اطلاعات دارویی موروموناب cd3

Muromonab-CD3

موروموناب cd3 Muromonab-CD3


موروموناب cd3 برای درمان رد ارگان بعد از پیوند کلیه در صورتی که کورتیکواستروئیدها به خوبی جواب ندهند استفاده میشود.  ، از این دارو برای درمان رد ارگان در بیماران با پیوند قلب یا کبد نیز استفاده می شود. همچنین ممکن است برای موارد دیگری که توسط پزشک تعیین می شود ، استفاده شود.
موروموناب cd3 یک سرکوب کننده سیستم ایمنی است . این دارو سلولهای خونی خاص (به عنوان مثال ، لنفوسیت های T ) را مسدود می کند و باعث می شود بدن ارگان پیوند شده را رد نکند.

مکانیسم اثر

موروموناب cd3 به زنجیره  گلیکوپروتئین 3epsilon CD سلول T3 متصل می شود. به نظر می رسد سلولهای -CD 3 مثبت را با القاء آپوپتوز  ،  و سمیت بین ببرد

فارماکوکینتیک

به احتمال زیاد در صورت اتصال به لنفوسیتهای T یا تولید آنتی بادی ضد موش ضد انسانی توسط اپسونیزاسیون از طریق سیستم رتیکولووئدوتلیال برداشته می شود.

موارد مصرف موروموناب cd3

برای درمان رد ارگان بعد از پیوند کلیه ر صورتی که کورتیکواستروئیدها به خوبی جواب ندهند استفاده میشود. د ، از این دارو برای درمان رد ارگان در بیماران با پیوند قلب یا کبد نیز استفاده می شود. همچنین ممکن است برای شرایط دیگری که توسط پزشک تعیین می شود ، استفاده شود. CD3-Muromonab یک سرکوب کننده سیستم ایمنی است . این عمل سلولهای خونی خاص )به عنوان مثال ، لنفوسیت های T )را مسدود می کند و باعث می شود بدن ارگان پیوند شده را رد کند.

مقدار مصرف موروموناب cd3

فرم  محلول تزریقی 1 میلی گرم / میلی لیتر
رد حاد آلوگرافت یا درمان بیماری حاد پیوند-مقابل- میزبان روزانه 5 میلی گرم درون سیاهرگ به مدت 10 تا 14 روز
رد آلوگرافت قلبی یا کبدی ، مقاومت در برابر استروئید 5 میلی گرم روزانه درون سیاهرگ به مدت 10 تا 14 روز .

عوارض جانبی موروموناب cd3

کاهش اشتها؛ اسهال؛ سرگیجه خستگی؛ گرگرفتگی سردرد؛ افزایش عرق؛ حالت تهوع؛ عصبی بودن خستگی یا ضعف؛ استفراغ.

بی حس کننده / واکسن آنتراکس / اسب گلی گلبولین آنتی میلوسیت / خرگوش گلبولین آنتی میوسیت / واکسن BCG زنده است / سیکلوسپورین واکسن دیفتی و توکسوئید کزاز / واکسن سیاه گوش / دی اکسید و توکسوئیدهای کزاز / پتروسیس استیل / پولیو ویروس ، واکسن غیرفعال / گالتیرام / واکسن هپاتیت A غیرفعال / واکسن هپاتیت b / a واکسن هپاتیت typhoid / a / واکسن هپاتیت ب / واکسن ویروس پاپیلومای انسانی ، غیرواگیر واکسن پاپیلومای انسانی ، چهارگوشه / هیدروکسی کلروکین سولفات / چهارم واکسن ویروس آنفلوانزا واکسن آنفلوانزا آنفلوآنزای چهار طرفه ، خارج از رحم / واکسن ویروس آنفلوانزا سه ظرفیتی است واکسن ویروس آنفلوانزا سه گانه ، کمکی / واکسن ویروس آنسفالیت ژاپنی / لفلونومید واکسن سرخک ) روبوال( / واکسن اوریون سرخک و واکسن سرخچه / واکسن سرخک ، اوریون ، سرخچه و واریسال / واکسن پلی ساکارید Y C A و 135-W مننژینوکوک ترکیب شده / مایکوفنوالت واکسن پنوموکوکی 13-valent /واکسن پنوموکوکی heptavalent / واکسن پنوموکوکی چند برابر واکسن هاری / واکسن هاری سلول جنین جوجه واکسن مشتق شده / ریلونسپت / واکسن خوراکی روتاویروس ، زنده / واکسن سرخچه / سیرولیموس / واکسن آبله مرغان ، واکسن ، زنده / تاکرولیموس توکسوئید کزاز یا مایع جذب شده / واکسن آنسفالیت ناشی از تیک / توکیلیزوماب / توفاسیتینب / اسهال و واکسن وبا در مسافران غیرفعال / واکسن پلی ساکارید تیفوئید / واکسن تیفوئید / واکسن ویروس واریسال واکسن تب زرد / واکسن زوستر بصورت زنده .

هشدارها

• اگر شما به هر ماده ای در موروموناب cd3 یا به محصوالت ساخته شده با پروتئین موشی حساسیت دارید
•اگر سطوح معینی )بزرگتر از یا مساوی با 1 :1000 )از عناوین آنتی بادی ضد موشی دارید .
• اگر باردار هستید ، گمان کنید که باردار باشید یا در حال شیردهی هستید.
• نارسایی قلبی غیر قابل کنترل ، اضافه بار مایعات ، فشار خون باالی کنترل نشده یا سابقه تشنج را دارید ، یا در معرض خطر تشنج هستید.
• تب باالتر از 100 درجه فارنهایت )8.37 درجه سانتیگراد( ، آبله مرغان یا زونا دارید .

مصرف در بارداری

C ( داروهای گروه C فقط باید با تجویز پزشک مورد مصرف قرار بگیرد. خطرات ناشی از مصرف این گروه از داروها هنوز رد نشده است و یا اینکه مطالعات انسانی انجام نشده است و پزشک زمانی که احساس کند فواید مصرف این گروه از داروها از مضرات احتمالی آن بسیار بیشتر است و مصرف آن برای بیمار ضروری است تجویز انجام می‌دهد. )

دسته بارداری: C
داروهای گروه C فقط باید با تجویز پزشک مورد مصرف قرار بگیرد. خطرات ناشی از مصرف این گروه از داروها هنوز رد نشده است و یا اینکه مطالعات انسانی انجام نشده است و پزشک زمانی که احساس کند فواید مصرف این گروه از داروها از مضرات احتمالی آن بسیار بیشتر است و مصرف آن برای بیمار ضروری است تجویز انجام میدهد .

اشکال دارو موروموناب cd3

Orthoclone OKT3

جهت اطلاع از موجودی داروهای تک نسخه ای در موسسه خدمات دارویی رضوی، با واحد داروهای تک نسخه ای تماس بگیرید .
۰۵۱-۳۱۹۰۸ (داخلی ۱)
و یا شماره 09045416138
موسسه خدمات دارویی رضوی
بانک اطلاعات دارویی | جدیدترین اخبار دارویی | مشاوره داروییدمنوش های گیاهی رضوی| دارای خواص درمانی متنوع

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
    تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.