف داشتم حدود ۲۰ الی ۲۵ روز این علائم رو داشتم و بعد از آن همین علائم خیلی شدید شد و یک هفته طو ل کشید سپس کم کم علائم بر طرف شد ولی ناگهان معده من انگار دیگه کار نمیکند با کمترین غذا معده من پر شده و حس میکنم شکمم پر شده و هر دو یا سه روز یک بار خیلی کم مدفوع دارم . به چندین دکتر مراجعه کردم ولی جواب نگرفتم . ضمنا تست سرولوژی کرونا دادم منفی بود

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   با سلام احساس سیری ناگهانی مشکلی است که حتما باید با متخصص گوارش در میان گذاشته شود


  • شیرین | 1399/02/29

   با سلام من کولیت روده دارم رفتم دکتر کپسول مبورین200داده واسه نفخ اما بهتر که نشدم هیچ بدترهم شدم آیا میشه اثر عکس داده باشه؟!

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر، این دارو اثر درمانی بر روی نفخ دارد.چند روز از این دارو مصرف نموده اید؟؟؟


  • ابراهیم روشنی | 1399/02/28

   از وقتی قرص های اعصابم شروع شد نفخ من شروع شد برای نفخ قرص مبورین 135 یک بار در روز بخورم کافیه

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   مبورین داروی بدون نسخه نیست
   برای نفخ دایمتکون و یا قرصهای گیاهی مصرف کنید


  • د.احمدرضا چ.ن. | 1399/02/28

   آیا کپسول ۲۰۰مبورین برای یبوستهای مزمن خوب است وکم کاری روده ؟ لطفا اگر پاسخ دهید ممنون میشوم

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   برای سندرم روده ی تحریک پذیر هست
   و اگر مشکلتون ibs باشه باید مبورین مصرف کنید 


  • رضایی | 1399/02/27

   با سلام ، 47 سالم هست. چند ماهی هست نفخ شکم و گاها" تغییر اجابت مزاج با اسهال غالب و درد خفیف شکمی دارم . هفته پیش دکتر گوارش رفتم قرصهای مبورین ، فمی لایت ، کلیدنیوم سی و امپرازول تجویز کردند. بعد از دو سه روز مصرف داروها، شدیدا" به اسهال آبکی و مخاطی، احساس دفع ، دفع ناقص به همراه درد و بواسیر دجار شدم . آیا از عوارض داروهاست؟ ممنون میشم راهنمایی فرمایید.ضمنا 10 سال پیش آندوسکوپی کردم زخم کهنه اثنی عشر داشتم.

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   اگه این اسهال بیشتر از سه روز طول کشیده باید به پزشک مراجعه کنید شاید نیاز به تغییر دارو باشه 


  • فرزانه | 1399/02/27

   سلام من بعد استفاده این دارو معده ام شدیدا درد میگیره و دهنم هم خشک میشه. ممنونم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   اگر علائمتون شدیده و بعد از مدتی استفاده از دارو کمتر نشده دارو رو قطع کنید و با پزشکتون مشورت کنید . 


  • امیرمحمد رفیعی | 1399/02/26

   سلام ، خسته نباشید من چندسال هست که وقتی صبح ها از خواب بیدار میشم چندبار سرویس بهداشتی باید برم ، حتی به قدری شدید هست که بیشتر از ۱۰ دقیقه نمیتونم دووم بیارم ، جوری که از خونه نمیتونم بیرون برم صبح ها ، مدفوع کاملا شل و چسبناک هست ، دکتر رفتم کولونوسکوپی کردم ، فقط یه قرص مبورین به من دادن که یک هفته هست مصرف میکنم هر۱۲ساعت یک عدد هیج تاثیری نداشته تا به الان .

