اطلاعات دارویی متیل ارگونوین

Methylergonovin

متیل ارگونوین Methylergonovin


متیل ارگونوین دارویی از دسته آلکالوئیدهای ارگوت می باشد. متيل ارگونوين جهت پيشگيری و درمان خونريزی پس از زايمان و يا سقط جنين کاربرد دارد. این دارو با تاثیر بر عضلات صاف رحم ، باعث بهبود تونیسیته عضلات (حالت انقباضی پایه و حداقلی عضله در هنگام استراحت) و همچنین افزایش قدرت و زمان انقباضات رحم می شود.

مطالب مرتبط :
حاملگی پر خطر و مراقبت های لازم 
گیاهان خطرناک در دوران بارداری

مکانیسم اثر

به عنوان محرک رحم :
متیل ارگونوین به طور مستقیم عضله رحم را تحریک می کند تا نیرو و فرکانس انقباضات را افزایش دهد. انقباض دیواره رحم در اطراف عروق خونریزی دهنده در محل جفت باعث ایجاد هموستاز و متوقف شدن خونریزی می شود.
به عنوان منقبض کننده عروقی :
متیل ارگونوین، مانند سایر آلکالوئیدهای ارگوت، با تحریک گیرنده های آلفا آدرنرژیک و سروتونین و مهار آزادسازی فاکتورهای شل کننده با منشا اندوتلیال، باعث انقباض عروقی می شود.

فارماکودینامیک

متیل ارگونووین به طور مستقیم بر عضلات صاف رحم عمل می کند و تونیسیته، سرعت و دامنه انقباضات ریتمیک را افزایش می دهد. بنابراین، با ایجاد یک اثر انقباضی سریع و پایدار سبب کوتاه شدن مرحله سوم زایمان و کاهش میزان خونریزی می شود.

فارماکوکینتیک

• فراهمی زیستی: 60٪در فرم خوراکی؛ 78٪ در فرم تزریقی
زمان رسیدن به حداکثر غلظت پلاسمایی: 30 دقیقه
حداکثر غلظت پلاسمایی: 3 نانوگرم در میلی لیتر
شروع اثر: 5-15 دقیقه پس از تجویز خوراکی، 2 تا 5 دقیقه پس از تزریق عضلانی، و بلافاصله پس از تزریق وریدی
مدت زمان اثر: 3 ساعت (در تجویز خوراکی) ؛ 3 ساعت (در تجویز عضلانی)؛ 45 دقیقه (در تجویز وریدی)
حجم توزیع: 39-73 لیتر
پاک سازی پلاسما از دارو : 4.5± 14.4لیتر در ساعت
متوسط نیمه عمر حذف: 3.39 ساعت
متابولیسم: کبدی
دفع: ادرار و مدفوع

موارد مصرف متیل ارگونوین

1-پس از تولد کودک، جهت کمک به خروج جفت
2-کمک به کنترل خونریزی و بهبود انقباض عضلانی در رحم بعد از زایمان

مقدار مصرف متیل ارگونوین

*بزرگسالان:
عضلانی:
0.2 میلی گرم پس از خروج کتف نوزاد ، خروج جفت یا در دوره جمع شدن رحم. در صورت لزوم در فواصل زمانی 2-4 ساعت تکرار شود.
وریدی :
0.2 میلی گرم، به آرامی در مدت زمان حداقل 60 ثانیه تزریق می شود.
خوراکی:
یک قرص 0.2 میلی گرمی در طی دوره جمع شدن رحم، 3 یا 4 بار در روز برای حداکثر 1 هفته.
*کودکان:
ایمنی و اثربخشی دارو در کودکان تائید نشده است.

موارد منع مصرف

 بارداری ، فشار خون بالا ، مسمومیت بارداری

عوارض جانبی متیل ارگونوین

عوارض جانبی با شیوع نامشخص:
قلب و عروق: آنژین پکتوریس ، بلوک دهلیزی بطنی ، برادی کاردی ، تصادف عروقی مغزی ، درد قفسه سینه ، وازواسپاسم عروق کرونر ، فشار خون بالا ، افت فشار خون ، ترومبوفلبیت موضعی ، سکته قلبی ، تپش قلب ، پارستزی ، تاکی کاردی ، وازاسپاسم ، فیبریلاسیون بطنی
سیستم عصبی مرکزی: سرگیجه ، توهم ، سردرد ، تشنج
پوستی: بثورات پوستی
غدد درون ریز و متابولیک: مسمومیت با آب
دستگاه گوارش: درد شکم ، اسهال ، حالت تهوع ، طعم ناخوشایند دهان ، استفراغ
دستگاه ادراری تناسلی: هماچوری
حساسیت بیش از حد: آنافیلاکسی
عصبی - عضلانی و اسکلتی: گرفتگی عضلات پا
گوشی: وزوز گوش
تنفسی: تنگی نفس ، گرفتگی بینی

آبامتاپیر: ممکن است غلظت سرمی سوبستراهای CYP3A4 را افزایش دهد (خطر بالا با مهارکننده ها). تداخل رده X: منع مصرف همزمان
آگونیست های آلفا / بتا: مشتقات ارگوت ممکن است اثر فشار خون آگونیست های آلفا / بتا را افزایش دهند. مشتقات ارگوت ممکن است اثر انقباض عروقی آگونیست های آلفا / بتا را افزایش دهند. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
آگونیست های آلفا 1: مشتقات ارگوت ممکن است اثر فشار خون آگونیست های آلفا 1 را افزایش دهند. مشتقات ارگوت ممکن است اثر انقباض عروقی آگونیست های آلفا 1 را افزایش دهند. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
محصولات ترکیبی ضد ویروس هپاتیت سی: ممکن است غلظت سرمی مشتقات ارگوت را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
بتا بلاکرها: ممکن است اثر انقباض عروقی مشتقات ارگوت را افزایش دهد. مدیریت: در صورت امکان از همكاری مسدود كننده های بتا و مشتقات ارگوت خودداری كنید. اگر نمی توان از مصرف همزمان جلوگیری کرد ، بیماران را از نظر وجود انقباض عروق محیطی بیش از حد کنترل کنید. تداخل رده D: اصلاح درمان
کوبیستات: ممکن است غلظت سرمی متیل ارگونوین را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
مهارکننده های CYP3A4 (قوی): ممکن است سوخت و ساز بدن سوبستراهای CYP3A4 را کاهش دهد (خطر بالا با مهارکننده ها). مدیریت: اجتناب از این ترکیب را در نظر بگیرید. برخی از ترکیبات به طور خاص توسط تولید کنندگان منع می شوند. برخی تولیدکنندگان نیز ممکن است تنظیم دوز را توصیه کنند. تداخل رده D: اصلاح درمان
دلاوردین: ممکن است غلظت سرمی متیل ارگونووین را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
فوسیدیک اسید (سیستمیک): ممکن است غلظت سرمی سوبستراهای CYP3A4 را افزایش دهد (خطر بالا با مهارکننده ها). تداخل رده X: منع مصرف همزمان
ایتراکونازول: ممکن است غلظت سرمی متیل ارگونووین را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
کتوکونازول (سیستمیک): ممکن است غلظت سرمی متیل ارگونووین را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
لیسوراید: ممکن است اثر نامطلوب یا سمی مشتقات ارگوت را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
آنتی بیوتیک های ماکرولید: ممکن است غلظت سرمی مشتقات ارگوت را افزایش دهد. کابرگولین و کلاریترومایسین ممکن است تداخل داشته باشند. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
نفازودون: مشتقات ارگوت ممکن است اثر سروتونرژیک نفازودون را افزایش دهند. این می تواند منجر به سندرم سروتونین شود. نفازودون ممکن است غلظت سرمی مشتقات ارگوت را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
نیتروگلیسیرین: مشتقات ارگوت ممکن است اثر گشادی عروقی نیتروگلیسیرین را کاهش دهند. این مورد در بیماران تحت درمان آنژین نگران کننده است. نیتروگلیسیرین ممکن است غلظت سرمی مشتقات ارگوت را افزایش دهد. تداخل رده X:منع مصرف همزمان
پوساکونازول: ممکن است غلظت سرمی متیل ارگونووین را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
مهارکننده های پروتئاز: ممکن است غلظت سرمی مشتقات ارگوت را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
روکسیترومایسین: ممکن است غلظت سرمی مشتقات ارگوت را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
آگونیست های گیرنده سروتونین 5HT1D (تریپتان ها): مشتقات ارگوت ممکن است اثر انقباض عروقی آگونیست های گیرنده سروتونین 5HT1D (تریپتان ها) را افزایش دهند. آگونیست های گیرنده سروتونین 5HT1D (تریپتان ها) ممکن است اثر انقباض عروقی مشتقات ارگوت را افزایش دهند. تداخل رده X: منع مصرف همزمان
استیریپنتول: ممکن است غلظت سرمی سوبستراهای CYP3A4 را افزایش دهد (خطر بالا با مهارکننده ها). مدیریت: استفاده از استیریپنتول با سوبستراهای CYP3A4 که دارای پنجره درمانی باریکی هستند ، به دلیل افزایش خطر اثرات نامطلوب و مسمومیت ، باید از آنها اجتناب شود. هر سوبسترای CYP3A4 که با استیریپنتول استفاده می شود ، نیاز به نظارت دقیق دارد. تداخل رده D: اصلاح درمان
وریکونازول: ممکن است غلظت سرمی متیل ارگونوین را افزایش دهد. تداخل رده X: منع مصرف همزمان

