برای مهار انتشار کربن در جهان یک روز در هفته گوشت نخورید

سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی به مردم توصیه کرد که برای کاهش نرخ گرسنگی، کم شدن نرخ انتشار گازهای گلخانه ای و دیگر آثار سوء زیست محیطی ، یک روز در هفته گوشت مصرف نکنند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی گاردین، پانل بین المللی مدیریت منابع پایدار برنامه محیط زیست سازمان ملل در گزارشی خواستار ایجاد یک تغییر جهانی به سمت رژیم غذایی گیاهخواری به منظور نجات جهان از گرسنگی، فقر سوختی و اثرات سوء تغییرات آب و هوایی شد.
در این گزارش تاکید شده که با افزایش جمعیت جهان به سمت یک پیش بینی 9.1 میلیارد نفری تا سال 2050، سلیقه رژیم غذایی غربی که مملو از گوشت و محصولات لبنی است، قابل ادامه نیست.
در این گزارش آمده است، انتظار می رود که پیامدهای ناشی از کشاورزی به دلیل افزایش مصرف محصولات حیوانی ناشی از رشد جمعیت، بطور قابل ملاحظه افزایش یابد.
بر خلاف سوخت های فسیلی ، گشتن به دنبال جایگزین های خوراکی برای مردم دشوار است.این اثرات تنها با تغییر عادت رژیم غذایی مردم جهان امکان پذیر است.
پروفسور ادگار هرتویچ نویسنده ارشد این مطالعه می گوید، تولید محصولات حیوانی آسیب بیشتری نسبت به ساخت مواد معدنی مانند شن و ماسه و یا سیمان، مواد پلاستیکی و فلزی ایجاد می کند.
وی افزود: تهیه زیست توده (بیومس) و محصولات برای حیوانات به اندازه سوخت های فسیلی زیان آور است.
این توصیه به دنبال انتشار توصیه دیگری در سال گذشته صادر شد مبنی بر اینکه یک رژیم غذایی گیاهخواری برای زمین بهتر است.
در این گزارش همچنین از مردم خواسته شده که برای مهار انتشار کربن در هفته یک روز گوشت مصرف نکنند.

به اشتراک گذاری:

درج نظر

تاکنون نظری برای این مطلب درج نشده است.