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   مجدد به دکتر مراجعه کنید


  • محمدی | 1399/02/26

   درود بر شما کلونوسکپی شدم IBS و اختلال عصبی گوارش دارم مشکل یبوست و دردهای روده و شکمی و گاز شکم زیاد. دکتر مبورین تجویز کرده چند دوره خورده ام ولی بعضی مواقع و دوره ها جواب نمیده. مدت طولانی فلوکستین و پرفنازین هم مصرف کرده ام که دیگر جوابگو نیست یه دوره هم استنرا بهم دادن که یبوست شدید. داد ایا داروی اعصابی برا. روده هست که یبوست نده

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   این داروها رو باید طولانی مدت مصرف کنید 


  • افشین | 1399/02/24

   سلام. بعدمصرف کپسول مبورین سردرد شدید میگیرم.البته تا بیست روز علائمی نداشتم تازه سردرد میگیرم.ایا باید مصرفشو ادامه بدم؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   اگر سردر شدید داشتین و ادامه داشت قطع کنید و مجدد به پزشک مراجعه کنید


  • اسماعیلی | 1399/02/24

   سلام طرز قرص کپسول مب اکتو

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   قبل غذا


  • امیر | 1399/02/21

   تفاوت کپسول و قرص مبورین در چیست

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   دز کپسول 200 و قرص 135 هست 


  • سارا | 1399/02/21

   سلام،دکتر برای من با توجه به علائمی ک داشتم قرص مبورین و کلردیازپوکساید تجویز کرد من با مصرف این قرص ها حالت گیجی و خواب آلودگی دارم و دچار بی نظمی قاعدگی شدم.آیا مشکلات رفع میشوند یا مصرف قرص قطع شود؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   گیجی و خواب الودگی از عوارض دارو هست
   ولی بی نظمی عادت خیر 


  • علی | 1399/02/19

   سلام من۲۸سالم مدت ۴ ماه متادون مصرف کردم ۶۰روز مصرف نمیکنم ولی مشکل شکم روشم حل نشده دیفنوکسیلات مصرف کردم دوهفته ول کردم باز برگشت شکم روشم چه دارویی تجویز میکنین.مرسی

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   باید از لوپرامید استفاده کنید و یکم طول میکشه این مشکل و همینطور از یک داروی پروبیوتیک استفاده کنید


  • محمد فیضی رهورد | 1399/02/16

   مادرم پنج روزی شکمش کار نکرده چه دارویی براشون تجویز می کنید

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   در صورت عدم داشتن بیماری خاص و یا مصرف داروهای خاص میتوانند از شربت منیزیوم هیدروکساید که اثر سریعی دارد استفاده نمایند.
   خوردن مواد غذایی مسهل مثل آلو خشک هم توصیه میشود.


  • محسن | 1399/02/13

   با سلام مشکل کولیت روده دارم . کپسول مبورین هر روز 2 تا و کپسول کلپرمین روزی یکی باید مصرف کنم ولی دقیقا نمیدونم چه ساعتی( چه زمانی ) باید استفاده کنم و آیا خوردنشون با هم مشکل نداره؟ طی این سه روز عیرغم خورن شربت لاکسیلکس در ناحیه مقعد احساس خشک شدن و درد موضعی دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین.

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   مبورین بهتره 20 دقیقه قبل غذا مصرف بشه 
   کلپرمین بلافاصله بعد غذا 
   برای خشکی مقعد میتونید از شیاف آنتی هموروئید به مدت کوتاه یا شیاف گلیسرین استفاده کنید 


  • دانیال عزیزی | 1399/02/11

   سلام.. میخواستم ببینم برای مشکل قلبی که کم و بیش دارم و روزی ۲تا قرص پرانول ۱۰ میخورم.. این قرص مبورین که برام تجویز شده که مشکلی برای قلبم اینجاد نمیکنه؟ چون توی دفترچه قرص زده افرادی که مشکلات قلبی مثل بلوک قلبی یا آریتم قلبی دارن با احتیاط مصرف کنن..

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام با توجه به کاهش ضربان قلب در استفاده همزمان پروپرانولول و مبورین مبایست جهت تنظیم دوز با پزشک مشورت کرد


  • سینا | 1399/02/10

   باعرض سلام پنج ماه میشه معده درد دارم دکتررفتم ازمایش دادم گفت معدت میکروبی شده دارودادخوردم معده دردم خوب شده سمت راست نافم احساس بدی دارم بعضی وقتا ارومه بعضی وقتااحساس سوزش دارم دکترمیگه ای بی اس داری اسهال ندارم موقع دفع مشکل دارم مبورین داده درصورت دردشکمی استفاده کن داروهای افسردگی مثل ازیپم ده میل داده تاحالا پیش سه تادکتررفتم عاجزشدم بخدا یه دکترمیگه التهاب روده داری یکی میگه روده عصبی مبورین براالتهاب روده موثراست مبورین که میخورم اروم میشم راهنمایی کنین بی زحمت