هشدارها

• بیماران حساس به سایر مشتقات ارگوت ممکن است به این دارو نیز حساسیت داشته باشند، هرچند تفاوت هایی میان آلکالوئیدهای ارگوت از نظر امکان ایجاد اثرات مغزی ، منقبض کننده رحمی و انقباض عروقی وجود دارد.
• این دارو نباید قبل از خروج جفت مورد استفاده قرار گیرد. تجویز قبل از این زمان ممکن است باعث محبوس ماندن جفت در رحم یا عدم تشخیص دوقلو باردار بودن به علت انقباض بیش از حد رحم شود.
• تجویز آلکالوئیدهای ارگوت در دوزهای بالاتر از مقدار توصیه شده یا برای مدت طولانی تر از حد معمول به مادر باعث افزایش ریسک سمیت مزمن در نوزاد می شود.
متیل ارگونوین نباید به طور منظم به صورت داخل وریدی تجویز شود زیرا ممکن است باعث القای ناگهانی پر فشاری خون و حوادث مغزی-عروقی شود.
اگر تزریق داخل وریدی به عنوان یک اقدام نجات بخش ضروری محسوب شود، باید با استفاده از نظارت دقیق بر فشار خون و به آرامی در طول دوره زمانی بیشتر از 60 ثانیه مصرف شود.
• از تزریق داخل شریانی دارو باید شدیدا اجتناب شود.

نکات قابل توصیه

• در صورت وجود هر یک از این علائم واکنشی آلرژیک، به کمک اورژانسی نیاز دارید: کهیر؛ دشواری در تنفس ؛ تورم چهره، لب ها، زبان یا گلو.
در صورت بروز علائم زیر با دکتر تماس بگیرید :
- افزایش فشار خون (سردرد شدید، تاری دید، وزوز گوش، اضطراب، تنگی نفس)
- درد قفسه سینه، عرق کردن، تپش قلب و یا لرزش در قفسه سینه
- تشنج
- احساس بی حالی، احساس سوزن شدن یا سردی در انگشتان
- سردرگمی، توهم، مشکلات بینایی
- خون در ادرار
- احساس سرگیجه
در صورت داشتن حساسیت نسبت به متیل ارگونوین یا داشتن هر یک از موارد زیر از این دارو استفاده نکنید:
فشار خون بالا
- مسمومیت بارداری یا پر فشاری خون دوران بارداری یا پره اکلامپسی
- اگر نوزاد شما هنوز متولد نشده باشد .
برای اطمینان از اینکه متیل ارگونوین برای شما ایمن است، به پزشک خود هر یک از موارد زیر را اطلاع دهید:
- بیماری کبد یا کلیه
- عوامل خطرساز برای بیماری های عروق کرونر (دیابت، یائسگی، سیگار کشیدن، اضافه وزن، فشار خون بالا یا کلسترول بالا، داشتن سابقه خانوادگی بیماری عروق کرونر)
• دارو را دقیقا همانطور که توسط پزشک تجویز شده است استفاده نمایید. در مقادیر بیشتر یا کمتر یا طولانی تر از مقدار توصیه شده استفاده نکنید. دستورالعمل روی برچسب داروی خود را دنبال کنید.
• تزریق متیل ارگونووین به داخل عضله یا به داخل ورید انجام می شود. در صورت نیاز، این تزریق را در حالی که در اتاق زایمان هستید و برای مدت کوتاهی پس از تولد نوزادتان، دریافت کنید.
• متیل ارگونوین خوراکی به عنوان قرص 3 یا 4 بار در روز به مدت حداکثر 1 هفته پس از تولد نوزاد شما مصرف می شود. دستورالعمل های دکتر خود را دنبال کنید.
متیل ارگونوین نباید بیش از یک هفته استفاده شود، مگر اینکه پزشک دستور دهد.
• دارو را در دمای اتاق و دور از رطوبت، گرما و نور حفظ کنید.
• به محض یادآوری دوز فراموش شده را مصرف کنید. اگر تقریبا زمان مصرف دوز بعدی شما فرا رسیده باشد دوز فراموش شده را مصرف نکنید. برای جبران دوز فراموش شده از مصرف داروی بیشتر اجتناب کنید.

مصرف در بارداری

C ( داروهای گروه C فقط باید با تجویز پزشک مورد مصرف قرار بگیرد. خطرات ناشی از مصرف این گروه از داروها هنوز رد نشده است و یا اینکه مطالعات انسانی انجام نشده است و پزشک زمانی که احساس کند فواید مصرف این گروه از داروها از مضرات احتمالی آن بسیار بیشتر است و مصرف آن برای بیمار ضروری است تجویز انجام می‌دهد. )

در صورت نیاز به یک عامل اضافی جهت انقباض در رحم ، متیل ارگونوین توصیه می شود. اما به دلیل عوارض جانبی مادران برای استفاده اولیه ترجیح داده نمی شود.

