ویتامین C سلول های جهش یافته سرطان روده بزرگ را نابود می کند

مطالعات نشان می دهد که ویتامین C قادر به نابودی سلول های جهش یافته سرطان روده بزرگ و توقف رشد تومور است.به گزارش گروه علمی ایرنا از هلث، در اواخر سال های 1960 و اوایل سال های 1970 میلادی، لینوس پائولینگ برنده جایزه نوبل شیمی بیان کرد که دوز بالای ویتامین C قادر به درمان انواع بیماری ها از جمله سرطان است.

فرضیه این دانشمند در آن زمان مورد تمسخر جهان علم قرار گرفت؛ در حالی که مطالعات جدید محققان آمریکایی نشان می دهد که دوز بالای ویتامین C قادر به نابودی سلول های جهش یافته سرطان و توقف رشد تومور در موش است. دوز ویتامین C استفاده شده در این آزمایش، معادل ویتامین C حاصل از 300 پرتقال است.
در مطالعات قبلی ویتامین C به دلیل آنتی اکسیدان های موجود در آن، به عنوان یک عامل ضد سرطان معرفی شده است؛ اما این اولین بار است که تاثیر مستقیم این ویتامین بر سلول های سرطانی بررسی می شود و محققان تلاش دارند تا از این روش برای درمان سرطان روده جهش یافته در انسان استفاده کنند.
سرطان روده سومین سرطان شایع در جهان و چهارمین علت مرگ ناشی از سرطان است. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، در سال 2011 میلادی 51 هزار و 783 نفر بر اثر این بیماری جان خود را در آمریکا از دست دادند.
نتایج این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Science منتشر شده است.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.