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   مبورین داروی IBS هستش و علائمی که شما میگید مربوط به این بیماریه . اما این منافاتی با عفونت معده نداره . ممکنه دچار عفونت معده و همینطور IBS باشین . داروهای اعصاب هم در کنار داروی اصلی IBS تجویز میشه و درمان درستیه . در التهاب روده عوامل عصبی هم نقش دارن بنابراین تشخیصها همه یکی هستن فقط با نامهای مختلف . شما تجویز دکترتون رو پیش ببرین انشاالله بهتر بشین 


  • عارفی | 1399/02/10

   سلام من التهاب صفرا دارم بدلیل سنگ انزیم های کبدیم رفته بالا هر چن روز دچار دردهای شکمی شدید در ناحیه معده میشم. دکتر برام مبورین نوشته وقتی قرص رو میخورم اروم میشم. متخصص گفته احتمالا سنگ حرکت کرده و در مجاریه و برای همین دچار درد میشم. ایا این قرص برای درد صفرا تاثیر داره؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله موثره اما داروهای دیگری هم در این مورد تجویز میشود که اختصاصی روی صفرا اثر میکنند 


  • سامیه | 1399/02/10

   امشب رفتم دکتر گوارش،این قرص رو برام نوشتن،منتها دستور روی قرص نوشته نشده،فکر کنم داروخانه چی فراموش کرده،میشه دستور مصرفش رو بگین،برگه دوم نسخه دفترچه روهم اصلا نمیشه خوند

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   صبح و. شب یکی بعد غذا


  • راستگویان | 1399/02/09

   سلام من چندساله که هموروئید دارم ازپارسال هم شدیدترشده مدام یبوست دارم با لاکسی ژل وسی لاکس میتونم اجابت مزاج داشته باشم ازپارسال دکترمیرم اولش گفت بایدعمل بشی بعد چندوقت گفت دیگه نیازبه عمل نداری وقرص مبورین هم داده بهم. ولی من دفع خیلی سختی دارم یعنی هرروزبعداز دفع باید لیدوکائین بزنم حتی اگه راحت هم دفع داشته باشم ودرازکش بمونم .واینکه شیرده هستم نمیدونم چیکارکنم خسته شدم دیگه.هرروزهم نزدیک به 10 لیوان آب میخورم. بواسیرم بزرگترمیشه هی.بعضی اوقات هم مدفوع دارم هاولی اصلا نمیتونم دفع داشته باشم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   متاسفانه این بیماری نیازمند تغییر شدید سبک زندگی به طور مداوم میباشد.
   نشستن در اب ولرم و ورزش روزانه نیم ساعت را هم در برنامه های خود قرار دهید و مرتب تحت نظر پزشک باشید.


  • لطفی | 1399/02/07

   سلام وقت بخیر چند هفته ای هست که دچاردرد ناحیه پهلووشکم سوزش ادرار شدید همراه با یبوست شدم دکتر مراجعه کردم سیپروفلوکساسین ومبورین دادن تاثیری نداشت امروز دوباره مراجعه کردم به جای سیپرو فلوکساسین نالیدیک اسید دادن وقطره سنکل .ایا مصرفشون‌با مبورین تداخل دارن یا نه؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   مشکلی ندارن


  • خرم | 1399/02/06

   سلام. من دلپیچه داشتم کولونوسکوپی انجام دادم دکتر گفت IBS هست و مبورین 200 تجویز کرد اما وقتی دارو رو میخورم بیشتر دلپیچه میگیرم. علتش چی میتونه باشه؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   حتما در این مورد با پزشکتون مشورت کنید


  • arsalanasadi | 1399/02/03

   سلام من چند وقتیه مشکله نفخ دارم وقتی غذانمیخورم هیچ مشکلی ندارم همینکه غذا میخورم شروع به نفخ کردن میکنم درحدی که احساس تنگی نفس میکنم قولنج میکنم خیلی اذیت میشم حتی باآب خوردنم نفخم زیاد میشه حتی پیشه متخصص گوارش رفتم آزمایشم دادم گفت مشکلی نداری فقط اورت زیاده وفشارت پائینه الان نمیدونم چکار کنم لطفا راهنماییم بکنید خیلی اذیت میشم ازاین شرایط

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بعد هر وعده غذا یک عدد کلپرمین مصرف کنین