مصرف در شیردهی

متیل ارگونووین در شیر مادر ترشح می شود.
عوارض جانبی ممکن است در نوزادان شیرخوارمشاهده شود و ممکن است شامل تحریک ، اسهال ، افزایش فشار خون ، برادی کاردی ، تشنج ، تاکی کاردی یا استفراغ باشد. غلظت پرولاکتین (و احتمالاً شیر) ممکن است به دنبال تجویز متیل ارگونوین تغییر کند. این ممکن است به دوز و نحوه مصرف بستگی داشته باشد.
برخی از تولیدکنندگان به دلیل واکنشهای جانبی گزارش شده در نوزادان شیرخوار، شیردهی را در حین درمان یا 12 ساعت پس از آخرین دوز توصیه نمی کنند. با این حال ، منابع دیگر خاطر نشان می کنند که استفاده از شیر مادر در صورت شیردهی قابل قبول است.

اشکال دارو متیل ارگونوین

اشکال دارویی موجود در ایران:
قرص 0.125mg
آمپول 0.2mg/ml

جهت اطلاع از موجودی داروهای تک نسخه ای در موسسه خدمات دارویی رضوی، با واحد داروهای تک نسخه ای تماس بگیرید .
۰۵۱-۳۱۹۰۸ (داخلی ۱)
و یا شماره 09045416138
موسسه خدمات دارویی رضوی
بانک اطلاعات دارویی | جدیدترین اخبار دارویی | مشاوره داروییدمنوش های گیاهی رضوی| دارای خواص درمانی متنوع

پرسش از دکتر داروساز


سوالات کاربران
  • شانیا | 1400/04/23

   با سلام من قرص مترژن هر ۶ ساعت یکی و دو تا آمپول مترژن داشتم برای دفع بقایای سقط. خونریزیم بعد از سقط تموم شده بود اما بقایای به اندازه ۲ میل جامونده الان ۳ روزه مصرفش میکنم اما هیچ خونریزی و لخته ای ندارم. کی اثرات این داروها شروع میشه و این بقایا دفع میشه؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام باید با متخصص معالجتان مشورت کنید


  • مهران | 1400/04/16

   سلام من خانومم سقط انجام داده با قرص رفتیم سونو گفتن جفت باقی مانده ایا با قرص متروژن جفت میوفته یا بریم کرتاژ مرسی

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام این سوال شما در حیطه تخصص پزشک متخصص زنان می باشد. از پزشک معالجشان راهنمایی بخواهید


  • طاهره | 1400/01/21

   باسلام من آیودی دارم بخاطر آندومتریوز قرص مترژن میتونه برا قط خونریزی هم موثر باشه .یکماه طول میکشه خونریزی هام

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   بهتر است برای کنترل خونریزی از داروهایی مانند مفنامیک اسید و ترانسید استفاده شود..


  • باران | 1399/12/02

   سلام ببخشید من 10 هفته بودم الان سه هفته سقط کردم دکتر گفته باقی مانده جنین 3 سانتی داخل رحم مانده قرص دیدروژسترون ومتیل آرگونوین مینو داده به نظرت اون 3 سانت این قرص میاره

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   باید ابتدا دوره مصرف این قرص ها را کامل کنید و پس از آن با انجام سونوگرافی می توان نظر قطعی داد


  • مينا | 1399/11/22

   من ديروز سقط داشتم بقايا به اندازه ٢٢*١٥*١٧ mm باقي مانده دكتر مترژن هر ١٢ ساعت يك عدد تجويز كرده آيا با مصرف مترژن حتما دفع ميشه يا نه؟؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام سوال شما در حیطه تخصص پزشک معالجتان می باشد


  • فرزانه | 1399/11/20

   سلام من سقط داشتم رفتم سونوگرافی گفتن چیزی دیده نمیشه بااین وجود قرص متیل ارگونوین داده خونریزیم کم شده بود ولی یکم پیاده روی کردم و کار کردم دوباره خونریزی م شدید شده بازم ادامه بدم الان ۵روزه مصرف میکنم؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بله تازمانی که دکترتان دستور داده است دارو را استفاده نمایید.


  • زهرا | 1399/11/16

   سلام. من دو هفته پیش سقط داشتم. ی روز خونریزی و لخته داشتم. تقریبا کم شده بود تا س روز پیش رفتم پیاده روی و باز لخته و خون شدید. دیروز سونو کردم گفتن بقایا داری. مترژن دادن. هر دوازده ساعت یکبار. امروز قبل از خوردن قرص خونریزیم کم شده بود. اما چند ساعت بعد از مصرف اولین قرص باز خونریزیم شدید شد و لخته دارم. باید ادامه بدم یا برم کورتاژ

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   توصیه می شود مصرف متیل ارگونوین را ادامه دهید..
   تصمیم به کورتاژ با توجه به بقایای جفت تنها طبق نظر پزشک معالج و بر اساس نتایج سونوگرافی اتخاذ می شود


  • سلمان | 1399/11/11

   سلام می توان به جای قرص متروژن، قرص ترانگرامیک را استفاده کرد چون متروژن پیدا نمیشه ، قرص برای بعد از سقط داده شده ،

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   مکانیسم این دو دارو متفاوت بوده بطوریکه مترژن بر عضلات رحمی تاثیر می گذارد و ترانیگزامیک تنها اثر ضد لختگی دارد.
    در صورت خونریزی شدید می توانید از آمپول مترژن استفاده کنید..


  • سکینه شریفی | 1399/10/08

   آیا این قرص زیر زبانی است یا باید با آب قورت داد؟تشکر

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   باید قرص را با آب بخورید.


  • هاجر | 1399/10/07

   سلام من یه هفته شده بچه سقط کردم ولی اصلا خونریزی ندارم خانم دکتر قرص متیل ارگونوین نوشته با دوتا امپول الان لازمه که قرص مصرف کنم یانه

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام بله زیرا علاوه بر تاثیر در کاهش خونریزی باعث کاهش  انقباض ديواره رحم نیز میشود


  • مریم | 1399/10/02

   سلام و درود من ۸ هفته داشتم سقط کردم بعد چهارده روز خونریزیم قطع نشد سونو دادم گفتن ۱۵ mm مونده.با مشاوره دکنر قرص ارگونوین میخورم اما همچنان خونریزی دارم.مصرف این قرص تا کی ادامه بدم و کی خونریزیم قطع میشه؟؟؟ باتشکر

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   با مصرف دارو خونریزی کمتر خواهد شد.
   قطع مصرف دارو با سونوگرافی مشخص میشود.


  • نفس | 1399/10/01

   سلام. من ده روز پیش سقط داشتم. خونریزی خیلی زیاد و لخته های بزرگ رو دفع کردم. اما دیروز با سونی واژینال گفتن بقایای 3سانت در 2ونیم در 2 باقی مونده.قرص مترژن یک عدد استفاده کردم و درد بسیار زیاد و بعدش کل جنین دفع شد.الان در حد لکه خونریزی دارم. ایا لازمه هنوزم قرص مترژن مصرف بشه

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این سوال را با توجه به شرایط بالینی و سونوگرافی های انجام شده میبایست از پزشک خود جویا شوید.


  • Leila | 1399/09/19

   سلام من حدود یک ماه ونیم پیش سقط با قرص داشتم بعد خونریزیم قطع نمیشد سونو و آزمایش هم انجام دادم بقایا نداشتم الان دکتر بهم مترژین دادن و سونو واژینال گفتن انجام بدم به نظرتون با مصرف این قرص خونریزیم قطع میشه و اگه قطع شد نیاز به انجام سونو واژینال هست؟؟؟؟؟:

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام بله مصرف این دارو به همین منظور است و برای شما نیز می تواند مفید بشاد. سونوگرافی واژینال را نیز باید در هر زمانی که پزشک تجویز کرده انجام دهید


  • زینب | 1399/09/08

   سلام من این قرص و برا سقط استفاده کردم امروز و تنگی نفس و سر گیجه داشتم باید چیکار کنم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   سلام . تا حدی به خاطر سقط طبیعی است ولی اگر از تحمل شما خارج بود با پزشک مشورت کنید تا در صورت نیاز بستری شوید یا داروهای دیگری تجویز شود


  • سحر | 1399/08/21

   سلام من 2 مهر سقط داشتم با دارو یک هفته بعد پریودم قطع شد اما دوباره 15 مهر خونریزی شدید داشتم امپول مترژین دکتر تجویز کرد اما الان که 20 مهر هنوز پریود نشدم ممکن دوباره باردار باشم خواهش میکنم جواب بدید

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام با توجه به اینکه نا منظمی پریود از عوارض سقط است به همین دلیل در مورد بارداری یا عدم آن نمی توان با قطعیت نظر داد


  • صمدزاده | 1399/08/19

   سلام ببخشید من در هفته ی یازدهم با درد شدید خونریزی سقط داشتم بعد سونوگرافی رفتم با بقایای ۱۵ cc بعد دکتر قرص متیل آرگونین تجویز کردن هر دواده ساعت یدونه دوبار خوردن با درد شدید که تحمل کردم با درد کمر و احساس درد لگن داشتم مقدار زیادی دفع شد با قرص سوم آنچنان درد داشتم که هم دفع میشد هم در حد مرگ که رفتم سونو که بقایا ۸cc شده دیگه دارو استفاده نکردم که تا الان که یکم زیر دلم درد داره با کمر درد میگیره ول میکنه .به نظرتون باید باز قرص آرگونین رو بخورم یا نه? ممنون میشم راهنمایی کنید.

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   با توجه به موارد ذکر شده با پزشک خود تماس بگیرید.


  • فاطمه | 1399/08/12

   سلام من دوروز پیش سقط کردم ساکشن جنین حدود ۶ هفته قرص متیل ارگونوین بهم داده هر هشت ساعت خونریزی در حد لکه بینی دارم وحالت تهوع وسرگیجه ایا باید ادامه بدم یا قطعش کنم مرسی

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   دارو را ادامه دهید.در صورت بدتر شدن علائم به پزشک خود اطلاع دهید.


  • الهه | 1399/08/11

   سلام, من حدود یک ماه پیش سقط داشتم متآسفانه به تعطیلی ها خورد روز سوم سونوگرافی دادم حدود ۵۳ cc بقایای جنین مانده بود عفونت داشتم در بیمارستان کورتاژ کردم و بعلت عفونت سیزده روز بستری بودم ترخیص شدم متآسفانه دوباره مشکل عفونت ایجاد شد تحت درمان قرار گرفتم روز به روز بهتر شدم دوباره سونوگرافی دادم با ز حدود ۲۳ cc بقایا دارم معلوم نیست بقایا یا لخته هست مترژن تجویز شده آیا امید رفع مشکل هست؟ یا باید کورتاژ بشه

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام باید بعد از تکمیل دوره دارویی مجدد سنوگرافی انجام داد و در صورت عدم پاسخ کافی با صلاحدید پزشک اقدام به کورتاژ کرد


  • Shadi | 1399/08/07

   سلام من تو هفته هشتم با سایسوتک سقط داشتم خونریزی قطع نمیشد رفتم دکتر و سونو مشخص شد یک تکه ۲ در ۳ سانت بقایا مونده بهم ارگنوین داد هر هشت ساعت الان چهار هفته از سقط میگذره و روز پنجمه که قرص مصرف میکنم خونریزیم خیلی شدید شده درد ندارم میخام بدونم تا کی خونریزی دارم ممنون

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام با توجه به اینکه خونریزی شما شدید است حتما باید به پزشک خود اطلاع دهید


  • تاجیک | 1399/08/06

   سلام من تقریبا یک هفته است که با قرص سایتوتک سقط انجام دادم دو هفتم بود و در سونو اخر بهم گفتن جفت هنوز باقی مونده برای خارج شدن جفت قرص متیل ارگونین مصرف کنم تاثیر داره؟ چه مقدار مصرف کنم؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام حتما باید ابتدا به متخصص مراجعه کنید.


  • سميرا | 1399/08/05

   من دارو متيل ارگونوين استفاده كردم بعدپزشك زنان شياف داخل رحمم گذاشته خونريزي دارم ولي خيلي كم به نظر شما قرص متيل ارگو نوين رو استفاده كنم كي دفع ميشه جنين ؟؟؟ممنون ميشم راهنماييم كنيد

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   آیا متیل ارگونووین توسط متخصص زنان تجویز شده است یا خیر؟


  • حمیده | 1399/07/28

   ببخشید برایبند آوردن خون بعد از پریودی هم میتونیم این قرص را استفاده کنیم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر


  • مریم روستا | 1399/07/22

   دوآمپول متیل ارگونوین برای زن باردار مضراست آیا بچش سقط میشه آخه همه جانوشته سقط جنین آیا آمپول متیل ارگونوین بچه رو سقط میکنه خیلی نگرانم تورو خدا جواب بدین من از دیروز بعدازظهر زدم هنوز هیچ کار نشدم برا بچه اتفاقی میوفته

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بله.
   متيل ارگونوين جهت پيشگيری و درمان خونريزی پس از زايمان و يا سقط جنين کاربرد دارد. این دارو با تاثیر بر عضلات صاف رحم ، باعث بهبود تونیسیته عضلات (حالت انقباضی پایه و حداقلی عضله در هنگام استراحت) و همچنین افزایش قدرت و زمان انقباضات رحم می شود.
   در صورتی که بارداری سالمی داشته اید و این دارو را به اشتباه تزریق کرده اید، فورا به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنید.


  • مریم روستا | 1399/07/21

   اگردوتا آمپول باهم داخل سرم ریخته شود ضرردارد بزا زن بازدار دوتایی باهم

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
    با توجه به نوع دارو و سرمی که دارو در آن رقیق شده( که با آن سازگار باشد) پاسخ متفاوت خواهد بود.


  • مهناز | 1399/07/17

   سلام. من پنج روز پیش سقط داشتم و خونریزی داشتم اما برای مطمئن شدن از سقط دوباره آزمایش دادم و از دیروز خوردن قرص متیل ارگونوین رو شروع کردم اما هیچ خونریزی ندارم لازم خوردن قرص رو ادامه بدم ؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   در صورت عدم خونریزی نیازی به مصرف این دارو ندارید..


  • نجمه | 1399/07/09

   با سلام من از داروى بوپروپیون استفاده میکنم دو نوبت در روز.دکتر به من این قرص میتل ارگونووین تجویز کرده آیا این دو تداخل دارویی ندارند؟اگر دارند چطور مصرف کنم؟با تشکر

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام خیر این دو باهم تداخلی ندارند


  • زهرا | 1399/07/04

   سلام من تو هفته ۷ بودم قرص متیل ارگونوین دوتا دوتا انداختم یعنی چهارتا در یک روز انداختم میخواستم ببینم مشکلی برای جنین پیش نمی یاد ؟؟؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام مصرف متیل ارگونوین در بارداری ممنوع است لذا جهت بررسی وضعیت جنین به متخصص مراجعه شود


  • بانو | 1399/06/30

   سلام بعد از مصرف این قرص برای دفع ساک حاملگی چه زمانی پریودی اتفاق میفته؟ امکان داره پس از دفع ساک حاملگی بلافاصله پریودی شروع بشه یا خونریزی تقریبا زیاد و شفاف بخاطر دفع ساک هست؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   استفاده از این دارو جهت سقط باید زیر نظر  پزشک متخصص و مراجع قانونی انجام شود


  • مریم حاجی محمدی | 1399/06/29

   سلام. من اردیبهشت به دلیل توقف رشد سقط داشتم با شیاف سایتوتک.... بعدش خونریزین قطع نمیشد همش سونو انجام میدادم و میگفت بقایا مونده هر ماه دکتر متیل ارگونوین بهم میداد. شاید تو این 5 ماه 100 تا متیل ارگونوین خوردم. اخرین سونو بعد پریدم نوشته بقایا ندارم ولی خط سزارینم 7 میلی متر باز شده.... دکتر هم میگه باید بری پیش دکتری که 5 سال پیش سزارینت کرده در صورتی که بعد سقط اینطور شدم. ایا دلیلش قرص متیل ارگونوین؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   سلام . به نظر من ربطی به متیل ارگونوین نداره


  • نگاه | 1399/06/19

   سلام من دچار نامنظمی پریود هستم چهار ماه پریود نشدم ، بعدداز آن سه ماه خون ریزی داشتم ، سونوگرافی تشخیص داد بخاطر کیست های ریز هست. دکتر برام چندتا از این دارو رو نوشته بعلاوه سفالکسین ۵۰۰ قرص ، ال دی و قرص اهن. اینها با هم تداخل دارویی ندارند؟ مصرف این قرص لازمه؟ چون بعد از دو بار مصرف خون ریزی به صورت لقطه ای داشتم حالت تهوع بهم دست داد و فشارم افتاد .

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   این دارو باعث کنترل خونریزی می شود و در صورت بهبود خونریزی می توانید مصرف آن را قطع کنید..


  • امیر | 1399/06/18

   سلام من هفته هفتم بارداری نودم قرص سایتوتک استفاده کردم الان سه روزه فقط خونریزی دارم هیچ لخته ای دفع نشده ایا سقط نشده

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   باید مجدد سونوگرافی انجام بدهید.


  • فاطمه | 1399/06/06

   با سلام.دو روز قبل با دارو مزوپروسترول سقط داشتم.امروز رفتم سونو نوشته 39 سی سی بقایای حاملگی مونده.به نظرتون چی مصرف کنم دفع میشه

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   بهتر است تحت نظر پزشک از داروی تزریقی برای تکمیل سقط استفاده کنید..


  • فاطمه | 1399/05/31

   سلام وقت بخیر . من آزمایش بارداری دادم ۷۶۰ بود بتا میخوام سقط بشه بدلیل یسری شرایط قرص متیل خوردم یه هفته پیش امروز یکم خونریزی داشتم . اگر ادامه بدم سقط میشه؟ دمنوش هم زیاد میخورم . یا اینکه باید حتما قرص سایتوتک بزارم؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام سقط حتما میبایست زیر نظر پزشک انجام شود


  • مریم | 1399/05/28

   سلام من ۱۷ روز پیش با قرص سقط کردم. همچنان خونریزی دارم. سونو دادم گفتن بقایا داری و دوباره باید همون سایکوتک رو بزاری. دو روز قبلش هم این قرص رو مصرف کنی. آزیترومایسین هم دادن. امروز میخواستم سایکوتک رو بزارم ک یه چیز بزرگ ازم خارج شد. یه روز بود ک این قرصو خورده بودم. الان باز باید سایکوتک رو بزارم؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   همه دارو را استفاده نمایید و سپس به پزشک زنان مراجعه کنید تا یک سونو مجدد از شما گرفته و بررسی شود.


  • تاطیا | 1399/05/18

   سلام و خسته نباشید من ۸ هفته و ۶ روز بارداری که سونو دادم گفتند بارداری پوچ بوده و همین قرص هر ۱۲ ساعت تجویز کردند همراه اسید فولیک و اگر درد داشتم هرمسکنی که داشتم بخورم .مانعی نداره مصرف این دارو با هر مسکنی

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بهتره استامینوفن کدئین استفاده کنید


  • پوران ذوالفقاری | 1399/05/15

   سلام وقت بخیر من تقریبا ۳ هفته پیش سقط حاملگی پوچ داشتم چند روز پیش سونو دادم گفت بقایا خیلی کوچیک مونده و من خونریزیم قطع شده بود و فقط خیلی کم لکه بینی داشتم امروز دکترم دهانه رحمم و باز کرد و برام قرص مترژن تجویز کرد هر ۸ ساعت ۱ دونه .الان کمی خونریزی دارم آیا مصرف این دارو باعث میشه بقایا دفع بشه ؟؟

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   یا سلام بله برای مشکل شما می تواند موثر باشد


  • Maryam | 1399/05/11

   سلام،من سه ماه پیش سقط انجام دادم جنین ۶ هفته،بعد یه ماه خون ریزی سونو دادم بقایا مونده بود،قرص ارگونوین خوردم خون ریزیم قطع شد یه مدت اما باز شروع شد دوباره رفتم سونو دادم گفتن هنوز بقایا مونده قرص میزوپریستول ایرانی تجویز کردن و خوردم یه هفته بعدش خون ریز زیاد داشتم ولی الان به صورت لکه ای و گاهی اوقات دارم.نمیدونم بقایا مونده یا نه ولی با خوردن این قرص میتونم مطمئن شم که بقایایی نمیمونه وخون ریزی قطع میشه کامل؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   با سونو مشخص میشه


  • ساناز | 1399/05/07

   سلام.وقت بخیر.من دقیقا یک ماه پیش سقط کردم با قرص زیرزنبونی.۸ هفتم بود.قلب تشکیل نشد دکتر گفت سقط کن.تا ۱۷ روزبعدش خونریزی داشتم.سونوگرافی گفت بقایا مونده .دکتر کورتاژ کرد.تا ده روز بعدش بازم خونریزی داشتم.دوباره سونو رفتم.گفت هنوز بقیا مونده ولی کمه.کامل خارج نشده.امروز دکتر این قرص رو دادن.بنظرتون با قرص متیل ارگونوین بقایا خارج میشه؟خونریزی قطع میشه؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   باسلام
   بله.اعتماد کنید و دارو را مصرف نمایید.


  • زهرا | 1399/04/17

   سلام و صبح بخیر. ۳شنبه هفته قبل سقط داشتم بدلیل عدم تشکیل قلب. ۶ روز بعد تو سو نو گفتن بقایا داری. و قرص مترژن و مفنامیک و سفالکسین دادن. بعد ۶روز از سقط فقط لکه بینی دارم. یعنی با لکه بینی دفع میشه یا دوباره باید تبدیل به خونریزی بشه؟ اگه باید خونریزی بشه چند روز بعد از مصرف مترژن این اتفاق میفته؟ ضمنا درد و خونریزی ندارم باید مفنامیک رو مصرف کنم؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   به طور معمول باید خونریزی داشته باشید، نهایتا پس از 24 ساعت. 
   همه دارو ها را مصرف کنید.


  • Sara | 1399/04/12

   سلام من ١٥هفته برج ٣سقط داشتم بعد يك هفته خونريزيم رسيد ب لكه بيني بعد ده روز رفتم سونو ك تو سونو بار اول تشخيص ندادن ي تيكه كوچيك ازجفت مونده روز بعد سونو خونريزي كردم شديد الان ٢٠روزه خونريزي دارم و ٥روزه دكتر ارگونوين رو تجويز كردن ميخورم ولي هنوز خونريزي دارم يعني ممكنه بعد اينكه يك هفته كامل اين دارو رو مصرف كردم قطع بشه؟؟؟؟

   پاسخ خانم دکتر بیدار:

   با سلام
   در صورتیکه با گذشت یک هفته از مصرف متیل ارگونووین خونریزی برطرف نشد با صلاح دید پزشک معالج باید از سایر داروها برای برطرف کردن خونریزی استفاده کنید..


  • مهسا | 1399/04/09

   سلام من ی هفتست جنین پنج هفتم سقط شده.خونریزی زیاد داشتم و دیروز خیلی لخته خون بزرگ دفع کردمو امروز خونریزیم قطع شده و سه شب هرشب دلدرد و اسهال میشم.دکتر برام قرص متیل ارگونوین نوشته ولی هنوز مصرف نکردم .سونوگرافی دادم بقایایی دیده نشده .ب نطرشما قرص مصرف کنم؟!

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   بله مصرف نمایید


  • سحر | 1399/04/08

   سلام من هفته پيش سقط داشتم با قرص بدليل بارداري پوچ و بعدش رفتم سونو گفتن بقايا داري حدود يك سانت و الان بهم قرص متيل آرگونوين داده دكتر يك روزه ميخورم ولي خونريزيم قطع شده كامل كي شروع ميشه خونريزي و اينكه اين دارو اگه جواب نده ممكنه با پريود بعدي دفع بشه؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   شاید خونریزی بعدی با تاخیر باشه ولی مشکلی نیست 


  • مهسا | 1399/04/08

   سلام سقط داشتم ۶ روز پیش تا الان سه تا لخته اندازه کف دست بیرون اومده و الان هم دکتر متروژن تجویز کردن دو روزه میخورم خیلی درد دارم بقایای ۱۲ میلیمتری دارم و اینکه سن سقط هم ۵ هفته بوده. متروژن جوابگو هست یا کرتاژ؟ ممنون

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   معمولا با همون مترژن مشکل حل میشه 


  • زهرا | 1399/03/26

   عوارض تزریق وریدی آمپول متیل ارگونین چیه؟ ودرصورت تزریق اشتباهی چه چیزی ممکنه رخ بده؟باتشکر

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   متیل ارگونوین را میتوان به صورت عضلانی و یا آهسته وریدی(یک دقیقه) تزریق کرد.اما توجه داشته باشید متیل ارگونوین نباید به طور منظم به صورت داخل وریدی تجویز شود زیرا ممکن است باعث القای ناگهانی پر فشاری خون و حوادث مغزی-عروقی شود.
   اگر تزریق داخل وریدی به عنوان یک اقدام نجات بخش ضروری محسوب شود، باید با استفاده از نظارت دقیق بر فشار خون و به آرامی در طول دوره زمانی بیشتر از 60 ثانیه مصرف شود.
   • از تزریق داخل شریانی دارو باید شدیدا اجتناب شود.


  • حدیث | 1399/03/26

   سلام،قرص آرگونوین باعث سقط در هفته۷بارداری میشه؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   خیر


  • بیمار روز | 1399/03/25

   باسلام,سه روز پیش سقط داشتم ,ساک حاملگی تشکیل نشده بود و در هفته ی هفتم سقط انجام شد, دو تیکه لخته ی بزرگ خون خارج شد و از اون روز تیکه های کوچکتر هم خارج میشه سوالم اینه,شما میفرمایید قبل از خارج شدن جفت از بدن این دارو مصرف نشه,من مطمین نیستم همه ی جفت خارج شده یا نه امروز دکتر روزی سه تا برام تجویز کرده,اولیشو خوردم و دلدرد زیادی گرفتم, من نمیخوام تیکه های جفت داخل بدنم بمونه واقعا نمیدونم مصرف این قرص رو ادامه بدم یا نه لطفا راهنمایی بفرمایید که ایا تیکه های باقی مونده در رحم خارج میشه یا نه

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   بله خارج میشه
    روزی 3 عدد مصرف کنید 


  • امیر | 1399/03/17

   سلام. میخوام بدونم بجز موارد مربوط به سقط و زایمان مصرف دیگه ای داره خواهشا واضح بهم بگید مهمه

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   گاهی اوقات در سردردهای کلاستر هم استفاده میشه ولی کاربرد اصلیش همینه


  • هاجر | 1399/03/14

   سلام من چند روز سقط ۹هفته داشتم رفتم دکتر به قرس متیل ارگونوین با داکسی ساکلین داد گفت یه کم موند خون ریزیم قحط شد وبعد از شیش روز دوباره خون ریزی دارم

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام باید مجدد به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید


  • Melisa | 1399/03/14

   سلام میخواستم ببینم امکان داره این قرص بقایارا دفع نکنه از بدن بقایای کم میلی متری

   پاسخ خانم دکتر دنیایی:

   با سلام باید با مراجعه به پزشک و انجام سونوگرافی میزان اثر این دارو برای شما مشخص شود


  • بی نام | 1399/03/13

   ایا خوردن فقط داروی متیل ارگونوین مینو باعث سقط جنین چندوقته میشود بدون مصرف دیگر داروهای دیگر یانه؟؟؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   سقط جنین مساله ای است که با در نظر گرفتن شرایط مادر و سن جنین فقط توسط متخصص زنان انجام میشود.متیل ارگونوین در شرایط خاصی اندیکاسیون مصرف دارد.


  • سحر | 1399/03/12

   سلام من ۵۰روز پیش سقط داشتم ولی خونریزیم قطع نشده و لی خیلی کمه رفتم سونو گفتن یه مقداراز جفت مونده،بهم این دارو با داکسی سیکلین دادن ،الان ۲روز از مصرفش میگذره و من هم سردرد هم اسهال شدم،و از دیشب به خونریزی افتادم ایا طبیعیه؟!من نفهمیدم اخر خونریزی و قطع میکنه یا بیشتر؟!!

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   فشار خون خود را اندازه بگیرد.
   بقیه عوارض تا حدودی طبیعی بوده و مشکلی ندارد.
   در صورت باقی ماندن بقایای جفت، پس از مصرف دارو به طور معمول  خونریزی اتفاق میافتد.


  • Maryam | 1399/03/07

   سلام،من دوهفته قبل سقط داشتم تو این مدت خون ریزی داشتم گاهی کم و گاهی زیاد،رفتم سونو گفتم بقایا مونده با استفاده از گرمی‌جات امکان دفع هست،بعد استفاده از گیاه عروسک و بابونه بازم‌به خون ریزی افتادم دوبار به لخته خون بزرگ دفع شد،ایا خوردن این قرص باعث میشه که کلا بقایا از بین بره و خون ریزی تموم شه؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   با سلام باید مراجعه به پزشک متخصص شرط مصرف این دارو می باشد


  • مرضیه لطفی | 1399/03/03

   من سه روز پیش سقط داشتم تو 17 هفته سه قلو یه تیکه از جفتم در حد کم مونده دکتر قرص میتیل ارگون رو برام تجویز کردن الان از ضهر خوردم دل درد پریودی دارم مشکل نداره

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   نه طبیعیه


  • Mehrane | 1399/02/30

   سلام من 5فروردین سقط داشتم خونریزیم قطع نشد.1هفته ارگونوین مصرف کردم همچنان گفتن بقایا هست.دفع نشده.الان نزدیک 2ماهه همش لکه بینی دارم.4تا دونه قرص بم داد دکتر گفت روزی یکی بخور شاید بیاد.بنظرتون بخورم یا برم کورتاژ کنم؟اخه گفتن کورتاژ کن.البته از دیروزم لکه هام کمرنگ شده ک فکرمیکنم کنده اومده.

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   تشخیص این موارد بر عهده پزشک متخصص شما میاشد.


  • مریم | 1399/02/29

   سلام سقط جنین داشتم که با سونو تشخیص داده شد یه مقداری مونده و دکتر قرص منزل ارگونو ین بهم داد مصرف کنم و سابقه فشار هم دارم وقرص فشار مصرف میکنم ولی الان یه روزه که مصرف میکنم بدنم سوزن سوزن میشه و میخاره ولی کهیر نمی زنه آیا عوارض این داروعه آیا نیازی هست به دکتر مراجعه کنم به خاطر خارش و سوزن سوزن شدن بدن؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   واکنشهای آلرژیک از عوارض این دارو میباشد.یک عدد دیگراز دارو را مصرف نمایید .در صورت تشدید عوارض ذکر شده، برای ادامه مصرف با پزشک خود مشورت نمایید.


  • سبا | 1399/02/22

   سلام من یه ماه پیش تو هفته ۷ بارداری بودم با قرص سایتوتک سقطش کردم بعد ۴ ساعت دفع شد خونریزی شدید داشتم ۱۰ روز بعد خونریزی قطع شد و ترشحات قهوه ای داشتم بعد یه هفته تاریخ عادت ماهانه های قبلیم پریود شدم الان ۳.۴ تا لخته خون بزرگ دفع کردم بعد سقط هم هیچ قرصی هم مصرف نکردم سونو نرفتم سرگیجه دارم بعضی وقتام بدنم بی حس میشه به نظر شما چیکار کنم حالم خیلی بده ۲۱ سالمه

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   فقط به یک متخصص زنان مراجعه نمایید.


  • اسما | 1399/02/20

   سلام من ماه پیش سقط داشتم رفتم سونو گفت یه تیکه کوچیک مونده قرص متیل ارگونووین بخور دفع میشه اما خوردم وخونریزیم قطع شد گفتن شاید باپریودی بعدی بیفته الان پریودم میشه دوباره قرص رو بخورم یان...این قرص خونریزی رو زیاد میکنه یاکم مگه تجویز نمیشه که سقط بشه پس چرا خونریزی قطع میشه؟؟؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   به طور معمول خونریزی رو زیاد میکنه مگه مشکل دیگه ای باشه . نیازی نیست دوباره قرص رو بخورید فقط باید از پزشکتون بپرسید کی نیازه دوباره سونو انجام بدین که بقایایی نمونده باشه 


  • سارا | 1399/02/16

   سلام من تو ۷ هفته سقط انجام دادم الان ۲ روز میگذره و خونریزیم‌در حد لکه و یه کم لخته هست میخواستم ببینم من این قرص متیل ارگونوین رو باید استفاده کنم دیر نیست؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این دارو فقط با تجویز متخصص زنان باید استفاده شود.


  • سیما | 1399/02/15

   سلام وقت بخیر من 50 روز پیش سقط داشتم و دکتر بهم قرص متیل ارگونین داد ولی من فراموش کردم ااستفاده کنم.الآن عادت ماهیانم نامنظم شده .چکار کنم.لطفا راهنماییم کنید...

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با توجه به گذشت زمان زیادی از تجویز،مجددا به پزشک مراجعه نمایید.


  • نگار | 1399/02/10

   سلام عرض ادب ..من این دارو دیشب خوردم دکتدم تجویز کرده بود ..نصف شب معده درد شدید واسهال شدم ..ادامه بدم دارو رو ...

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله ادامه بدین 


  • مینا | 1399/02/10

   سلام من پنج هفته باردار بودم جنین خود بخود سقط شد تا ۱۴فرورین لکه وخونریزی داشتم وقتی جنین سقط شد دارویی بهم ندادن بعد۱۰روز دوباره خونریزی کردم ب مدت یک هفته از ۱اردیبهشت دکتر برام ۲۰متیل ارگونوین با ۲۰تا داکسی سیکلین نوشته مشکلی نداره مصرف کنم؟؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   سلام نه باید مصرف کنید 


  • سپید | 1399/02/07

   سلام. من دو روز بعد ازگرفتن جواب آزمایش بتای مثبت دچار خونریزی شدم و بعدش بتام پایین اومد فک میکنم هفته های اول بود و دکتر گفت تو سونو چیزی معلوم نیست و دفع شده، (فک میکنم بارداری شیمیایی بود) برام این قرص رو تجویز کردن هر 8 ساعت 1 عدد تا رحم پاکسازی بشه، یک هفته این قرص رو مصرف کردم و الان خونریزیم کامل قطع شده، لازمه که بازم مصرف قرص رو ادامه بدم؟! ضرری نداره وقتی دیگه خونریزی ندارم؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   نه کافیه دوره مصرفش 2 تا 3 روز هست 


  • فاطمه | 1399/02/07

   سلام من چند وقته سقط کردم و دکتر بهم قرص داده ولی وقتی میخورم حالم بدمیشه سردرد و تهوع شدید سرگیجه هم دآرم جوش هم زده بدنم و 3صورتم تنگی نفس هم دارم آیا عادیه

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   نهایت مصرف این قرص 2 روز هست 
   و همه اینها از عوارض دارو هست 


  • | 1399/02/06

   سلام من ۴۰ روز پیش سقط داشتم همینطور خونریزی داشتم دکتر قرص متیل ارگونوین داده گفته ۸ ساعت یکی بخور امروز ۴ روز هست خوردم وفشارخونم بالا هست میتونم همرا ه با این قرص لوزارتان بخورم یا داروم را قطع کنم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله میتونید استفاده کنید


  • مینا | 1399/02/04

   سلام من دوهفته پیش سقط داشتم از این دارو سه روز خوردم.یک هفته بعد سونوگرافی انجام دادم بقایا ۱۲ میلیمتر دارم به توصیه پزشکم مجددا برای سه روز متیل ارگونوین مصرف میکنم. ولی دچار حملات پانیک میشوم بار اول مصرف این دارو نیز دچار تنگی نفس اضطراب و حملات پانیک شدم . ایا از عوارض این داروست؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام خیر عوارض این دارو شامل تهوع , سردرد , استفراغ , سرگیجه , درد معده (ناشی از انقباض رحم) میباشد


  • شیما | 1399/02/03

   سلام من هفته پنجم بارداری سقط داشتم با قرص سایتوتک و الان سونوگرافی دادم و دوسانت بقایا دارم دکتر قرص متیل ارگونوین داده هنوز خونریزی ندارم چند ساعا بعد مصرف خونریزی شروع میشه؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   ممکنه تا یک روز بعد مصرف دچار خونریزی نشین


  • فاطمه | 1399/01/29

   مترژن باعث درد عظلات پا هم میشه؟از وقتی استفاده می کنم درد شدید عضلات پا پبدا کردم

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   بله باعث گرفتگی و دردهای عضلانی میشه 


  • مریم | 1399/01/28

   سلام من سقط داشتم سونو انجام دادم از بقایاش مونده ک قرص بهم دادن ولی ن خونریزی دارم ن چیزی این طبیعی هست یا غیر طبیعی چیکار باید کنم

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام قرص متیل ارگونوین جهت کاهش خونریزی میباشد لذا میبایست جهت مصرف دارو با پزشک مشورت کرد


  • مهسا | 1399/01/28

   سلام، بعد از خوردن این قرص نیاز به تحرک هست یا خود به خود بقایا دفع میشه؟

   پاسخ اقای دکتر اشرفی:

   سلام متیل ارگونوین فقط جهت پيشگيری و درمان خونريزی پس از زايمان و يا سقط جنين کاربرد دارد.


  • ریحانه | 1399/01/26

   سلام.من هفته دهم سقط داشتم وسونو دادم بقایا دارم حدودیک سانت ایا با داروی متیل ارگونوین ازبین میره یا بایدکورتاژکنم.ممنون از راهنمایتون.

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   انتخاب نوع درمان باتوجه ب شرایط شما بسیاراختصاصی بوده و صرفا توسط پزشکتان قابل انتخاب میباشد.


  • محدیث | 1399/01/24

   سلام من سقط داشتم و جواب سونو نشون میداد کہ بقایای ۸میلیمتری وجود دارہ،دکتر این قرص رو برام تجویز کردہ ولی گفتہ ھر ۸ساعت ۲تا بخورم،مشکلی ندارہ؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   مشکلی نداره 


  • محدیث | 1399/01/24

   سلام من سقط داشتم و جواب سونو نشون میداد کہ بقایای ۸میلیمتری وجود دارہ،دکتر این قرص رو برام تجویز کردہ ولی گفتہ ھر ۸ساعت ۲تا بخورم،مشکلی ندارہ؟

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   نه.
   باید مصرف کنید تا رحم جمع بشه 


  • پریا | 1399/01/22

   سلام، من یه هفته است که سقط داشتم ولی زیر دلم خیلی درد میکرد رفتم دکتر سونو نوشت و گفت بقایای حاملگی مونده کپسول داکسی سیکلین همراه با مترژن نوشت ولی مترژن پیدا نکردم داروخونه گفت به جای مترژن از کپسول ترنسید۲۵۰ استفاده کن، و منم سه روزه دارم استفاده میکنم میخاستم بدونم استفاده از کپسول ترنسید به جای مترژن اشکالی نداره؟؟ ممنون میشم اگه جوابمو بدین

   پاسخ اقای دکتر میرحسینی:

   داروخانه بهتون اشتباه توصیه کردن
   کار این دو دارو کاملا متفاوت هست


  • مینا | 1399/01/20

   سلام من سقط ناقص داشتم و‌تیراژم به ۲۵۰ رسیده و‌دکتر گفته داره دفع میشه و این قرصو روزی ۳تا داده ک کامل بیفته ولی خونربزیم ندارم ایا درست بهم دادن ؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله مشکلی نداره


  • مریم | 1399/01/19

   ببخشید من خونریزی شدید به مدت یک ماه دارم دکتر این دارو رو تجویز کردن

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   متيل ارگونوين به منظور پيشگيري و درمان خونريزي پس از زايمان يا سقط جنين به كار برده مي شود. در درمان سقط ناقص نيز ممكن است به كار برده شود.


  • مهناز | 1399/01/19

   سلام من سقط حدود ۲۰روز پیش سقط داشتم سونو انجام دادم یه تیکه مونده دکتر بهم قرص متیل ارگونوین ۱۲۵داده و گفته زمان پریودی استفاده کن آیا امکان داره بیفته؟مگه نمیگن این قرص واسه قطع خونریزیه؟؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   متيل ارگونوين به منظور پيشگيري و درمان خونريزي پس از زايمان يا سقط جنين به كار برده مي شود. در درمان سقط ناقص نيز ممكن است به كار برده شود.


  • س ف | 1399/01/16

   سلام وقت بخیر. من رفتم سونوگرافی ،گفتند که فقط ساک هست و جنین یا جذب شده یا تشکیل نشده.هفت هفته و پنج روز سن بارداری بود.گفتند از این قرص استفاده کنم. آیا با مصرف این قرص میتونم ساک رو دفع کنم و کورتاژ نکنم؟؟؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله این دارو در مورد این مشکل تاثیر بسیار خوبی دارد . اما در صورت سونوگرافی بعد از اتمام دارو و باقی ماندن اجزا معمولا کورتاژ انجام می شود.


  • سوسن | 1399/01/16

   سلام وقت بخیر من با داروی خانگی یعنی تخم هبیچ یا زردک و روین سقط داشتم وبعد از مصرف تخم هبیچ و روین یک لخته ای از جانم افتد یا امکان داره آن لخته جینن بوده باشه الان سه هفته میگذره اما خونریزی قطع نشده و لخته های خون هم میایه .دوباره پیش دکتر هم رفته نه میتوانم چی کنم از عمل جراحی میترسم .میشه با داروی خانه گی مشکل من حال شود .اگه امکان داره نام همان دارو را برایم ارسال کنید و یا نام قرص را .منتظر جواب هستم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   با پزشک متخصص مشورت کنید.


  • مریم | 1399/01/13

   سلام رشدجنینم متوقف شده ودکتراین قرص روهمراه یه قرص دیگه برام تجویزکردین ایااین قرص زیرزبانی هستش؟ممنونم واگرخون ریزی روقطع می‌کنه چرابرام تجویزکرده چون من حتی به لکه بینی هم نیوفتادم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   نه زیرزبانی نیست . باید مدتی از شروع دارو بگذرد تا خونریزی شروع شود


  • اسما | 1399/01/11

   سلام من يه سقط داشتم هر هشت ساعت اينو استفاده ميكنم و خونريزيم قط شده ببخشيد مگه نبايد جفت بياد پايين چرا قط بشه..؟

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   متيل ارگونوين به منظور پيشگيري و درمان خونريزي پس از زايمان يا سقط جنين به كار برده مي شود. در درمان سقط ناقص نيز ممكن است به كار برده شود.


  • نگین | 1399/01/11

   سلام من سقط انجام دادم ویه بار خوردم فشارم اینقد بالا رفت که میخواستم سکته کنم چکار کنم راهنماییم کنید لطفا

   پاسخ خانم دکتر مشیری:

   با سلام
   این دارو در افراد با سابقه بییماری قلبی و فشار خون منع مصرف دارد.یک بررسی از نظر سلامت قلب انجام داده و حتما با پزشک زنان خود مجدد مشورت نمایید.


  • نفیسه | 1399/01/09

   سلام بعد از سه هفته سقط کردم دکتر این قرص متیل ارگونوین 125 داده تعداد30عدد هر 12ساعت یک عدد و قرص داکسی سایکلین هر 12ساعت 1عدد 1ورق این مصرف مشکلی ندارد؟

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   خیر مشکلی ندارد و باید استفاده کنید


  • آرزو | 1399/01/06

   من سقط انجام دادم و الان دارم این قرص را هر۸ساعت یه بار مصرف میکنم

   پاسخ خانم دکتر علمدار:

   بله در این مورد مصرف می شود.